Na to smo pozabili...

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.722
145
63
Citat:
Uporabnik stardec pravi:

Statistika in realnost je popolnoma drugačna.

Aha, statiske nimajo prav, ti pa imaš. To je neko novo dejstvo?
Namerni prekrškarji so tudi vozniki, ki zavestno vozijo, ko vedo, da nimajo več psihofizičnih sposobnosti za sodobni promet. In ravno ti so zelo visoko med povzročitelji prometnih nesreč. Zakaj ne bi tega segmenta eliminirali, število nesreč bi zelo upadlo. To in pa radar na vsako cesto pa bi bilo nesreč bistveno manj.

lp
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ne. Statistike imajo kar prav. Samo tebi ne dišijo preveč, ker te krizna in problematična statistika zajema. V njo spadaš.
Citat:
Namerni prekrškarji so tudi vozniki, ki zavestno vozijo, ko vedo, da nimajo več psihofizičnih sposobnosti za sodobni promet.
Drži, ampak spet si starostno ti v tej skupini. Psiho skupini.
Starejši vozniki pa morajo redno na zdravniške preglede kjer se jim ugotavlja fizična in psihična kondicija. Zdravniki to bolje vedo kot ti.To psihično testiranje bi morali opravlhjati tudi mladi. Psiha je vaš problem.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.722
145
63
se midva poznava? oz, kako veš v kateri skupini sem jaz? morda spet fiksna ideja, da vse veš? To je sploh na cesti zelo nevarno.

lp
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Tvoj problem je če se med svojim pisanjem lažeš. Jaz te poznam takega kar pišeš/blebetaš in zagovarjaš.
Ampak dvomim, da voziš po predpisih, zagovarjaš pa delanje prekrškov.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.499
5.953
113
pri taščici
Ne razumi to kot zapenjanje samo

Policaji, znanci umrlih pa še kdo najbrž ve kako so se vozili lastniki RR motorjev. Mogoče je 20% voznikov ki vsaj malo z glavo vozi ves čas tak motor. Prej ali slej se lastniku takega motorja zalušta zaviti desno zapestje, in če je to bilo ravno takrat ko je ata zavijal levo je pač imel smolo. Zavorna pot pri 90kmh (višja dovoljena hitrost v prekmurju in velenju ni bila) je recimo 40metrov. Če bi motorist malo predvideval (gledal promet okoli sebe) bi lahko še kak kmh manj pripeljal, tako pa je bil z glavo lahko popolnoma drugje.
Me prav zanima kaj se bo zgodilo ko se bosta srečala dva dinamika in se jima ne bo izšlo eno mimo drugega.