Najem Iphona

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tudi čšž takoj poveča št. znakov v SMS in kolikor se spomnim iPhone takoj ko presežeš količino za en SMS, le tega pretvori v MMS.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Še ena zadeva, tokrat bolj moteča.
Ne morem se prijavit v Facebook, Messenger in Pages Manager for Facebook s svojim uporabniškim imenom. Javi, da elektronski naslov NE obstaja, kar ni možno, ker se preko brskalnika na istem telefonu brez težav prijavim noter.
Najprej sem mislil, da je težava zaradi backup-a (pač restore iz Cloud-a), tako da sem telefon komplet izbrisal in samo nastavil kot nov telefon (z istim Cloud ID-jem), brez restore-a iz Cloud-a. Rezultat je enak. Probal na dveh telefonih, isto.
Kakšen predlog, kaj naj naredim?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.306
6.528
113
Da še jaz malo pristavim lonček. Draga je bila primorana nabavit ihpone, odločili smo se za iphone 6S, ker je pač najbolj ugoden nakup. Pogoj je bil verzija vsaj 5 ali več, ampak ponudbe neke pametne ni, tako da je padel pač 6S. Prodajalec je sicer reklamiral kot Plus verzijo, ampak sedaj vidiva da sploh ni potrebe po tako velikem.

Po začetnem šoku, kako tog je iOS, se sedaj nad napravo navdušujem tudi jaz. Zakaj. Ker enostavno dela. Recimo fotkanje in potem deljenje preko SMS je res v trenutku, medtem ko recimo windows phone rabi kar nekaj časa da naloži vse. Tudi tistih nekaj appov, ki jih uporablja, so flawless. Na srečo ni potrebe po neki multimediji tako da telovadba z iTunes ni potrebna.

Glede na službenega android, je iOS iz mojega vidika boljša izbira, saj na androidu tudi dela vse, ampak je podobno kot delovanje windowsa. Šteka občasno.
Se bojim, da ne bo drugega kot iOS, tudi ko pride surface phone. Za osnovne funkcije in osnovno delovanje bo zgleda iOS še vedno top izbira. Saj logično.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Še ena zadeva, tokrat bolj moteča.
Ne morem se prijavit v Facebook, Messenger in Pages Manager for Facebook s svojim uporabniškim imenom. Javi, da elektronski naslov NE obstaja, kar ni možno, ker se preko brskalnika na istem telefonu brez težav prijavim noter.
Najprej sem mislil, da je težava zaradi backup-a (pač restore iz Cloud-a), tako da sem telefon komplet izbrisal in samo nastavil kot nov telefon (z istim Cloud ID-jem), brez restore-a iz Cloud-a. Rezultat je enak. Probal na dveh telefonih, isto.
Kakšen predlog, kaj naj naredim?
Pri obeh telefonih se je zadeva sama ''rešila'' po cca. 14-ih dneh. Hm.
In pa še ena IZREDNO problematična zadeva: treh (vsaj toliko sem do sedaj našel) novih oseb v imeniku mi iz Iphone-a NI sinhroniziralo v icloud. Druge nove (testne) mi takoj posynca. Se je še komu to zgodilo in je morda ugotovil razlog?

Drugače pa še moje opažanje: 5S top mali telefonček, vendar je treba na 11-ki dela bolj počasi z njim. Ga imam za športat, super. 6-ka enako glede počasnosti, 6S že deluje dobro, 7-ka seveda isto. Plus velikost je zame prevelika za normalno uporabo in se nikakor nisem mogel navadit na to gajbo, tako da sem zaenkrat pristal na 7-ki, ki je malenkost premajhna, ampak ajd: čez eno leto bo že rabljen X ravno sprejemljivih par 100 EUR:D...

In pa pohvalit moram prenos podatkov med iPhoni. Odlično res.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
Med iPhoni prenos verjamem da je OK, ampak katastrofalno je pa prenašati kakšno datoteko komu drugemu. In verjetnost, da bo nekdo drugi imel kaj drugega, je zelo velika. Te oblačne storitve so OK, dokler tudi drugi uporabnik le-te uporablja (nekateri pač ne) in resnici na ljubo, prenos dveh ali treh slik prek BT je najboljša zadeva, kar iOS ne podpira, prenos enega filmčka velik 2GB pa je tudi cela znanost na iOS ali pa potrebuješ ogromno brezveznega časa.

NAdalje to s kontakti je živ obup, nekateri se enostavno ne sinhronizirajo, pa da se postaviš na trepalnice. Reši edino, da vidiš kateri so to, jih zbrišeš in na novo kreiraš.

Imam iPhone 8 in občasno šteka. Zašteka pri čisto enostavnih opravilih recimo menjava aplikacije. Zašteka toliko, da je opazno. Nikakor ne morem reči, da je zato torej delovanje gladko. Ker ni. Ker je enako delovanje tudi na drugem iP8 in na iPX, na starejših je pa še toliko bolj opazno, zato ne razumem, kaj nekomu pomeni gladko delovanje.

Skratka, iP8 je OK, da bi ga pa koval v zvezde pa res ne bi.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Prenos podatkov sem mislil pri menjavi telefona ;).
Kar se tiče prenosa videa daš v cloud in on lepo naloži gor in pošlje link v mailu. Kar se mene tiče deluje to odlično.

Hm, tega štekanja na 7-ki nisem opazil, sem pa na 6-ki in 5S-ki.

Ja, to glede imenika je pa res težava... :(

Itak zadeva žal ni perfektna, je pa to zame trenutno edina uporabna alternativa. :(
Je pa fajn, da se vse take napake zapišejo, da tisti, ki se morda odloča za prehod, ve vsaj nekaj vnaprej. Ker če poslušaš vernike je vse samo top.
 
Nazadnje urejeno:

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
skoraj od začetka prodaje imam 8+, prej vse živo od androidov, še prej blackberry, neumni telefoni... nevem če je bilo že rečeno, ampak zadeva, ki me najbolj zmoti še danes je, da ios nima T9 dialer-ja (npr. če hočem klicati osebo Janez začnem tipkati v dialer 52639). Funkcijo uporabljam že od časov ko so telefoni dobili malo več vrstični display, še vedno v avtu, v drugih telefonih...
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
skoraj od začetka prodaje imam 8+, prej vse živo od androidov, še prej blackberry, neumni telefoni... nevem če je bilo že rečeno, ampak zadeva, ki me najbolj zmoti še danes je, da ios nima T9 dialer-ja (npr. če hočem klicati osebo Janez začnem tipkati v dialer 52639). Funkcijo uporabljam že od časov ko so telefoni dobili malo več vrstični display, še vedno v avtu, v drugih telefonih...
V appstore obstajajo dialerji, ki podpirajoi T9.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
Ja drži, jih je na tone. Ker je res fino imet en dialer, ki nima T9, nato pa še enega, ki T9 ima. Hkrati pa ta drugi ni uporaben za nič drugega, saj ne moreš dodati kontakta, zgrešenih klicev ne pokaže, pa še kakšna finta.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Ja pač vzameš takega, ki omogoča urejanje kontaktov. Na hitro sem našel T9 Speed dialer.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Čakte, IPhone, da šteka?!?! WTF??? Vi to resno? Pa samo 1 telefon imajo, da optimizirajo stvari...Android pa mora teči na 100 telefonih, pa ne sme štekat???
Sem mislil, daje še zmeraj Numero.1 v gladkosti delovanja :rolleyes:
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Sem mislil, daje še zmeraj Numero.1 v gladkosti delovanja :rolleyes:

Saj je. Samo sodobni telefoni so zelo zmogljivi, vendar je treba imeti neko mejo med performancah in porabo baterija. Zato v mirovanju upočasnijo procesor na minimum. Ko odkleneš telefon, pa se pospeši. To se zgodi postopno, zato včasih kmalu po tem ko odkleneš telefon kakšna v kakšni animaciji zmanjka kakšen frame. Nekateri si pa to predstavljajo kot nevem kakšno štekanje.

Apple je dosti delal na tem za iOS 12, ki pride jeseni. Da se procesor dosti hitreje pospeši na polno hitrost, ko je ta potrebna. S tem se nekatere aplikacije na starih iPhonih štartajo tudi do 2x hitreje.
 

tomazpog

Fizikalc
30. maj 2009
126
27
28
tole lahko potrdim iz prve roke. Imam dve "sedmici", na eni aktualen IOS, na drugi pa IOS12.. Že prva beta verzija deluje dejansko hudo hitreje od aktualnega IOS11.. IOS11 je dejansko relativno slab ( za Applove razmere ) glede optimizacije in števila bugov.. Ne pomeni, da je to v zelo moteči meri, je pa definitivno opazno. Zdaj, z IOS12 očitno krepko delajo tudi v tej smeri - pohvalno in hkrati - končno ...
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Mam ios12 na 7ki, ni nekih opaznih sprememb glede hitrosti delovanja in stabilnosti napram ios11.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.306
6.528
113
na iphone 6s tudi dela ios11 presenetljivo tekoče, je pa res da je tu govora o osnovnih funkcijah.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Kakšna je zadeva s samodejnim prilagajanjem svetlosti Iphone-a 5S in SE?
Namreč pod General/Accessibility/Display Accommodations je pri enem možno vključiti Auto-Brightness, pri drugem pa tega gumba ni, piše pa Turning off auto-brightness may affect battery life. Torej besedilo je, gumba pa ni. Pa ni to prvi 5S, kjer sem to videl. A se je kaj spreminjalo tekom let ali je to kakšen bug?
Morda neoriginal zaslon, pa potem kaj zadeva šteka.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Eno vprašanje: obstaja kakšna aplikacija, ki bi omogočala, da si nastavim urnik za določene (ne vse) aplikacije, ko bi te imele dostop do spleta? Npr. med 8.00 in 15.00 bi se normalno osveževale in bile dosegljive, po tem pa bi bilo, kot bi izključil net. Ne moti ne pomaga, ker mi le ta ubije vsa opozorila oz. mi je to super za ponoči. Tako da to bi obdržal.