Montaža klimatske naprave

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.701
138
63
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
hja... v zdejšnih časih si jest ne bi upal še te "zavarovalnine" zaračunat... itak si lahko zavarovan pri zavarovalnici, za primere škode pri stranki...

Ravno v teh časih ni prostora za rizik. Ali delaš na ziher ali pa rajši ne delaš.
Sicer pa delajte sami, kaj pa kličete monterje??
250eur je minimalen strošek. Ravno monterja in material pokriješ, da je še za opremo in kombi pa ne vem, če je dosti.

lp
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Priporočate koga, ki bi mi glede na situacijo naredil eno ponudbico in prišel na jesen zmontirat? Tole poletje bomo že preživeli, za drugo bi pa rad imel pripravljeno. V hiši imam že vse cevi in kable potegnjene, mišljeno je montirati 3 ločene klime, ki se stekajo v en sistem zunaj za hišo. 1 klima za hlajenje garderobe + spalnica skupno slabih 30m2, druga za posredno hlajenje dveh sob (40m2) + odprti hodnik, tretja pa za hlajenje velikega prostora (70m2). Klima za največji prosor naj bi imela še gretje.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
hja... v zdejšnih časih si jest ne bi upal še te "zavarovalnine" zaračunat... itak si lahko zavarovan pri zavarovalnici, za primere škode pri stranki...

In kam misilš, da je vračunana cena zavarovalne premije?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
hja... v zdejšnih časih si jest ne bi upal še te "zavarovalnine" zaračunat... itak si lahko zavarovan pri zavarovalnici, za primere škode pri stranki...

In kam misilš, da je vračunana cena zavarovalne premije?

nikamor ne..ta mladina ne ve kaj so stroški..
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
hja... v zdejšnih časih si jest ne bi upal še te "zavarovalnine" zaračunat... itak si lahko zavarovan pri zavarovalnici, za primere škode pri stranki...

In kam misilš, da je vračunana cena zavarovalne premije?

mah dej. a je premija 15k evrov, da mora vsaki strani tok več računat? pa da se razumemo, men se zdi 250€ čist uredu cena. Res je malo draga za 1 uro dela, ampak če pač tok stane pri vseh, potem je to to. Če dobiš cenejšega, si samo ti na plusu, drugače pa plačaš...

In ok, razumem pri poslu vrednemu 5+k€, da je treba plačat tud kakšno zavarovanje, sam ne pa pri montaži klime no. Dobr da mehaniki tega še ne praktiticirajo. Pol bojo mel še višje urne postavke mater.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ena ura dela? Ponavadi prideta dva... in ce delata eno uro, to pomeni dve uri dela za fakturirati ... In ce je enostavna montaza iz nule, se zamudita ponavadi vsaj dve uri ... Pri meni je bil samo en preboj skozi strop, slabe dva metra cevi med klimo in zunanjo enoto... pa sta imela dela za dobri dve uri ... Bila pa je montaza lani 230€ ... Montirali pa so fantje iz RAM2 (Panasonic klima) ...

Tukaj je lanska tema >> https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/968581/page/0/fpart/1/vc/1 , kjer smo o tem debatirali ...
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
ja ok, 2 delata 1 uro no. sej 180€ je res čist normalna cena. ampak onadva verjetno nista imela zavarovanja zrihtana, če ti kej poškodujeta?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sem nasel lansko temo in popravil sporocilo... cena montaze je bila 230€ ... delala sta pa slabe tri ure...

Ce bi kaj poskodovala, bi gotovo od njih zahteval popravilo oz. povrnitev stroskov ...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
pa kaj teb ni jasno..lepo prosim no.

kaj ma igi ali drug monter zadaj, me boli kuhac. ampak dejstvo je, da za škodo na svoji opremi odgovarja, da odgovarja za skodo na moji opremi. a ne plača premije ali jo..dol mi visi,. sam dela kalkulacijo tega stroska.
potem ej tukaj prevozno sredstvo, ki je ponavadi dostavnik, torej ga ne uporablja za na poslovna srecanja in morje. zavarovanje, reg, amrotizacija..

in na koncu
monter pri svojih 40 koncuje kariero, pri 50 jo konča. če pa fukne z lojtre in se polomi, je pa se prej. in v tem primeru je ene mesec na lastnem bremenu, zasluzi pa nic.

men res ni jasno kako ste lahko tok zabiti.

mas problem..ki ti dela 100k storoska eltno.
mas nesolanga, zabitega bosanca, ki v pol ure tvoj problem resi.

kok je vredne te pol ure?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
ok... kar sem uspel razbrat iz tega in razumet, mi pač ni jasno, da "zavarovanje" izgovor za "visoko" ceno. Naj pač reče, pa najdi cenejšega pa je.... ko bo pa neki zajebal se bo pa itak na vse napore matral stvar prikriti, al pa obesit odgovornost na naročnika...

Vglavnem v našem fohu ne bi daleč prišel, če bi še "zavarovanje" zraven prišteval... pač treba je pazit, če ne se spečeš in to je to!
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Glej kak ne razumeš .... zavarovanje ni izgovor za visoko ceno. Izgovor za visoko ceno je dejstvo, da se ti noben resni izvajalec ne bo tega lotil za bistveno nižjo ceno, ker ni računice.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
še enkrat..in amteremi da si 'čuden'

monter ti nben ni rekel ja v ceni je zavarovanje, cistilka za poslovni prostor, tajnica, racunovodkinja, reklamant...
pametn ti tut ni rkeu najdi si cenejsega, ampak je počasi spuscal do zadnje sprejemljive cene.

mi tukaj pa ti poskusamo dopovedat kako tece posel.

pa dejva od zacetka
one man badn montira za 250
ram2 montira za 250

OMB ima strosek sebe, avta, ki ga fura se privat, pa nekega povprečnega orodja
RAM2 ima stosek monterja, avta, ki je izkljucno sluzbeni, in profi orodja, ker pač njemu na montaži ne more crknt nič kar bi ogorzilo montažo. potem ima pa ram2 na to še poslovni prostor, pisarno za monterja, pc, papir, printer, toner, softeare..da model spsie vse kaj je delal, kje je bil, potne naloge itd..potem ma klimo v tem prostoru, pa azdi am server, ekr ma vec monterjev, pa am vzdrzevalce serverja, pas erveske klime, pa alala..pol je pa dikretor serviserjev, pa njegov namestnik, pa tajnice, pa reklamant, pa odpremnik, pa sprejemnik (roba not ven), pa racunovodkinja, pa direktor, pa lastnik, pa cistilka. pa wc, pa wc papir, pa wc račka, pa ambipur ne mi akaknje disat, pa promo amjce, katalogi, pa brisacke za roke....

in oab delata za 250.
OMB ma full manj stroskov..a nej dela zato ceneje? kako bo pa posel razsiril, kupil boljse orodje, nov avto.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Cevi definitivno niso v ceni. Namreč zdaj sem, ko pač delam novogradnjo in inštalacije, kupil klima paket in ga vgradil. Da potem samo še enote kupim, če se bom odločil... Torej, klima cev, bakrena seveda, 20 m, dve dozi za v steno, plastični = 180 EUR:)
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
jaz sem si jo zmontiral sam prvič v življenju, 4 ure čas posla. Če je to vredno 250€ potem bi mogle bit povprečne plače cca 5000€.
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Saj ravno v tem je fora: namreč, eni so prefini/preleni/prenesposobni, da bi to sami postorili in zato je treba plačat majstre, ki znajo in naredijo. Ker znajo, so hitri in ne naredijo pizdarije.
Lahko pa diplomiran fedevejovc, brihtn ko sam hudič, se sam loti montaže klime, gre v baubau po najcenejšo bormašino in komplet svedrov in začne. Ko sfuka pol stene ometa, mašino s svedri, svojo roko, ko mu mašino okol obrne, na koncu pa še z lujtre pade in zunanja enota nanj (ker mu jo isto "brihtna" baba drži skozi okn), na koncu le odvali tistih 250€ + 500€ izgube zaradi bolniške + 500€ za malarja, da zapaca nazaj, kar je sfukal.
Dajmo se zastopit: eni znajo delat, eni pa gobcat. In nobenemu ni za zamerit, če drugemu svoje znanje drago proda. In prav je tako.
Ker slamanje ni več vredno, kot montaža klime.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
hja... v zdejšnih časih si jest ne bi upal še te "zavarovalnine" zaračunat... itak si lahko zavarovan pri zavarovalnici, za primere škode pri stranki...

In kam misilš, da je vračunana cena zavarovalne premije?

mah dej. a je premija 15k evrov, da mora vsaki strani tok več računat? pa da se razumemo, men se zdi 250€ čist uredu cena. Res je malo draga za 1 uro dela, ampak če pač tok stane pri vseh, potem je to to. Če dobiš cenejšega, si samo ti na plusu, drugače pa plačaš...

In ok, razumem pri poslu vrednemu 5+k€, da je treba plačat tud kakšno zavarovanje, sam ne pa pri montaži klime no. Dobr da mehaniki tega še ne praktiticirajo. Pol bojo mel še višje urne postavke mater.

In ko kaj zajebeš in je škode za 10k? Lej, če ti pri motnaži klime za 250€ samo pade v veliki dnevni šraufenciger na tla na parket, te bo to stalo 500 in več evrov za sanacijo. Super, ne? 2x več, kot je bil biznis vreden.
Vsak, ki je pameten v poslu, pomilsli in porihta tudi to.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Samo če je parket taki problem pač daš spodaj neki karton/tepih... Ali pa orodje na vrvico.
wink-1.gif