Motorna zaga?

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz tudi še kupujem, ker se mi zdi "bad" dat 250€ za 30 let star model. Rabim pa nekaj, kar mi kitajska ne bo dala in to je 4KM+.

Za hlod razžagat je fino met vsaj 40 meč in 4KM, 041 AV je bla super samo ne bi zdaj dajal 200€ zanjo in pričakujem novejši model za cca. 250€. Sicer pri nas tudi rabimo tako motorko za par uric na leto ampak je itak za dolg. Za napol sadjarska dela bi pa tako kupil eno kitajko s 5 let garancije.

Ali pa tiste ponaredke Stihla?
confused-1.gif
Ma kak ponaredek vsaj pribljižno toliko moči kot original?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Moč že, vprašanje je kakvost.

Kar se olja za mešanico tiče; jaz sem za Husqvarno naredil z Sthill oljem, pa mi je torkirala. Najbolje je kupit plastenko, ki ima zgoraj merico za 5litrov mešanice.

Če verige ne znaš brusit, je najbolje imet pri sabi še eno, nabrusijo ti jo na servisu za 4-5€.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
Ksz
Za 5 ur letno ne glej na olje. Tvoja motorka zlepa ne bo porabila stroskovno toliko goriva in olja kot bo stala. Podobno je pri titih avtih ki delajo manj kot 10kkm letno.
Olje za mesanico kupi nekaj dobrega, za ketno pa nekaj klasicnega mineralnega olja, namenjeno verigam. Da ne bos vlil rabljeno 15W-40 notri. Ne kupuj pa bio olje (verigol) ker ti zna delat stalo po motorki. Za sintetiko pa se nisem slisal. Stihl olje ti dam 20% ceneje od trgovine (v lj). Sam sem nekoc zadeve kupoval pri Žaku (nek ex forumas)v siski ali po lokalnih kmetisjkih zadrugah
 
Nazadnje urejeno:

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
KSz

Evo tako olje sem imel za elektricno zago in spila ze lep cajt stem oljem.
Vidim pa da tega olja ni vec, da je zdaj mapetrol ce je to isto?

Hanzi ja nevem kaksno olj epa se je za ketne mazat ce ni bio, men se zdi da karkoli vidim je bio.
 

Priponke

  • 1419593-2012-02-03_10.49.22.jpeg
    202,1 KB · Ogledi: 230
Nazadnje urejeno:

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Pardon sem se zmotil tisto so rafinirana olja

evo OLMA chain lube
in Estrol/mapetrol Tega je 1 litr manj

Kolk je pa Stihl olje 5l pakunga za 20% ceneje, to mas ti kej cez al kako?

Drgac pa nasa elektricna zaga na cca 1 uro pozre 2dc sigurn olja.
 
Nazadnje urejeno:

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Kaj pa tale Iskra je 3 konjska pa ce je 99eur sem prebral tle na forumu da majo neke 10% popuste torej 90eur edin garancije ni 5 let pa kaj cmo., pike pa te zadeve pa ne pridejo v postev ne?
 

turbox

Pripravnik
29. dec 2011
529
0
16
Pojdite stran od Iskre.Mi smo jo kupili in nam je padala veriga dol.Dodajte še nekaj evrov in kupite kvalitetno motorno žago,ki bo varna.Moje mnenje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
Mater narejena je tocno tako kot svakova kitajka. Vsaj po ogledu slike na nokiji C3. Poglej ce ima "elasticni" strik. Jaz se jo se po nekaj urah dela nisem navadil vzigat. Ti magar jutri naredim sliko svakove kitajke
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Da pade veriga dol je lahko več vzrokov. Sploh pa ima motorka varovalo za izpadle verige in le tam se veriga ustavi.. saj to vendar veš, mar ne ?
 

turbox

Pripravnik
29. dec 2011
529
0
16
Saj tudi je kitajka.Samo Iskra ime ima.Čim dlje stran od nje.Ko pa uveljavljaš garancijo,se pa najdejo arogantni pametnjakoviči iz servisa,kao,da ne znamo delat z njo.2x smo jo imeli na servisu.Odžagala je pa enkrat eno vejo leske in drugič tri veje leske.Motorno žago Iskra ne priporočam!Poskrbite za svojo varnost in kupujte motorne žage preverjenih izdelovalcev.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Skoda men pa prov fajna zgleda, sploh za ta denar dobis 3 konje (in enga za rocajem
grin1.gif
), ampak zdej ce je problem samo ketna ki dol pade, ponavadi lahko iz vec razlogov nevem zakaj bi bila cela motorka zanic, mi je pa jasno da tole ni iskra lastni razvoj in proizvod.

A to imate prov ta model al kaksno drugo? Drgugace sem pa opazil da je vse kar je na model 5200 5020 itd vse iz kitajske izpeljanke 5xxx, vedno se podobne cifre.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
Evo ti svakovo kitajko. Stikalo vem da ni vec original, za drugo bi moral pa vprasat. Mec spredaj je ze bogi, tudi po zaslugi uporabnika, saj se ne spomnim da bi kdaj zvezda videla mast. Raje dam nekaj 10 evrov vec za 5 let garancije, pa se do tujih trgovcev imam vec zaupanja kot do nasih(ko bos prisel s zahtevo po garanciji)
1420032-Fotografija0319.jpg
 

Priponke

  • 1420032-Fotografija0319.jpg
    1420032-Fotografija0319.jpg
    76 KB · Ogledi: 549

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.968
5.394
113
Joj ste mu zakompliciral z olji
bonk.gif


Za ketno če si hobby majster da žagaš parx na leto OBVEZNO mineralno....ker BIO olje se zasuši v oljnih kanalih čez čas ko motorka stoji in maš celo štalo ko morš komplet razdirat pa pucat kanalčke v ohišju!

Maš ga 5L u Leklerku za 8,50 eur neka ECO znamka.....mineralno!!!!

Za motorko........sicer ne verjamem u te zgodbice......stare motorke niso ble občutljive na vrsto olja nove pa so
bonk.gif


Ampak če se zadeva vrti 13-15kkm obratov etak gledaš da je sintetično.......dela pa tud na navadn dvotaktol mineralen

Pač sintetika je bolš ker:
-se ti manj dimi pod nos
-dela manj oblog v motorju in auspuhu....pač popolnejše izgoreva ( ni ti treba tolx razdirat motorke pa pucat delov)
-maže boljše od mineralnega olja......tud kadar navijaš motorko v obrate in temperature naraščajo v motorju je bolj obstojna od mineralca


Je pa vseeno a uzameš MOTUL scooter power....petrol scooter al pa Husquarna XP al pa štihl olje....al pa Motul 800 ester

To z namenskimi znamkami olja ( STIHL Husquarna XP) je sam en nateg.....da njihovo olje jemleš in delaš profit znamki

To je vse
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.968
5.394
113
Aia pa stara mešanca.......v navitih zadevah kar 2T strojčki so je NO GO stvar!

Jaz vedno vzamem 1,5L plastenko od soka in zmešam vedno svežo mešanco za motorko.....koso...

Na staro mešanco jih zlepa ne boš vžgal.........ponavadi vso staro mešanco zlijem v 4T vrtno koslinico ki prežveči vse BP ( Lhead glava ma nižjo kompresijo in je zato neobčutljiva na zgubo oktanov-star bencin)....tko da ne gre bencin v nič!

S starim bencinom ne vem zakaj zariba........mogoče bencin čez čas "prežveči" olje in le to zadostno ne maže...

Z dodajanjem olja (preveč olja) pa motor zariba toplotno......
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:

To z namenskimi znamkami olja ( STIHL Husquarna XP) je sam en nateg.....da njihovo olje jemleš in delaš profit znamki

To je vse
Ni res !Garancija za motorko STIHL ne velja če motor slučajno zariba ti pa si rabil olje Husquarna . Enako velja nasprotno. Vpraš profije če ne verjameš. Je pa dejstvo da sta olja skoraj enaka, štil je rdeč in malenkost gostejši, husqvarna pa je zelen. Oba dela ista firma , hudič je v posebnem dodatku kateri pušča sled v sajah in v fazi analize napake gledajo tudi to.
V navodilih pa lepo piše ...samo naše olje in nič drugega.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.965
1.108
113
www.adriamedia.si
Zaradi uporabe drugega olja garancija ne more nehat veljat. Bodo morali kar oni dokazat, da je napaka posledica uporabe napačnega olja. In če je olje sicer enakega standarda, jim bo to zelo težko uspelo.
Avtomatike tu ni, tako kot recimo pri avtih ne.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Glej na to so me opozorili neodvisni profiji kateri uporabljajo obe vodilni znamki.
če pa misliš bit pametnejši in misliš da nimajo prav pa poskusi.Sam raje v nove motorke dajem samo original...za vsak slučaj