Najem Iphona

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.366
6.548
113
A3 model 2016 je, glede na html5test je veliko boljši od Lumie 950.

ampak šteka, če ne zaprem appov, tudi sistemskih, recimo preklop med kamero in imenikom traja par sec, potem klicanje številke...pač ni tekoče, uporabljam pa ga itak samo za to in nič drugega.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Jaz uporabljam itunes kot primarni predvajalnik za mp3-je že več kot 10 let. Vso musko imam v itunes katalogu. Razlog je pa zelo preprost, itunes zna sam handlat strukturo mp3-jev na disku. Se pravi Najprej avtor, potem albumi kot poddir. in znotraj albumov posamezni mp3-ji. In ko spreminjap ID3 tage, itunes sam preimenuje direktorijsko strukturo mp3-jev. Tako je ta vedno lepo urejena. Za nalaganje pa tako, kot je Jest napisal, kreiraš playlisto in syncaš podatke z iphonom. Prednos playlist je pa še, da jih lahko imaš več in potem na hitro syncaš različne playliste. Vse kar moraš izbrati katere playliste naj bodo na telefonu in katere ne. Potem pa klik na sync in itunes opravi vse

No to sem delal včasih, ko sem še nalagal mp3-je.

Apple ima svojo filozofijo in ekosistem. Če boš šel proti toku, boš seveda imel probleme. Ko sem se navadil na itunes mi je bil veliko boljši, kot alternativa, da sam skrbim, za mape na disku. Ko "dobiš" nove mp3-je jih samo drag-n-drop v itunes in ta potem poskrbi za vse. Če ID3 tagi niso vredu ima zelo preprost in učinkovit urejevalnik za to. Če v ID3 tagu ni slike za cover, jo poiščeš na netu in samo drag-n-drop v urejevalnik za ID3-tage in itunes poskrbi, da se slika shrani v vse mp3-je. Res ni nek lighteweight kos software-a, samo praktično nima alternative s podobnimi funkcionalnostmi.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Jaz uporabljam itunes kot primarni predvajalnik za mp3-je že več kot 10 let. Vso musko imam v itunes katalogu. Razlog je pa zelo preprost, itunes zna sam handlat strukturo mp3-jev na disku. Se pravi Najprej avtor, potem albumi kot poddir. in znotraj albumov posamezni mp3-ji. In ko spreminjap ID3 tage, itunes sam preimenuje direktorijsko strukturo mp3-jev. Tako je ta vedno lepo urejena. Za nalaganje pa tako, kot je Jest napisal, kreiraš playlisto in syncaš podatke z iphonom. Prednos playlist je pa še, da jih lahko imaš več in potem na hitro syncaš različne playliste. Vse kar moraš izbrati katere playliste naj bodo na telefonu in katere ne. Potem pa klik na sync in itunes opravi vse

No to sem delal včasih, ko sem še nalagal mp3-je.

Apple ima svojo filozofijo in ekosistem. Če boš šel proti toku, boš seveda imel probleme. Ko sem se navadil na itunes mi je bil veliko boljši, kot alternativa, da sam skrbim, za mape na disku. Ko "dobiš" nove mp3-je jih samo drag-n-drop v itunes in ta potem poskrbi za vse. Če ID3 tagi niso vredu ima zelo preprost in učinkovit urejevalnik za to. Če v ID3 tagu ni slike za cover, jo poiščeš na netu in samo drag-n-drop v urejevalnik za ID3-tage in itunes poskrbi, da se slika shrani v vse mp3-je. Res ni nek lighteweight kos software-a, samo praktično nima alternative s podobnimi funkcionalnostmi.

Predvidevam, da uproabljas iTunes na MACu... Ker na Windowsih sem videl, da je res uporabniska izkusnja veliko slabsa ... in se ne cudim, ce nekateri ne marajo iTunes-a...
smile-1.gif
... Noja ... zadnje cajte so ga tolk spremenili... da tudi meni ni vec vsec... ceprav sem na MACu :D ... in ga uporabljam res zelo zelo malo ...
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
A3 model 2016 je, glede na html5test je veliko boljši od Lumie 950.
ampak šteka, če ne zaprem appov, tudi sistemskih, recimo preklop med kamero in imenikom traja par sec, potem klicanje številke...pač ni tekoče, uporabljam pa ga itak samo za to in nič drugega.

Kaki boljši od 950?? Problem zatikanja je samo 1.5gb spomina, pa še Samsung ni ravno optimiziran. Sam sem iz 950xl šel na LG G5, zatikanja še nisem opazil v zadnje pol leta kar ga uporabljam. Glede odzivnosti bi rekel, da je kar hitrejši kot 950xl. Se je Android v zadnjih dveh letih kar popravil, kar ga nisem uporabljal. Darjan boš moral kupiti telefon z vsaj 4gb spomina, da bo delalo tako kot mora.
Danes dobil OP 5, sicer ga še nastavljam pa je zadeva že tako ultra hitre.
Za uporabo dvoklika in podobno, kar si navajen iz WP boš moral kupiti ali LG ali OP+, za ostale pa ne vem če to podpirajo.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
V bistvu na obeh sistemih. Čeprav zadnje čase bolj malo odkar imam apple music naročnino.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
ne razumem kako lahko primerjate vstopne androide z jabukom ali višjim wpjem.
a3 2016 je model ki je namenjen nezahtevnim uporabnikom ki telefon uporabljajo za telefoniranje in goglanje ne pa za nalaganje tisočih aplikacij
iphone 5 ali lumia serije 5 sta lahko približno primerljiva... in ko vzameš to v primerjavo takrat ugotoviš da tudi mogoče tudi a3 2016 ni tako švoh. v vsakem primeru pa če primerjamo recimo iphone 5s ali 6 ali 7 takrat pa moramo tudi ustreznega androida vzet... recimo galagy s6 ali 7 pa a5 2017 pa recimo lg g5 ali 6 huavei p9 p10 ali honor 8... skratka primerjati je treba primerljive telefone in ne zvezde nega sistema proti vstopnim drugega
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.366
6.548
113
Saj v ta namen ga uporabljam; kamera, klici, sms...torej android vstopni modeli niti tega ne zmorejo brez zatikanja?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Tudi sam z iTunesom nimam nekih problemov, je pa res da ga uporabljam na Macu. Enostavno si organiziraš glasbo, poleg tega pa vse lepo laufa preko WiFi.

Syncaš lahko res samo z enim računalnikom (če rabiš prav sync), vendar pa lahko, kolikor vem, enostavno obkljukaš tist Manully manage music in potem glasbo enostavno premetavaš (drag and drop) na telefon iz različnih računalnikov. Vsaj nazadnje, ko sem to rabil, je delovalo BP. Nobenih dodatnih programov ne rabiš za to (razen iTunes, ki je na Macu itak preinstalled, na Winsih pa ga je fajn met že zaradi backup/restore telefona). Sedaj že nekaj časa uporabljam Apple Music (oziroma cela širša familija na vseh svojih napravah preko Family Sharinga) in enostavno ne vidim potrebe, da bi se ukvarjal z ročnim iskanjem, prenešanjem in premetavanjem mp3jev.


Kar se pa tiče izklaplanja prenosa podatkov (vsaj doma in v EU), pa ne vidim nekega smisla, sploh če želiš prejemat emaile, MMSe in ostala push obvestila.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
če si kupil a3 2016 in z njim kličeš slikaš in pošiljaš sms potem ne smeš imeti problemov in ti ne sme nič štekat. Se mi pa zdi da si pozabil povedat da si naložil še nekaj aplikacij ki ti jemljejo memorijo ki jo pa ta telefon res nima zadosti
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Nevem kaj eni mate probleme z Androidom.. Sam mam Galaxy A5 2017 in dela ko sneta sekira niti enkrat ni zaštekal itn...

Edini android ki mi je kdaj zaštekal je bil na telefonu Galaxy S3 (1Gb rama) po tem modelu kar sem imel Samsung niti enkrat več ni zaštekal ker za normalno delovanje Androida dovolj 2Gb rama itn..

Iz te teme je ratalo čisto merenje keri ma dalšega
grims-1.gif
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Pravilno, da potestiraš 👍

Moje izkušnje so take, top telefon i iOS in top android ne šteka oziroma je glede tega isto, se zgodi enkrat letno mogoče...zdaj pa kar komu bolj odgovarja. Sam sem heavy user in nimam telefona za pogovor in SMS...

Enako je z računalniki, folk pribija kako Windows šteka, ne vem kako potem meni ne šteka, pa delam na računalniku praktično cel dan. Je pa res, da imam laptopa, ki je strojno odličen... Če pa primerjaš jajca za 400-500 eur z Apple mašino za jurja +... Verjetno nima smisla...
confused-1.gif


Sem pa prepričan, da boš zadovoljen z iPhonom, ker skoraj ni razloga, da ne bi bil...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.671
1.587
113
@darjan vsaka tehnološka jajca za male pare šteka. Tak to pač je. Kot je en nad mano napisal, enako velja za pc. Imam 2, na obeh delam enaka, več ali manj osnovna opravila. Na cheap jajci dela za kozlat, na zmogljivem leti ko zmešano.

Tak da ti in tebi podobni nehajte že enkrat primerjat samsung ipd jajca za 250 z iphonom za skoraj jurja
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik netko pravi:
ne razumem kako lahko primerjate vstopne androide z jabukom ali višjim wpjem.
a3 2016 je model ki je namenjen nezahtevnim uporabnikom ki telefon uporabljajo za telefoniranje in goglanje ne pa za nalaganje tisočih aplikacij
iphone 5 ali lumia serije 5 sta lahko približno primerljiva... in ko vzameš to v primerjavo takrat ugotoviš da tudi mogoče tudi a3 2016 ni tako švoh. v vsakem primeru pa če primerjamo recimo iphone 5s ali 6 ali 7 takrat pa moramo tudi ustreznega androida vzet... recimo galagy s6 ali 7 pa a5 2017 pa recimo lg g5 ali 6 huavei p9 p10 ali honor 8... skratka primerjati je treba primerljive telefone in ne zvezde nega sistema proti vstopnim drugega
Se strinjam.
Lahko pa recimo primerjaš iPhone 5S za cca 100 EUR z Samsungom S5, ki tudi stane nekaj takega.
wink-1.gif

Se pa kot sem že zgoraj zapisal pojavljajo flopi tudi pri 1mesec starih S7kah. Kakorkoli fajn je, da imamo izbiro in se odloči vsak za to kar mu ustreza najbolj.

Pa še ena zadeva: recimo delovanje Android Auto in Apple CarPlay. Slednje priključiš in dela, pri prvem pa delovanje žal ni samoumevno. Da niti ne začnem z MirrorLinkom, kjer pa je seveda dodaten problem sam MirrorLink. Seveda je pa pri Applu to seveda lažje spravit v takšno stanje, ker je aparatov manj, proizvajalec pa le en.

Današnji dodatni ugotovitvi glede 5S: zadeva se ob normalni uporabi kar segreva (npr. srfanje po netu), ekran je na soncu slabše viden.

Glede MMSov: dobim jih zelo malo, bi pa bilo fajn, če bi dobil vsaj obvestilo o MMSu, ne pa da ni nič
frown-1.gif
.
Kar pa zelo pogrešam je utrip vibre, ko klicani sprejme klic. Se to da na kak način spravit skupaj ali je celo kje v nastavitvah? Namreč nisem našel nikjer.

Še vprašanje: kaj moram točno nastavit, da mi backupira celoten telefon v cloud, tako da bi ob menjavi aparata dobil vse nazaj?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
ios pa nimam direktnih izkušenj, vem samo to, da je bratranec imel velike probleme spravit mp3 gor. Saj je nakužil preko itunes, ampak mu je prvič šlo, potem je isto ponovil in ni šlo več.

Očitno ima tehniččno tri leve roke. Sem to naredil "na pamet" že pri prvem japku pred leti. Traja par sekund.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
To z vibro pri klicu, ko ga sogovornik sprejme tudi meni gre na živce. Pač jabuk nima tega žal.

Še ena stvar, ki me precej moti je to, da sem ga sparil z avtoradiem - pač za prostoročno telefoniranje.
In ko pridem v avto in vklopim BT, moram v nastavitve in še enkrat potrditi parjenje z avtoradiem.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Glede BT sigurno deluje samodejno, preverjeno v dveh avtomobilih s tremi iphoni
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
To z vibro pri klicu, ko ga sogovornik sprejme tudi meni gre na živce. Pač jabuk nima tega žal.

Izgleda ste vsi tisti, ki to pogresate, imeli prej tak mobilnik, ki to omogoca... ker to ne omogoca vsak... ampak je podobno kot pri MMS obvestilu pri izkljucenem telefonu, le nekaj telefonov, ki to funkcionalnost imajo ... Ne recem, da ni fajn... ampak pogresam je ne... ker se dosedaj ne spomnim, da bi pri kaksnem mobilniku to funkcijo sploh imel ...

Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Še ena stvar, ki me precej moti je to, da sem ga sparil z avtoradiem - pač za prostoročno telefoniranje.
In ko pridem v avto in vklopim BT, moram v nastavitve in še enkrat potrditi parjenje z avtoradiem.

To je pa verjetno napaka na strani radia ... Poskusi se senkrat pobrisati parjenje na obeh koncih (v radiu izbrisi vse seznanjene naprave) ... in poskusi ponovno sparit... Vem, da brez tezav deluje na vseh avtih, pri katerih sem dosedaj to uporabljal (Mazda z vgrajeno BT opcijo, Parrot BT instalacija, Pioneer radio z vgrajeno BT funkcionalnostjo, CItroen C5, Opel Insignia, Toyota CH-R in Prius, Renault Zoe, Kia Niro,... )