Mobilnik za starejšo osebo

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
581
171
43
40
Živjo!

Za očeta bi rabil mobilni telefon. Rabi ga za klicanje, občasno sms in kakšno sliko narediti/poslati. Ima debele (močne) prste zato more bit tipkovnica relativno velika
smile-1.gif


Pred pol leta sem mu kupil Nokio lumio 530 in se ne more navadit na njo. Zdaj gledam da bi mu kupil CAT mobilnik za 150€. Samo se bojim "kaj pa če se na tega tudi ne bo moral navaditi?" :p
Od punce oče ga ima, pravi da mu je super, edino kar se mi zdi je, da ma premale črke. V meniju pa tudi nisem našel, da bi se jih dalo povečati..je pa res, da nisem mel veliko časa pregledovati telefona
smile-1.gif


Kakšni predlogi mogoče?
 

bose

Pripravnik
23. sep 2009
292
14
18
daleč,daleč,daleč proč
Tole:

Alcatel 2001X je izredno uporaben in pregleden telefon z vgrajenim fotoaparatom. Ima velike tipke in izredno intuitiven uporabniški vmesnik. Vgrajeno ima LED lučko in radio. Odlikuje ga posebna SOS funkcija klicanja, ki se jo sproži na posebni SOS tipki. Priloženo ima tudi polnilno postajo.
Redna cena: 54,99 €
Odprema: Predvidoma 14 dni
Big Bang K
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Preklopni z večjimi tipkami so zakon za starejše. Sprejem in prekinitev klica naštimaš kar na preklop, zaslon je tudi kar velik, ker je dosti prostora. Super za pogovore in kakšen SMS.

Pošiljanje slik pa itak dela težave kar veliko starejšim, morajo biti že bolj tehnični tipi, če ne gre, jih je brez veze siliti ...
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
581
171
43
40
Pošiljanje slik mu kar gre. Sej drgač mu mobitel kot mobitel ni problem, samo prste ma bolj okorne in pol mu touch screen nikakor ne gre, pa velikost pisave mu dela manjše preglavice
smile-1.gif


Preklopni telefoni so res fajn ja, ga je že imel, samo je bil bolj slabe kvalitete, njemu pa kar velikrat iz žepov pade :p

Za alcatela sem tud že slišal da je fajn
smile-1.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik Jeri pravi:
Pošiljanje slik mu kar gre. Sej drgač mu mobitel kot mobitel ni problem, samo prste ma bolj okorne in pol mu touch screen nikakor ne gre, pa velikost pisave mu dela manjše preglavice
smile-1.gif


Preklopni telefoni so res fajn ja, ga je že imel, samo je bil bolj slabe kvalitete, njemu pa kar velikrat iz žepov pade :p

Za alcatela sem tud že slišal da je fajn
smile-1.gif

Naredi mu velike ploščice, pobriši tiste, ki jih ne uporablja in povečaj tekst:
http://www.windowsphone.com/sl-si/how-to/wp8/settings-and-personalization/accessibility-on-my-phone
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
581
171
43
40
Pri touch screenu je problem to, da je štorast z njim. Včasih klikne ikonco pa se nič ne zgodi, včasih pa noče nič naredit, pa se ponesreči malo dotakne, al pa ponesreči z drugim prstom kej pipne, ga pa kuj nekam vrže.
Pri nokii smo mu naredili velike ikone in vse zminimizirali na osnove, ampak če ne gre, ne gre :p
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.696
1.616
113
Moja mati je ista. Odkar ima na androidu big launcher, gre nekak
smile-1.gif
to je zadeva prilagojena za upokojence
 

KLuka

Fizikalc
7. sep 2007
1.710
0
36
Citat:
Uporabnik bose pravi:
Tole:

Alcatel 2001X je izredno uporaben in pregleden telefon z vgrajenim fotoaparatom. Ima velike tipke in izredno intuitiven uporabniški vmesnik. Vgrajeno ima LED lučko in radio. Odlikuje ga posebna SOS funkcija klicanja, ki se jo sproži na posebni SOS tipki. Priloženo ima tudi polnilno postajo.
Redna cena: 54,99 €
Odprema: Predvidoma 14 dni
Big Bang K

Moja stara mama ima ta telefon oziroma model 2000, ki je brez fotiča in cenejši - 42€ ...

Telefon je drugače vredu. Sam vse zelo moti da ima bljižnico (tipka gor) za priklop radia ki ga moraš potem izklopit s pritsko na "Opcije" > "Izklop" :/ ...

To je kar slabo zasnovano drugače pa je dost dobr za starejše asm še pač se morajo naučit kako izklopit radio ko začne šmet
tongue-1.gif


lp