Najem Iphona

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Že dolgo nisi imel Samsunga v roki. Sam imam šele drugega, po N7 sedaj N8 in ne vem o kakšni šari se govori, morda s-pen ? Za prejšnje modele pa ne vem, ker sem bil na Sony-ju in Huawei 6P in Mate8 in tudi ne vem, kaj bi bila šara. Zame je to facebook app in podobno, ampak to se da v večini vse brisati, nekaj appov pa je takih, ki ti jih ne pusti bristai, se jih da pa disablati.

Kaj je to šara na Samsungu, da vidim, če jo imam ?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Je zadnjic en pisal da mu na samsungu laufa v ozadju 50 samsungovih procesov. To je šara. Sam imam tako izkušnjo z LG. Novi takrat top model je bil iz škatle ven počasnejši od eno generacijo starejšega nexusa. Po 2 urah brisanja in disejblanja nesnage je prišel na neko sprejemljivo zmogljivost.
Od takrat dalje nasvinjanih androidov vec ne kupujem. Hvala bogu obstajajo proizvajalci ki ga pustijo nedotaknjenega, ali minimalno nasvinjanega.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Dober si da na iosu vidiš spremembe. Zadnja moja ios naprava je bila iz leta 2011. Ko danes primem v roko novi ajfon...meni je ios točno isti, na prvo oko. Kar se androida tiče, iz verzije na verzijo kaki novi feauture...to je to. Dramo pa zaganjajo iUporabniki, ker je to edina "slabost" androida proti ios in je to seveda treba vpit do neba. Sem imel par mesecev android 8, zdaj sem nazaj na 7. Razen malo drugačnega pull down menija ne opazim nobene razlike.

Glej, če ti ni tako pomembno kera verzija androida je na tvojem telefonu zakaj ne downgrejdaš na 2.3.6 recimo ta je tudi deloval briljantno.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Ded, resno vprasanje: ti si dejansko res tak glup, ali samo igras? Ker ce se samo delas retardiranega, si za oskarja
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Je zadnjic en pisal da mu na samsungu laufa v ozadju 50 samsungovih procesov. To je šara. Sam imam tako izkušnjo z LG. Novi takrat top model je bil iz škatle ven počasnejši od eno generacijo starejšega nexusa. Po 2 urah brisanja in disejblanja nesnage je prišel na neko sprejemljivo zmogljivost.
Od takrat dalje nasvinjanih androidov vec ne kupujem. Hvala bogu obstajajo proizvajalci ki ga pustijo nedotaknjenega, ali minimalno nasvinjanega.

Koliko procesov laufa v ozadju pa že od Xperie Ray več ne spremljam, ker vse dela tekoče. Verjetno ni tako super hitro kot na jabuki, ne morem pa tudi reči, da lagira. Če bo kdaj kaj štekalo pa bom tapnil na developer mode in preveril, kaj vse laufa v ozadju. Verjetno je to večji problem pri budget in srednjem rangu Androida kot pri top modelih.

Sicer so pa itak najhitrejši jabuki in Nexusi, sedaj Pixli, ostale pa ne moremo metat v isti koš za primerjavo. Meni sicer več pomeni, prilagodljivost in funkcionalnost, kot najhitrejši proc in zaprt sistem, zato tudi sem na Androidu.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
KSZ
Ok, da gremo malo nazaj na temo
grin1.gif
.
Ta teden se mi je imenik totalno sfižil na outlook.com in po precej zabitem času, da sem imenik iz večih kopij spravil skupaj, mi preko outlook.com spet ni syncal celotnega imenika. Celo tako je bilo, da sem ga v Outlook uvozil in mi je potem četrt imenika zbrisalo dol.
V glavnem imenik sem potem syncal na Lumio 950 preko iCloud računa in dela (zaenkrat) odlično. Žalostno. Takoj ko najdem še malo časa bom prestavil še koledar in sem z outlook.com storitvijo zaključil.
Imam pa vprašanje za uporabnike iCloud storitve: ali je syncanje imenika in koledarja konsistentno in pravilno? So kakšne težave (tudi bile)?

In glede na vedno večje sranje z Nokio bom očitno tudi dokaj kmalu presedlal komplet na iPhone, ker je škoda mojega časa in živcev.
Tako da, če bo kdo v prihodnosti prodajal kakšno šestko ali sedemko (minmalno 32GB, najraje 64GB) naj mi javi na privat. Preferiram sicer 7-ko, pa preverit še moram, ker bo verjetno morala biti kar plus
frown-1.gif
.

PS: Ko tole pišem mi je koledar iz outlook.com hipno posinkalo na 5S-ko, na Lumio 950 mi ga pa noče.
uf-1.gif

PS2: A lahko kje v LJ na istem mestu vidim 6, 7, SE in 7 Plus?
 
Nazadnje urejeno:

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Jaz imam kontakte in koledar sync-an z googlom in deluje brezhibno. Nisem slišal nič, da bi bile z iCloudom težave glede tega. Outlooka in ostalih MS storitev se pa izogibam, tako da z njimi nimam izkušenj.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
outlook se spomne in začne sračkat že na Win pa je bolj dodelan kot WP. Mislim, da mtl-ju splača prenesti vse na google in bo sync delal bp na vseh platformah.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Po 14-ih dneh uporabe zaenkrat zadovoljen z iCloudom. 2x sem moral Outlook na računalniku izključit in ponovno zagnati, da je posinhroniziral stvari, sicer zadeve delujejo hipno, tudi na WP10.
Edino kar pogrešam je, da po imeniku ne morem več iskati po vseh poljih, temveč išče le po imenu in priimku (se mi zdi) in pa medtem ko pišeš ne kaže kar potencialnih rezultatov, temveč moraš enter pritisnit.
 

darez

Pripravnik
30. okt 2008
115
3
18
Na odklenjenem menuju potegni dol da prides do searcha ki isce po vsem, tudi po mailih, msgjih in ostalih podrobnostih.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Eden izmed glavnih razlogov, zakaj sem šaltal nazaj na android je nezmožnost iskanja po dnevniku klicev - se pravi, da ko začneš tipkat, ti sproti sugerira zadetke.
Recimo, da se spomniš neke cifre, ki te je 3 tedne nazaj klicala. Recimo, da je bilo 070 in nekaj - ti vrže ven tiste iz imenika in tudi tisto, ki je v dnevniku, ki je nimaš shranjene.

Še en ogromen fail na ios - prikaže ti zadnjih 100 klicev. Shranjenih ima sicer 10.000. Ampak če hočeš neko cifro izpred par tednov najt, si v velikem K....
Enim sicer to nič ne pomeni, meni pa zaradi narave dela ogromno. Ne vem, kaj aplovcem ni jasno s tem, da prikažejo zadnjih 100. Aja sej res, je rešitev - pač pobrišeš zadnji klic in se ti pojavi en naslednji. In potem tako ročno ene 1244 številk zbrišeš, da najdeš željeno
stupid-1.gif

O drugih cvetkah raje ne bom pisal. Kar se pa hitrosti delovanja tiče, je bilo super, čeprav neke razlike v hitrosti med zdajšno z5Compact ne opazim. Zaradi specifičnih (mojih) zahtev, me ni prepričal. Pa sem se trudil pol leta, da mi kljub felerjem priraste k srcu.
Pa ni šlo.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Ti ni treba biti kaj žal. Zato pa je super, da imamo izbiro in da se točno napišejo te zadeve, da se lahko nekateri ''pripravijo'' na to. Nekaterim je pač neka funkcija popolnoma brez veze, drugim pa ''življenska''.
Dejstvo pa žal je, da vedno moraš nekaj žrtvovati. Potem pa je samo vprašanje ali je vredno žrtvovanja. Recimo meni je super feature, da ko klicani sprejme klic, da ti telefon zavibrira. Vem, da bom to pogrešal, ampak tako pač je...
@darez: hvala za nasvet, bom poizkusil na Iphone-u, bo prav prišlo. Jaz sem sicer pisal za iskanje v Outlook-u na računalniku
wink-1.gif
... Ampak že imam ''obvoz'', tako da tako hudo spet ne bo.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Se strinjam
smile-1.gif

Nisem pač tist pacient, ki se bo na smrt skregal kater sistem je boljši. Vsakemu nekaj paše, meni je ios bil kul, ampak se vseeno nisem mogel navaditi na tak in drugačen manjko. Tudi ta z vibro ob prejetem klicu je ena izmed njih.
Pa file explorer. Nisem tip za vse imet po cloud servisih. Priklopim kabelček, ustvarim mapco, vržem noter slike, muziko ipd.
Se ne rabim nikamor za to registrirat in ne rabim za vse bit online. Ali pa sms delivery report - spet funkcija, ki mi je pomembna in je pač ni.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Ja, to je res malo jajc, ampak recimo za muziko zadevo rešiš 1, 2, 3 in špila. Je pa res, da moraš to nastavit, potem je pa simple drag and drop. Pač, sprobat je treba, pa se potem vidi...
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Po 14-ih dneh uporabe zaenkrat zadovoljen z iCloudom. 2x sem moral Outlook na računalniku izključit in ponovno zagnati, da je posinhroniziral stvari, sicer zadeve delujejo hipno, tudi na WP10.
Edino kar pogrešam je, da po imeniku ne morem več iskati po vseh poljih, temveč išče le po imenu in priimku (se mi zdi) in pa medtem ko pišeš ne kaže kar potencialnih rezultatov, temveč moraš enter pritisnit.


A si razmisli, da bi namesto Outlook uporabljal Google. Vsaj pri meni deluje brez težav. Koledar, opombe, kontakti...

Če pa rabiš, da bi npr. Google sinhroniziral z Outlook for Windows na računalniku ti pa priporočam https://www.companionlink.com/
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Google-a se iz določenih razlogov izogibam kot se le da.
Poleg tega, če je še dodaten vmesnik zraven, običajno to potencira možnost težav.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Razumem. Jaz konkretni vmesnik uporabljam že 4 leta, niti ene same težave.

Drugače pa, če ti ni škoda vsak mesec nekaj malega plačati, vzemi Office 365, rešiš vse težave.