Predlogi za nov mobitel

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Počasi bom doživel živčni zlom zaradi obstoječega mobitela, zato prosim na dan s konkretnimi predlogi za nov telefon.

Uporabljam Nokio E5 in imam stalne probleme zaradi sinhronizacije z Mail for exchange-om: enostavno ne sinhronizira vseh map, kljub vsem pravilnim nastavitvam, maile ne pobira iz strežnika ob zahtevanih urah, telefon občasno zmrzne... Očitno je ta model res crap, ker sem na netu zasledil nekaj forumov, kjer imajo uporabniki identične probleme, Nokia pa še v letu dni ni našla rešitve.
crazy1.gif


Prej sem uporabljal Samsung Galaxy Pro 7330, pa tudi nisem bil najbolj zadovoljen. Pred tem sem uporabljal Nokio E71 in je bila glede mailov in tudi baterije svetlobna leta pred zgoraj napisanima, tudi glede Exchange nisem imel pripomb.

Torej, kriteriji za nov telefon:
- obvezno vgrajena tipkovnica (ker službeno precej uporabljam za maile);
- touch screen ni obvezen pogoj, je pa zaželjeno, da ga ima;
- nobenih problemov z Mail for Exchange;
- hiter dostop do interneta in Facebooka ter MSNja (E5 vsakič zmrzne);
- solidno vzdržljiva baterija;
- stabilna zadeva, brez nekega konstantnega posodabljanja programske opreme.

Najraje bi si kupil nazaj Nokio E72, ampak recimo, da bi rad šel s tehniko naprej in vzel kaj novejšega.
Cenovno se bom stegnil do nekje 300-400 €.

Kot alternativo sem sedaj gledal Motorola PRO XT610 ali Motorola Pro, ampak imam dvome o vzdržljivosti baterije, pa še njihovi stari modeli so imeli nelogične menije.

Kaj priporočate vi?
confused-1.gif

Počasi sem že res obupan in bi rad res dobro zamenjavo.
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
35
Za motorolo te glede logičnosti menijev nima kaj skrbet. Gor ima naložen Android, ki je enak tako na Samsungih, LG-jihm HTC-jih. Baterija ti bo pa verjetno zdržala 1 dan, če boš mel vklopljen UMTS, posodabljanje ipd, drugače kakšna dva dni.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Počasi bom doživel živčni zlom zaradi obstoječega mobitela, zato prosim na dan s konkretnimi predlogi za nov telefon.

Uporabljam Nokio E5 in imam stalne probleme zaradi sinhronizacije z Mail for exchange-om: enostavno ne sinhronizira vseh map, kljub vsem pravilnim nastavitvam, maile ne pobira iz strežnika ob zahtevanih urah, telefon občasno zmrzne... Očitno je ta model res crap, ker sem na netu zasledil nekaj forumov, kjer imajo uporabniki identične probleme, Nokia pa še v letu dni ni našla rešitve.
crazy1.gif


Prej sem uporabljal Samsung Galaxy Pro 7330, pa tudi nisem bil najbolj zadovoljen. Pred tem sem uporabljal Nokio E71 in je bila glede mailov in tudi baterije svetlobna leta pred zgoraj napisanima, tudi glede Exchange nisem imel pripomb.

Torej, kriteriji za nov telefon:
- obvezno vgrajena tipkovnica (ker službeno precej uporabljam za maile);
- touch screen ni obvezen pogoj, je pa zaželjeno, da ga ima;
- nobenih problemov z Mail for Exchange;
- hiter dostop do interneta in Facebooka ter MSNja (E5 vsakič zmrzne);
- solidno vzdržljiva baterija;
- stabilna zadeva, brez nekega konstantnega posodabljanja programske opreme.

Najraje bi si kupil nazaj Nokio E72, ampak recimo, da bi rad šel s tehniko naprej in vzel kaj novejšega.
Cenovno se bom stegnil do nekje 300-400 €.

Kot alternativo sem sedaj gledal Motorola PRO XT610 ali Motorola Pro, ampak imam dvome o vzdržljivosti baterije, pa še njihovi stari modeli so imeli nelogične menije.

Kaj priporočate vi?
confused-1.gif

Počasi sem že res obupan in bi rad res dobro zamenjavo.

Nokia E6. Spomladi dobiš še Word, excel, PP (vse MS razvija za Symbian). Tipkovnica + zaslon na dotik, brezplačna navigacija...
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Pa bo ta verzija Symbiana, ki jo ima E6 delala tako kot je treba ali bo vse skupaj zmrzovalo?
Sem čedalje bolj na tem, da vzamem BlackBerry ali kaj tretjega, pa sem bil do tega telefon Nokia dedicated.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Pa bo ta verzija Symbiana, ki jo ima E6 delala tako kot je treba ali bo vse skupaj zmrzovalo?
Sem čedalje bolj na tem, da vzamem BlackBerry ali kaj tretjega, pa sem bil do tega telefon Nokia dedicated.

Ima že Anno (ki je dve verziji nad E72) in kasneje nadgradnja na Belle, ki jo zelo hvalijo in je po nekaterih ocenah že dohitela (prehitela Androida).

http://blog.gsmarena.com/nokia...-your-facebook/
 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Izogni se novodobnim Nokiam in vsemu Androidnemu.
Iz tvojega opisa sodeč je jasno, da rabiš zanesljiv telefon in ne nezanesljivega skropucala od telefona.
BB bo najboljša rešitev.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik limetka pravi:
Izogni se novodobnim Nokiam in vsemu Androidnemu.
Iz tvojega opisa sodeč je jasno, da rabiš zanesljiv telefon in ne nezanesljivega skropucala od telefona.
BB bo najboljša rešitev.

Nočem delati reklame za Nokio toda:
- E6 je njihova poslovna serija, ki ima praviloma izredno kvaliteto izdelave in
- tudi BB zadnje čase veliko ekperimentira z OS.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
124
63
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Citat:
Uporabnik limetka pravi:
Izogni se novodobnim Nokiam in vsemu Androidnemu.
Iz tvojega opisa sodeč je jasno, da rabiš zanesljiv telefon in ne nezanesljivega skropucala od telefona.
BB bo najboljša rešitev.

Nočem delati reklame za Nokio toda:
- E6 je njihova poslovna serija, ki ima praviloma izredno kvaliteto izdelave in
- tudi BB zadnje čase veliko ekperimentira z OS.

Hm,

jaz imam BB 9700 in je po mojem mnenju boljši od E6. Sem malo brskal po E6 in me ni prepričala. Je pa res, da se je na 9700 pokvaril fotoaparat, ampak so na servisu hitro (in poceni) uredili in spet dela bp. Sem bil čez vikend na navadni Nokii in je bilo v ponedeljek, ko sem dobil BB nazaj, skoraj kot novo rojstvo
smile-1.gif


Jernej
 
Nazadnje urejeno:

nidan

Pripravnik
2. feb 2008
449
0
16
En teden imel nokio E 6 za eno besedo jajca ! Hitrost nikvaka meniji pa ras za Ano iz vrteca...... In sped dobri BlackBerry
smile-1.gif
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Vem, da rabiš tipke - vendar še vedno mislim, da poglej za Iphone
cool-1.gif


Prej sem uporabljal BBja in sem se zelo hitro navadil na Iphone. Telefon pa enostavno dela
cool-1.gif


Nove Nokie delujejo počasi in kar nekaj poznam takih, ki se en dan po nakupu niso več prižgale
rolleyes-1.gif

Pri BBju me moti tudi to, da moraš pri operaterjih plačevati dodatne storitve za BIS.
 

nidan

Pripravnik
2. feb 2008
449
0
16
Citat:
Uporabnik Fetici pravi:
Vem, da rabiš tipke - vendar še vedno mislim, da poglej za Iphone
cool-1.gif


Prej sem uporabljal BBja in sem se zelo hitro navadil na Iphone. Telefon pa enostavno dela
cool-1.gif


Nove Nokie delujejo počasi in kar nekaj poznam takih, ki se en dan po nakupu niso več prižgale
rolleyes-1.gif

Pri BBju me moti tudi to, da moraš pri operaterjih plačevati dodatne storitve za BIS.

Imam BB za primarni telefon, iphon pa za drugi..... Res je vse, iphon dela BP, toda za emajle in poslovne funkcije je BB pred iphonom. Tudi je res, da moraš plačevat storitev BIS in to 12 € na mesec imaš pa neomejen prenos podatkov, na iphonu pa plačuješ prenos podatkov, ki pa lahko kar hitro presežejo 12€
confused-1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
A pa moram imeti vklopljen ta BIS?

Naročnina je na Mobitel, plačuje firma, paket Povezani 33.

Za elektronsko pošto imamo lastni strežnik, bi pa rad imel na telefonu tudi svoje privatne mail accounte.

Do sedaj ste me prepričali v BlackBerry-ja, nisem pa še odločen glede modela, lahko mi tudi pri tem daste kakšen nasvet.
Kje bi ga lahko dobil najugodneje v prosti prodaji? Bolha, eBay...?
 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
A pa moram imeti vklopljen ta BIS?

Naročnina je na Mobitel, plačuje firma, paket Povezani 33.

Za elektronsko pošto imamo lastni strežnik, bi pa rad imel na telefonu tudi svoje privatne mail accounte.

Do sedaj ste me prepričali v BlackBerry-ja, nisem pa še odločen glede modela, lahko mi tudi pri tem daste kakšen nasvet.
Kje bi ga lahko dobil najugodneje v prosti prodaji? Bolha, eBay...?

Jap, BIS ali BES sta osnovi za delovanje BB cukrčkov. Pri Mobitelu stane dodatnih cca 5 € na mesec, Simobilovci mamo svoj paket za to. Bistvo pa je, da dela
smile-1.gif


Na Bolhi se sem pa tja najde kakšen primeren (ohranjen, s papirji, ...), sicer se mi pa zdi, da je ravno en oglas na Alterju aktualen
smile-1.gif


Aja, glede modelov... Za telefoniranje absolutno Bolda, nimaš kaj zgrešiti z nobenim od dvojca 9700 in 9780. Celo 9000ka je še vedno super telefon. Torcha in 8520 se izogibaj. Prvega zaradi uporabnosti (beri zgornji post), drugega pa ker ni dovolj dober, da nosi BB znak.
 
Nazadnje urejeno:

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
124
63
Citat:
Uporabnik Fetici pravi:
Trenutno je zame najbolši BB Bold 9780.

Jaz bi pred prehodom na BB poprosil za testni telefon na 041 700 707 (svetovalci/ke). Sicer meni do sedaj na test ni uspelo dobiti še nobenega telefona, ker si očitno prehitro zaželim nov model, ampak sedaj bi se skoraj gotovo lahko dobilo kakšem 9780 na test. Jaz pa čakam, kot sem napisal, na 9900 oziroma morebiti na kakšen podmodel, ki bo imel avtofocus.

Če torej uspe dobiti na test 9780 z BIS, potem bo(š) hitro videl, kaj telefon zmore in če je zate. Jaz sem prešel iz Nokia, QTEK, HTC, iphone 3 na E71 in iz E71 po enem letu na BB9700. E71 ima sedaj moja boljša polovica in na pogled in otip res deluje bolj profi in kovinsko, ampak po bateriji in obnašanju je BB RAKETA. Torej vstop v menije pošta in SMS TAKOJ, brisanje sporočil takoj, kliče takoj, prekine takoj, ko pritisneš rdečo tipko... Seveda se pa od časa do časa tudi strese, ampak to je nekje enkrat na mesec, ampak imam na sumu BT slušalko, da dodatno pripomore k temu... Če se torej ne mudi preveč, priporočam test tega telefona, pa boš hitro videl, če je zate.

Jernej
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Torej, sedaj je v ožjem izboru BlacBerry 9780, všeč pa mi je tudi Samsung Galaxy S II.
Čeprav sem sprva rekel, da rabim nekaj s qwerty tipkovnico, se mi tale Samsung tudi ne zdi slaba ideja.

Vaše mnenje?
 

Podobne teme