Močno srbenje

Inquirer

Pripravnik
9. feb 2012
44
0
6
Zdravo!

Zanima me, kaj bi lahko vplivalo na naslednje.. Zadnja dva meseca me za pet minut, ko se vležem v posteljo,
močno začne srbeti hrbet in včasih tudi roke. Ampak le za cca 5 minut, nato popolnoma neha in je vredu
crazy1.gif

Sem probal spati tudi že na kavču dve noči in isto
rolleyes-1.gif
Srbi pa tako, da si ne morem reči le, da bo že nahalo,
enostavno se moram malo popraskati na mestu, kjer srbi. Je to kakšna nova alergija na kaj, suha koža or what?!!

Res prosim za pomoč, ker je zelo nadležno. Upam, da bo kdo vedel za kaj gre.

Lep pozdrav!
 

Inquirer

Pripravnik
9. feb 2012
44
0
6
Ja tudi včasih.. ampak glede srbenja v postelji pa ni ravno to pogoj. Včasih se stuširam že kakšno uro ali več prej, pa vseeno srbi. Res pa
je, da se rad malo dlje tuširam
d055.gif
Ampak zadnje dni probam to zmanjšat.
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Šampon, milo, gel? "umazane" brisače oz. pižama od pralnega praška?
 

B81

22. jul 2007
34.627
9.048
113
Tuširaš z vročo vodo malo dlje?

Čez kako uro poglej, če imaš suho kožo, jaz jo imam in srbi ko hudič.
Tuširam z Eucerinom, ampak zadnje čase ne pomaga več.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Inquirer pravi:
Zdravo!

Zanima me, kaj bi lahko vplivalo na naslednje.. Zadnja dva meseca me za pet minut, ko se vležem v posteljo,
močno začne srbeti hrbet in včasih tudi roke. Ampak le za cca 5 minut, nato popolnoma neha in je vredu
crazy1.gif

Sem probal spati tudi že na kavču dve noči in isto
rolleyes-1.gif
Srbi pa tako, da si ne morem reči le, da bo že nahalo,
enostavno se moram malo popraskati na mestu, kjer srbi. Je to kakšna nova alergija na kaj, suha koža or what?!!

Res prosim za pomoč, ker je zelo nadležno. Upam, da bo kdo vedel za kaj gre.

Lep pozdrav!

Živci. Zarad živcev te srbi
smirk-1.gif
 

Inquirer

Pripravnik
9. feb 2012
44
0
6
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik Inquirer pravi:
Zdravo!

Zanima me, kaj bi lahko vplivalo na naslednje.. Zadnja dva meseca me za pet minut, ko se vležem v posteljo,
močno začne srbeti hrbet in včasih tudi roke. Ampak le za cca 5 minut, nato popolnoma neha in je vredu
crazy1.gif

Sem probal spati tudi že na kavču dve noči in isto
rolleyes-1.gif
Srbi pa tako, da si ne morem reči le, da bo že nahalo,
enostavno se moram malo popraskati na mestu, kjer srbi. Je to kakšna nova alergija na kaj, suha koža or what?!!

Res prosim za pomoč, ker je zelo nadležno. Upam, da bo kdo vedel za kaj gre.

Lep pozdrav!

Živci. Zarad živcev te srbi
smirk-1.gif

Resno? Sem namreč bolj flegmatik in mi "dol visi" za vse stvari, ki niso tako pomembne. Razen, če sem v stresu v podzavesti, ker službo imam res... ah, škoda besed
grin1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.627
9.048
113
Eucerin se dobi le v lekarni ja. Stane pa od 5,5 eur za 2 dcl in nekih 11+ za 3 ali 4 dcl...
Zdaj bom oni spray poskusil, pa da vidim...
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Inquirer pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik Inquirer pravi:
Zdravo!

Zanima me, kaj bi lahko vplivalo na naslednje.. Zadnja dva meseca me za pet minut, ko se vležem v posteljo,
močno začne srbeti hrbet in včasih tudi roke. Ampak le za cca 5 minut, nato popolnoma neha in je vredu
crazy1.gif

Sem probal spati tudi že na kavču dve noči in isto
rolleyes-1.gif
Srbi pa tako, da si ne morem reči le, da bo že nahalo,
enostavno se moram malo popraskati na mestu, kjer srbi. Je to kakšna nova alergija na kaj, suha koža or what?!!

Res prosim za pomoč, ker je zelo nadležno. Upam, da bo kdo vedel za kaj gre.

Lep pozdrav!

Živci. Zarad živcev te srbi
smirk-1.gif

Resno? Sem namreč bolj flegmatik in mi "dol visi" za vse stvari, ki niso tako pomembne. Razen, če sem v stresu v podzavesti, ker službo imam res... ah, škoda besed
grin1.gif

Ja 99% te srbi na psihični ravni
smirk-1.gif


Brezveze kupovat razne kreme ker ne bodo nič pomagale, srbenje bo pa minilo samo od sebe ko boš pomirjen in brez problemov, pa še kdaj bo prišlo
wink-1.gif


Je pa res, da pozimi bolj srbi kot poleti recimo, ker če zraven psihe dodaš še mrzel/topel zrak, pride srbenje bolj do izraza.

LP
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
Srbi ko prideš izpod tuša?

Tudi mene občasno, ko pridem izpod tuša. Pa nimam sploh občutljive kože. Se mi pa to dogaja, recimo tri tedne po poletnem dopustu, ko se koža kar svaljka z mene (nažgana koža od sonca gre stran). Pa tudi, če se brišem s kakšnimi "plastičnimi" brisačami, ki slabo vpijajo. Srbi pa za znoret, 5-10 minut, potem pa mine. Ampak bog ne daj, da se praskam, ker potem srbi pa najmanj pol ure.
Sem probal z raznimi kremami, pa nobena ne pomaga preveč. Takrat grem v "osamo" (prisotnim v stanovanju povem, da me ne kontaktirajo 15 minut
smile-1.gif
), se čim manj premikam in mine samo od sebe. Je pa zoprno za znoret.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
Srbi ko prideš izpod tuša?

Tudi mene občasno, ko pridem izpod tuša. Pa nimam sploh občutljive kože. Se mi pa to dogaja, recimo tri tedne po poletnem dopustu, ko se koža kar svaljka z mene (nažgana koža od sonca gre stran). Pa tudi, če se brišem s kakšnimi "plastičnimi" brisačami, ki slabo vpijajo. Srbi pa za znoret, 5-10 minut, potem pa mine. Ampak bog ne daj, da se praskam, ker potem srbi pa najmanj pol ure.
Sem probal z raznimi kremami, pa nobena ne pomaga preveč. Takrat grem v "osamo" (prisotnim v stanovanju povem, da me ne kontaktirajo 15 minut
smile-1.gif
), se čim manj premikam in mine samo od sebe. Je pa zoprno za znoret.

Če srbi ko prideš izpod tuša je zaradi temperaturne razlike. To se pojavlja sploh ko se tuširaš z bolj toplo vodo.