Moped naenkrat izgubil vso moč

Rotty

Pripravnik
22. apr 2010
459
0
16
Črnuče
Hvala za video...bom danes to naredil če mi bo čas dopuščal.

Frčo in APN res imajo vijačno rešitev, novejše zadeve pa imajo celoten auspuh zavarjen in edino žaga in švasmašina pripelje do željenega rezultata.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
smile-1.gif
huh kjera dimna bomba
 

Rotty

Pripravnik
22. apr 2010
459
0
16
Črnuče
Evo še razplet zgodbe...razdrt auspuh+odstranjen katalizator=hitrost, katero sedaj omejuje elektrika in ne auspuh. Pravi užitek se je sedaj vozit. Kdor si je spomnil takšno rešitev v Tomosu zasluži eno orenk brco v rit. Sam poglejte na sliki kako zapacan je katalizator in čez kaj se morajo prebijati plini. Svečka je sedaj ponovno čokoladno rjava. Pustil sem notri dušilec, samo jekleno volno sem odstranil. Na zunaj se po barvanju ne vidi prav nič, da je bil opravljen kakršenkoli poseg.





P.S. Na prvi sliki manjka del aupuha...
P.P.S. Nisem ga ščistil z brenerjem, ker je gorelo na polno že pri varjenju. Uporabljajte pa CO2 varjenje, ker z elektrodo bo hitro luknja.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
So pa ga dobro zadušili ... kaj vse natlačijo noter za boljše pline
smile-1.gif


Dobro da si rešil ... torej sedaj gre moped še boljše kot prej?

(Pred leti, sem takole odprl auspuh na skuterju ... se je ena pregrada odlomila, pa je žvenketalo in občasno tudi zaprlo auspuh, da se je skuter kar ustavil ... sosed mi auspuh prežagal, pobral ven odvečno železje in avtogeno zavaril lepo nazaj .. še danes dela super
smile-1.gif
)
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Vedno se je iz mopeda pobiralo te blokade, se spomnim tudi pri starih 6-ticah 4-kah smo zmiraj metali ven in je šlo bolje.
Glavno, da si rešil zadevo.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Da si mi takoj zmontiral nazaj katalizator nazaj v auspuh.
jezen.gif

Zaradi takih pa imamo potem globalno segrevanje pa zime z ogromno snega.
tongue-1.gif


Pa ne me preveč resno vzet.
grin1.gif
 

Rotty

Pripravnik
22. apr 2010
459
0
16
Črnuče
@ Gox leti...sedaj ga elektrika bremza, ko ga zabija nazaj. Samo če bi hotel nekaj kar gre, potem ne bi kupil yougsterja
smile-1.gif


@ mckmck Ja zadeva je več kot rešena
wink-1.gif


@ gr69
wink-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Citat:
Uporabnik Rotty pravi:
@ Gox leti...sedaj ga elektrika bremza, ko ga zabija nazaj. Samo če bi hotel nekaj kar gre, potem ne bi kupil yougsterja
smile-1.gif

No sedaj pa še blokado na štromu "odšvasi"......pa premakn na drugo puščico ( če ma sploh kake oznake-eni majo drugi ne)
smile-1.gif
 

ervin26

Zelenc'
15. feb 2013
23
0
1
Ker je tema podobna moji težavi, bom kar tukaj pisal. Gre pa za scooter Peugeot speedfight 2, 50ccm vodno hlajen. Težava je naslednja, ko gre motor več ko cca 40km/h oz. opreš plin do konca zgubi moč, ne vleče in pride na cca 15km/h, pol malo počakaš in spet vleče. in spet čez čas pade moč. Tudi pregreva se . Ta težava se mi je pojavila ko sem zamenjal stator rotorja, ker sem imel problem z vžigom. Zamenjal sem tudi svečko, zdaj še bat ker ga je stisnilo, je motor zgubu kompresijo. Pa me zanima če slučajno kdo ve oz. predvideva kaj bi lahko bilo narobe, da zdaj ne zamenjam vse dele, ki se jih da na motorju. Za vse odgovore se vnaprej zahvaljujem.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Sicer ne vem kako ima skuter stator, ker nisem še nikoli odpiral ... mogoče pa se ti je vžig zamaknil?

Se da tam kaj nastavljat? (rotirat)
 

ervin26

Zelenc'
15. feb 2013
23
0
1
ne, ima pač dve luknji in je fiksiran, to je tudi kolega ki se malo bolj spozna od mene glede tega isto reku, sam se ne da.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Če potolčeš po auspuhu, je tih? Al se kaj sliši noter?

(Pred leti, se je meni v auspuhu odlomila pregrada, ko je padu ta košček na pravo mesto je zaprl auspuh in motor se je skoraj ustavil)

Če sem potolkel pa loncu, se je slišalo žvenketanje. Tako da smo ga odprli, pobrali ven kar je bilo polomljenega in zašvasali nazaj skupaj.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Huh zanimiva težava....

Kako pa kaj oljna pumpa.....???
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Dej ti oljno pumpo poglej......

Ne vem kako ma peugeot gnano...al direkt na gredi prek zobnika al prek jermenčka ( piaggio sistem)
 

ervin26

Zelenc'
15. feb 2013
23
0
1
Danes zamenjan še komplet cilinder z novim batom, pač vse ... in zadeva spet ista. Mehanik več sploh ne ve kaj bi lahko bilo narobe enostavno, ko da na polno gas, ga zaduši... Oljna pumpa in vodna pa pravi, da je baje ok.
 

ervin26

Zelenc'
15. feb 2013
23
0
1
uplinjač smo ščistli in dela, je probal.. zamenjali smo nov stator rotorja, edino ne vem , če je pregledal filtra..