Katero klimo?

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Nisem nobene teme našel...

55m2 stanovanja, nekje do 700€ oziroma max 1000€ z montažo.

Panasonic, kakšna invertna?
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Računal sem manj.....ravno tuhtam invertno ne rabim. To služi za gretje?
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Ne. Grejejo tudi neinverterske. Inverterske imajo zvezno regulacijo, neiverterske pa dvopoložajno. To je vse.
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Navadna ima samo on/off zato piha ali mrzlo ali toplo, inverterska pa prilagaja moč kompresorja odvisno od trenutne potrebe in piha tudi rahlo mlačno, če se ji zdi
wink-1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ne, mislil sem ali za flet v katerem živiš oziroma za kake najemnike...

V prejšnjem satnovanju sem imel tudi Panasonic, kupil sem jo pri KLIMAA , tudi zrihtali so montažo, vse bp.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
@Jado:

Jaz sem par let nazaj kupil Fujitsu, dobavili in zmontirali so mi jo Klima Belehar, se par let prej so montirali pri starsih, vsi zadovoljni.

Ker se (obcutek imam da je podobno kot pri TVjih ali PCjih) kar naprej spreminja kaj je trenutno najugodnejse, je moj nasvet, da poklices par teh firm, opises situacijo (kvadratura prostorov, zeljeno stevilo notranjih enot, morebitne posebnosti glede montaze) in ti vsaki od njih svetujejo po njihovem mnenju najboljso varianto, potem pa med tistimi ponudbami izbiras, ko ze imas konkretne stevilke na mizi.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.258
113
Evo zdaj pa vi strokovnjaki za klime meni nekaj povejte... In sicer klima v avtu ter doma neka 5 let stara XY klima mi fullllll na pašejo in sicer ta suhi zrak in vse ostalo. Skratka se bolj ali manj skrivam pred klimami. A obstajajo več teh novejših malo jačih klimah kakšni sistemi, tehnologije za bolj kvaliteten zrak? Sliši se smešno ampak a obstaja kakšna klima ki ima zraven tudi neke vrste vlažilec zraka da ni ultra suhega zraka? Skratka že v avtu kak startam in naredim nekaj km začnem kao kašlat oz. se mi začne grlo sušit. Pihanje pa imam itak vedno na steklo gor pa senčnike dol tak da ni direkt...
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Vprasaj, starsem (kjer je bila denarnica debelejsa) so ponujali vse mogoce opcije od nevemkaksnih stvari proti alergiji dalje (morda ravno to rabis ? Ne poznam zadev).

Jaz nimam potrebe po tem, ker je vlage v zraku prevec, ko pa je ni, pa klime niti ne rabim - neprijetna je sopara, samo topel zrak zame ni problematicen, trenutno imam takole na oko enih 27 stopinj (v drugem prostoru, kjer se cuti, da je malce hladneje, termometer kaze 26).

Sicer pa klima drugace ne more delovati, kot da susi zrak; evaporator je pac mrzel in zato gor vlaga kondenzira in ce odtece potem po cevki ven, je to to. Ce bi ti ostajala notri, bi sicer izhlapevala nazaj v zrak, ampak bi tudi takoj imel tam gojisce kaksnih bakterij in bi bilo sranje se vecje.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.258
113
Hja problem je predvsem v avtomobilu kjer je mali prostor (volumen) in klima šiba ven suh zrak. Da imaš v avtomobilu vlago mi ne boš rekel
smile-1.gif
Je pa druga stvar če ti suh zrak ne dela težav. Mene na nek način duši.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.258
113
No saj zato imam pa jaz avto s klimo ampak večinoma vklopljeno balkansko saj me zahodnjaška preveč moti
smile-1.gif
Kar se tiče vseh možnih alergijskih filtrov pa mislim da to nima veze s tem, tisto mislim da je bolj za pršice, bakterije ter cvetni prah če se ne motim, kdor je pač alergičen, jaz nisem.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Evo zdaj pa vi strokovnjaki za klime meni nekaj povejte... In sicer klima v avtu ter doma neka 5 let stara XY klima mi fullllll na pašejo in sicer ta suhi zrak in vse ostalo. Skratka se bolj ali manj skrivam pred klimami. A obstajajo več teh novejših malo jačih klimah kakšni sistemi, tehnologije za bolj kvaliteten zrak? Sliši se smešno ampak a obstaja kakšna klima ki ima zraven tudi neke vrste vlažilec zraka da ni ultra suhega zraka? Skratka že v avtu kak startam in naredim nekaj km začnem kao kašlat oz. se mi začne grlo sušit. Pihanje pa imam itak vedno na steklo gor pa senčnike dol tak da ni direkt...

Daikin Ururu Sarara ?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.164
2.258
113
Ne poznam
smile-1.gif
Kaj je to neko čudo? Daikin vem da so taboljše klime ostalo pa nimam pojma!