Moped naenkrat izgubil vso moč

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Mas kak ferg viska? Probaj menjat se to za test!

Nekateri frgazarji majo neke "plombe" pod katerimi so kanalcki....jih je treba demolirat pri razstavljanju in nadomestit z novimi ki jih dobis v service kitu....problem ni v njih ampak v zabasanih kanalckki pod njimi....rece se jim "plug welch"

Drug problem je lah da kje v frgazarju vlece zrak....al na zgirnjem delu kjer odsravfas pikrovcek z batkom fali dihtunga....al je pa za zamenjat spodnja na salcki (spodnji del frgazarja)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Al pa ma gumjasta krivina iz frgazarja na cilinder kako razpoko

Ponavadd pod standgasom takrat dela vse bp....ko das gas....narastejo obrati in stem tlaki in potegne zrak cez razpoko!

Sprobaj prizgat motor....pa kak spray...wd40....pa skropi po moznih mestih puscanja....ce ti zamori motor pol tm vlece cez in je za zamenjat!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
....oziroma zatesnit s silikonom

Lah je tud semmering na gredi faus pa vlece v karter zrak pri obratih
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Al pa ma gumjasta krivina iz frgazarja na cilinder kako razpoko
Ponavadd pod standgasom takrat dela vse bp....ko das gas....narastejo obrati in stem tlaki in potegne zrak cez razpoko!
Tale sesalna cev je meni počila pred dvema tednoma, vendar je bil rezultat takšen, da je skuter ugašal pri nizkih obratih, pa tudi do visokih mu ni bilo kaj veliko
wink-1.gif

Res pa je, da imam sesalno pomožno cevko poleg vezave na uplinjač vezano tudi na vakuumski regulator dotoka goriva in je motor ugašal zaradi tega.

Se opravičujem za medklic !

LP
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Saj ni medklic......vsaka izkušnja pride prav
wink-1.gif
 

ervin26

Zelenc'
15. feb 2013
23
0
1
Danes sem peljal scooter drugemu mehaniku, enostavno mi se motor po 5 min dela začne pregrevat, tudi če ga vozim na "easy" se pravi ne odpiram gasa na polno... Pa je reku da mogoče je vodna pumpa, čeprav je ta drugi reku da naj bi bla ok.. bomo vidli..Sam glede na to da je to 50 ccm, so stroki kot da imam Ducatia a ne francoza
smile-1.gif
)
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.908
274
83
tam ko se terc po tori rola
Rotty, nisem prej videl te teme, sem ravno z morja.... Če boš še imel kdaj kakšno težavo s Tomosom, v SG obstaja klub ljubiteljev Tomosov. So na FB, imajo tudi internetno stran, kontaktiraj jih. Kolikor sem gledal po netu, pobi delajo čudeže. Dobesedno z odpada na kmetih privlečejo kakšnega tribrzinca in na koncu je kot nov.
 

Rotty

Pripravnik
22. apr 2010
459
0
16
Črnuče
Hvala za info! Zadeva sedaj leti ko šus...če se bo pa kaj zakompliciralo, dobijo pa moje sporočilo v nabiralnik
wink-1.gif
 

ervin26

Zelenc'
15. feb 2013
23
0
1
Danes dobil končno diagnozo, kaj je narobe s skuterjem.. sklopka in variator , cena teh 2 stvari 150 eur.. vse skupaj 400 eur, ker so bli prejšnji deli zamenjani brez veze ...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Pregrevanje motorja zaradi variomata oz sklopke
sprasujem se.gif


Mam obcutek da bo tvoj francoz postal se drazji za vzdrzevat
frown-1.gif


Casi so cudni....mehaniki zato radi spravjo v promet kak rezervni del....$$$$
wink-1.gif


Da te ne bo kdo po kompresijo v stacuno kdaj poslal
smile-1.gif
 

ervin26

Zelenc'
15. feb 2013
23
0
1
Ja prvo , ki me je vprašal je blo , ma kakšnim mehanikom ti daješ motor ?? Mi je pokazal sklopko, je vsa slizana, lufta kolko hočeš, variator isto krepko čez min. in še vse se je not polomlo..Ma zdej sem vzel francoza in nikoli več...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Lahko pripopas slike variomata?

Me zanima kaj je lahko odletelo pri tako nekomplicirani napravi...ce seveda skoda ni posledica mehanika z macolo
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
P.S.: a star bat in cilinder si dobil nazaj? Ker dvomim da mehanik ni opazil da nekako ni zariban
smile-1.gif
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Sklopka je lahko šla zaradi normalne obrabe. Sploh če se po klancih voziš. Variomat pa tud ma svoj rok trajanja
 

ervin26

Zelenc'
15. feb 2013
23
0
1
Vse je to potrošni materijal, vse ok , sam me moti to, da folk se uči na tuji račun.. ampak ok vsaka šola nekaj stane..
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Citat:
Uporabnik yamahafazer pravi:
Sklopka je lahko šla zaradi normalne obrabe. Sploh če se po klancih voziš. Variomat pa tud ma svoj rok trajanja

No ja....za sklopko še rečem......kak drkađija med bloki da jo lahko v 14kkm unič na scooterju.......variomat??? A ga je gumjast jermen pregriznu?
smile-1.gif


pr runnerci mam pr 24kkm sklopko k novo....vario tud.......je pa res da sm bl relacije delu
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Morm rečt da edina stvar ki so se pritožval pr peugeotih je bla......žvižganje speedfightovega auspuha...

Vse ostalo je blo BP

Cilinder in bat si vzel nazaj?