Motorna zaga?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.358
5.867
113
pri taščici
če boš dal original olje za mešačnico delaj po recepturi. ponavadi 2%. ker več boš pacal svečke, delal obloge v motorju.....
katera slo firma pa bi delala motorke pa ne vem. Nekoč je delal tomos husqvarne. ampak če jih še dela pa ne vem
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.358
5.867
113
pri taščici
konstruirana mogoče, narejena tudi(oz vsaj sestavljena?)
sicer pa :
Citat:
O podjetju LUEN d.o.o.
Trgovsko podjetje Luen d.o.o. je Slovensko podjetje,
ki se ukvarja izključno z nabavo in posredništvom
pri nabavi blaga poslovnim partnerjem na Kitajskem trgu že 15 let.
Poslujemo izključno z dolgoletnimi poslovnimi partnerji,
ter kupujemo direktno pri proizvajalcih,
kajti večina ostalih podjetij kupuje pri posrednikih.
S tem lahko na evropskem trgu ponudimo
kvalitetne izdelke po vedno nizkih cenah.
 
Nazadnje urejeno:

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ah tale zaga prvi link od firme LUEN se lepo vidi da je kopija husqvarne kot vse ostale,(tudi spletna stran je narejena v smislu prodaje cangslang caja) tko da je 100eur se drago ce se mene vprasa, sicer pa ce je res 2.2kw in da bi lahko kdo potrdil da dela spet ni 100eur tolk slabo. Konstrukcija v sloveniji je pa pomojem samo modra barva.
Sam pri teh kitajcih nevem kako je z deli, frgazerji itd kako lahko to sploh popravis kot da celo diplomsko nalogo naredis ko isces dolocen del k gre po gobe?
 
Nazadnje urejeno:

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ja, sem bil presenečen, ker ni več njihove spletne strani. Našel sem samo to:
http://maps.google.si/maps/pla...l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1280&bih=857&um=1&ie=UTF-8&q=silen&fb=1&gl=si&hq=silen&hnear=0x476531f5969886d1:0x400f81c823fec20,Ljubljana&cid=4416964295570348785
Sicer pa, kot sem že rekel, videl sem silen motorno žago in kosilnico. Stvar je bila vredu. Znanec, ki ima te mašine, mi je rekel, da je zadovoljen maximalno za to kar rabi. In tudi videl sem, kako je s tem delal. Rekel mi je tudi, da se je pozanimal in da je veliko delov od neke priznane firme (Ralliart pravi da Husqvarna). Bom ga pa vprašal, če je kupil še škropilnico, ker se je nekaj menil, da bo.
Tale Luen d.o.o. mi ne gre zdaj v račun, ker pred pol leta je izdelke Silen prodajalo samo Silen d.o.o.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
upss...linka ne odpre
v google vtipkaj silen d.o.o. , pa se vidi podjetje kakšno je zdaj
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ja pise podjetje v stecaju.

Tvoj kolega ma motroko iz prvega ali drugega linka?

Jest nisem poznalavelc motork, sam po obliki vidim da je zelo podobna husqvarni in dvomim da ima vsebi karkoli od husqvarne kot je kromiran cilinder? To je plod samo kitajske pogruntavscine, prave motorke se nisem slisal da bi to mele? Skratka krneki, torej govorijo lahko samo izkusnje koga ki jo ima

PS no sm jih ze najdu kitajce Silen tko da nevem kaj nasi tukaj proizvajajo ko so pa identicne motroke na kitajskem linku

 
Nazadnje urejeno:

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ne vem več katera je. Bom pa malo "pošnofal" pri njemu.
Videl sem ju tudi pri njemu, ko je žagal in rekel da je kupil in da je slovenska firma Silen, ki to sestavlja.
Kolko se spomnim, jo je naročil preko interneta in jo dobil po pošti. (ja, mal je reskiral)
Očitno pa ni videl linka, ki si ga prilepil
bonk.gif

Zgleda da je bila samo preprodaja pri nas....
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
To so Husqvarne/ Jonsered izpred 20 in več let. Naprimer Jonsered 630 je bila ista kot ta na sliki
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Kaj pa tebe daje?
bonk.gif


Men ni treba nič dajat motorke v roke. Eni omenjajo Sthil 040, sam sem začel žagat z 051 če ti kaj pove.
bonk.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.358
5.867
113
pri taščici
Nekaj takega kot tebe. Najbolje da si avtor teme na tvoj nasvet nabavi vsaj tri kitajke?! Eno za delat, drugo za resevat ce mu prvo stisne, tretjo pa za dele. Lepo da si zacel delat 051. Najbrz se vedno z veseljem delas z njo?!
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
KSz

Bo vrjetno kr kitajka padla ker za tiste 5 delovnih ur na leto je motorka za 300eur+ brezveze, stem da dobis se 5 let garancije. Ce grem kupit rabljeno firmo pa za 30let stare hocejo od 250eur naprej tko da hvala lepa.

Torej katero olje je dobro za mazanje ketne, verigol se odsvetuje ceprav ce je to tista rjava kanta ga mi uporabljamo za eleketricno zago ze vec let pa se vedno maze. Nasplosno se odsvetujejo mineralna olja ce z motorko ne delas vsak dan ker naj bi se olje zasusilo sinteticnih pa jest ne najdem, torej ce kdo lahko predlaga kaksno olje ki ima normalno ceno, ker za kitajko je vrjetno skoda stihl mesanice in husqvarna olja za podmazovanje?
Za mesanico delat pa kaksno olje za motorje z obrati torej za scooterje bi bilo vrjetno super, nasplosno pa kupujete katero olje?

Kje imajo dosti teh olj na razpolago?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
vse je odvisno kaj boš žagal. Če misliš kakšne debele hlode, moraš močnejšo kupit. Če imaš kaj manjšega pa sam veš, kakšno rabiš. Rabljenih se v večji meri ne splača kupovati, še posebej, če so stare 10+ let. To pa zato, ker nikol ne veš zakaj se prodaja. (nobeden ti ne bo rekel, da prodaja zato, ker bo vsak čas "crknla"
Kar se tiče olj, ne šparaj na tistih nekaj €. Olje naj bo dobro. Sej kolko ga boš pa rabil, za teh 5ur letno. Za mazanje verige mogoče niti ni tako pomembno, za mešanco pa naj bo dobro. Jaz uporabljam Husqvarna xp za mešanco za vse mašine. Prej sem stihl. Pa nimam nobenih problemov. (za 5l mešance stane olje manj kot 3€) Dobro je tudi sprazniti rezervoarje, če ne misliš nekaj mesecev delati z mašino.
Vse to vpliva na dolgoročno delovanje mašine.
Zdej pa hitr kupit, pa žagat...zima je huda.
LP
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Dejte se povedat kje v Ljubljani se to olje lahko kupi in kaksne so cene.
goglajjj!!
Sicer pa za mešanco olja so na večini bencinskih pump, al pa v trgovinah, ki prodajajo te mašine.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ok sej orginal husqvarn aje se dost ceneje kot za scooterje, kaj pa za ketno mazat, verigol se odsvetuje, potem je tle se OLMA sam je isto bio olje, sintetika pa?
 

getrag

Pripravnik
5. nov 2010
262
0
16
50
za ketno nabavi sintetično lahko je tudi motorno.če bo žaga dosti stala se ti bio olje v meču posuši pa je malo več za pucat pol.
za mešanico delat je dober petrolov sint dvotaktol ker ma vse ustrezne skladnosti. 2% original pa 3% vsa ostala je larifari. s tem te samo hočejo dobit da kupuješ njihovo olje
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
glej, pejt u eno trgovino, ki prodajajo Husqvarna, Stihl. Tam imajo vse dodatne pripomočke. Od olja za verige, olja za mešanco, nove verige, zaščitne obleke. očala....itd. In verjetno (sigurno) v takšni trgovini ne prodajajo robe sumljivega izvora. Trgovec ti pove, kakšna je razlika med cenejšim oljem in dražjim. Sam nisem nikol posvečal preveč pozornosti kvaliteti olja za mazanje verige. Zakaj?? Mora biti zaradi verige, ampak če nisi vešč z žaganjem se veriga zje..e, pa če imaš še ne vem kakšno dobro olje noter. Pomembna je mešanica. Ne primerjaj cen s skuterjem. Flaška olja (1dcl) za pet litrov bencina stane nekje 3€... liter je tolko dražji.
Nekam velik gledaš na stroške, glede na to, da boš mal žagal.
Da te malo potolažim: S kom boš pa verigo brusil?? Lahko z pilo, samo pravi fi mora bit. Pa pravilno jo je potrebno nabrusit, da je ne "zabrusiš, Lahko s posebnim strojčkom, ki ga kupiš. (€), Lahko pa nekomu odneseš in ti nabrusi (€) Al pa novo verigo kupiš. (€)
grims-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Amm skrbi me zato ker pac nisem iz tega podrocja in pa cpreverjam da me orginalan olja ne pridejo prevec za brezveze. Za ostalo bom ze poskrbel.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Amm skrbi me zato ker pac nisem iz tega podrocja in pa cpreverjam da me orginalan olja ne pridejo prevec za brezveze. Za ostalo bom ze poskrbel.

ne ne... kolk ti praviš da boš žagal, ne boš propadel. Neki strošek obratovanja pa seveda je. Kot pri vsaki stvari. Ti sam maži, čisti, če ne boš nekaj časa uporabljal sprazni rezervoarje, čisti filtre, ko ne reže več dobro brusi verigo, pazi na kakšne žeblje ali druge stvari v lesu.... in veselo žagaj.
zmaga.gif

Pa pazi, žaga je tudi zelo nevarna!!!!!!
 
Nazadnje urejeno: