Motorna zaga?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Sem pred leti cimpral z elektricno in tudi pri 18/24 ni bili vecjih sitnosti. Je pa res da ne "pade" cez tram, hlod. S kitajko sem pa tudi klaftro drv cez pol zagal(stopil na vrh klafte pa gremo). Res da ne gre kot kaka 372 xp ampak ko zagas drobno vsak dodatni gram po celem popoldnevu postane kg. Skratka ne kupuj 5konjev pa 7 kil za 700 evtrov ce bos 95% dela naredil bp s 3 konji, 5 kilami in 200 evri.
Edino ce ti je na cesti po centru lj v avtu 300 konjev premalo, potem pa obvezno vsaj 372xp ali od stihla???
 
Nazadnje urejeno:

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ksz Elektricno imam in zadostuje vejam pa kaksni zadevi, bencinsko rabim za tja kjer ni elektrike in na koncu bi tudi elektricno zamenjal ker nima smisla imeti 5 zag.

Za husqvarne so rekl da so 350 vstopni modeli, sicer to govorijo vrjetno pravi gozdarji ki ne smirglajo ce ni motorka komplet iz zeleza.

Kaj pa Solo te nekak zgledajo za hobby pa baje so kopija husqvarn, se tudi po ceni vidi da so drazje.
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Imamo Solo, 45 cm meč, so pa to legendarne nemške žage (firma iz leta 1948). Zadeva laufa brez večjih problemov že vsaj kakšnih 10 let po spominu.
Res da je v večini plastična (gre za model 645), ampak jo pri svoji mešani rabi še nisem poškodoval (uporabna tako za podiranje in razrez do premera 60 cm - za kaj več pa imamo staro težko homelitko). Ravno zaradi svoje teže in moči je nadvse primerna za pripravo drv, da ni treba nosit s sabo 2 žag, pa 2 ketn, ...
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Hm, pri nas gremo v hosto vedno z dvema žagama, če slučajno eno prime, da lahko z drugo rešiš.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Ja samo tja jo ne nosis cel dan v rokah. Gre v avtu, traktorju.... Ti bom dal kontrastil v roke pa bos sel veje zagat. Bos raje vzel lokarco kot pa motorko, verjemi bos vec naredil.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
OK vem dobra je 500eur husqvarna, stihl, potem jonsared, potem pa nizje klase.

Po eni strani me matra baubau kjer dobis motorko za 100eur pa 5 let garancije jest jo pa rabim za kaksno vejo odrezat, kaksna manjsa drva narezat itd in je vrjetno zadosti taka zaga,klub temu da govorijo da se krivijo listi itd. Pac vrjetno ce jo lepo na izzy uporabljas da je nebo krivilo ali pac? In taka motorka z 5 let garancije je pomojem bolj smiselna kot ornk motorke ki so rabljene kupovati za 300eur in to letnik 80 ali nizje, precenjeno totalno.

Zanima me ali bi kdo vedel preverjeno katero motorko se splaca kupit za 100eur v teh baubauih, ali se rajse ce bi bilo smiselno it kupit kaksno dobro motorko v avstrijo ki je najblizje . mogoce da bi dal tudi 200eur ce bi bila res tolk boljsa. Ma kdo kaksne ideje?

kolega gozdar pravi, da je jonsered malo višje, kot si jo ti uvrstil...
zmaga.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
Ko sem pred dvemi leti kupoval motorko je bila jonsered kopija, generik husqvarne. Nekoc to najbrz ni bila, kako je sedaj ne vem.
Se pravi druga barva, pa mogoce kaksno "stikalo" drugace oblikovano. Lot recimo vivaro pa trafic, pa partner in berlingo itd....
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik Tusi pravi:
No odločitev je padla. Kupila bova Husqvarno 359. Jo kdo lahko zrihta za manj kot 600€?

359 je zate predobra motorka. To je pol profi varjanta. Domet take motorke je 1000 in več kubikov
Če boš že kupoval pazi na gorivo. Olje moraš uporabljati samo original , bog ne daj nekih dvoraktolov ker bo zaribala in mešanica mora biti vedno mlajša od enega meseca. V primeru uporabe starejše mešanice zadeva kaj kmalu zariba.
Tako da premisli če jo res rabiš samo za kakšno vejo je morda najbolje vzeti obi varjanto s pet leti garancije pa če ribne itak samo menjajo za novo in ne servisirajo.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Aja majo to vse motorke probleme z olji, ker se mi nekak neda pazit da zake stvari. Opazil sem tudi da majo nekatere 13k/obr nekatere manj, pa nevem a so to dolocene navite al kako?
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Vse niove profi in polprofi so ZELO občutljive stvarce katere delajo v nedogled ali pa ob premajhni skrbi crknejo takoj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.868
113
pri taščici
tako je, in občutljive so tako na olje za mešanico, kot olje za verigo. Ne kupuj nekih noname olj, sploh pa ne kakega verigola od petrola.
Koliko pa mešanica s časom izgubi na kvaliteti pa nimam izkušenj. velikokrat tudi pol leta staro vlivam v te motorje, pa zna potem še nekaj mesecev ležat v rezervoarju
 
Nazadnje urejeno:

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Problem je ker je mešanica 2% in s časom bencin olje razgradi in posledično ostane samo bencin z razpadenim oljem. Dodajanje olja ne pomaga. Starejše žaga so bile narejene za slabša olja in niso tako občutljive .
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Včasih imajo akcije, prekontroliraj malo...

Če ne drugega mercator -10%...

Naslednja akcija -10% je ta ponedeljek 30.1.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Problem je ker je mešanica 2% in s časom bencin olje razgradi in posledično ostane samo bencin z razpadenim oljem. Dodajanje olja ne pomaga. Starejše žaga so bile narejene za slabša olja in niso tako občutljive .

dodajanje olja ne pomaga ker .....??
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
tako so rekli na tečaju varnega dela in nimam namena preverjat...preveč košta, je ceneje pol litra ven vlit ali pa staro mešanico vlit v moped
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ena firma v Sloveniji proizvaja motorke, kosilnice, škropilnice ..... Pozabil sem, kako se imenuje.... menda pa ne zaostajo za dobrimi firmami prav nič.
A ve kdo katera slo firma je to??
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Ok razumem dobro olje, a kaj je dobro olje, direkt od proizvajalca motorke ali kaksni motuli itd in kaj je dobro olje za mazanje ketne, sam da so ta olja v mejah normalne cene. Ce so obcutljive na staro mesanco, potem je najbolje sprazn do konca in naliti in takrat narest mesanico. Ali dajete kej vec olja kot je predpisano?