Mobitelov servis me hoče okrasti

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik EmptyHead pravi:
ok ... so še kaki servisi kje, kjer bi garancija še veljala?
Pri nas jih ni, kot je že zgoraj nekdo napisal. Podobno kot pri prodaji avtov, so vsi več ali manj nateg.
 
Nazadnje urejeno:

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
To z našimi servisi je vedno bolj žalostno. Te fore uporabljajo že 15 let in še vedno jim uspeva. Zanimivo je, da se na Applovih servisih to ne dogaja, pa je iPhone daleč od tega, da bi bil odporen na vlago ali vodo. Drugih pa noben ne kontrolira in je razsul. Pišite dobavitelju, prodajalcu in firmi od kod je telefon. Mogoče se bo kaj spremenilo čez 50 let.
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Sem že nesla kakšno Nokio na servis, torej Teleray in nikoli nisem nič doplačala, je bilo vedno v okviru garancije.

Očitno ima to Apple bolje rešeno. Je mojemu začel iPhone nekaj nagajti po 14 dneh, nesel na servis in je dobil drugega.
 

kreden1

Pripravnik
5. nov 2010
289
0
16
Citat:
Uporabnik EmptyHead pravi:
ok ... so še kaki servisi kje, kjer bi garancija še veljala?
So, ja. Najbližji v Italiji in Avstriji. Po slabih izkušnjah s Telerayem zdaj nosim na servis v Italijo. Veliko bolj korektni in še dajo nadomestni telefon, ki ni deset let stara opeka.
 
Nazadnje urejeno:

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Imam sam enak telefon in dela super slike...., ni mi pa jasno zakaj na Mobitel to nosiš, če je Teleray servis in , kot imam sam izkušnje so korektni. Me pa zanima, ali ko se ti v avtu prižge lučka za manjko olja, a greš k mesarju in tam naročiš, da ti nabavi motorno olje ali kako ???
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Tale EmptyHead je full sumljiv in glede načina njegovega pisanja lahko ocenimo tudi njegov odnos/pristop do servisa, zatorej se mi zdi, da želi on nategniti servis in ne obratno
evil.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tole z jabukovim servisom ne drži povsem. Ženi je nov 5S po cca pol leta začel z zadnjo kamero delat živo rdeče slike, pa ker skoraj nič ne rabi fotoaparata se ni zmenila za to. Dva meseca pred iztekom garancije se ji je en zaletel v avto in ni mogla naredit uporabne slike in seveda je bila posledica odhod na Simobil (zakaj? - ker tam dobiš nadomestni iPhone) in čakanje en teden, da so napako s preprogramiranjem in novim iOSom "odpravili". Čez en teden ista štorija, servis, preprogramiranje. In čez dva tedna spet odhod na servis. Tokrat je ostal tam dva tedna in so ga vrnili z izjavo, da je telefon fizično poškodovan in predlagajo zamenjavo za refurbish z doplačilom 350€.
Preverili smo strošek popravila pri "home servisih" in je nova kamera z delom cca 35€.
Smo šli tudi osebno na oba pooblaščena servisa za jabuk v SLO in na obeh ista zgodba.
Na Letališki je bila ena tetica vsaj tako prijazna, da je predlagala, da ne naredimo back upa iz oblaka, ker očitno je eno softversko sranje nekje. No pol pa smo ugotovili, da je mogoče kriv ovitek s precej močnim magnetom, ker odkar smo tega skinli je stanje skoraj čisto OK.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Imam sam enak telefon in dela super slike...., ni mi pa jasno zakaj na Mobitel to nosiš, če je Teleray servis in , kot imam sam izkušnje so korektni. Me pa zanima, ali ko se ti v avtu prižge lučka za manjko olja, a greš k mesarju in tam naročiš, da ti nabavi motorno olje ali kako ???
Nekateri ne živimo v Ljubljani in je nam Telekomov center neprimerno bližji kot prestolnica in/ali precej cenejši kot Pošta
stupid-1.gif


PS- pa kaj to razlagati ljudem, katerim Barje predstavlja konec sveta.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
ocitno tisti izven barja ne znate prebrati garancijskih pogojev v katerih bi zasledili, da se garancijski primeri posiljajo na stroske serviserja...
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Tole z jabukovim servisom ne drži povsem. Ženi je nov 5S po cca pol leta začel z zadnjo kamero delat živo rdeče slike, pa ker skoraj nič ne rabi fotoaparata se ni zmenila za to. Dva meseca pred iztekom garancije se ji je en zaletel v avto in ni mogla naredit uporabne slike in seveda je bila posledica odhod na Simobil (zakaj? - ker tam dobiš nadomestni iPhone) in čakanje en teden, da so napako s preprogramiranjem in novim iOSom "odpravili". Čez en teden ista štorija, servis, preprogramiranje. In čez dva tedna spet odhod na servis. Tokrat je ostal tam dva tedna in so ga vrnili z izjavo, da je telefon fizično poškodovan in predlagajo zamenjavo za refurbish z doplačilom 350€.
Preverili smo strošek popravila pri "home servisih" in je nova kamera z delom cca 35€.
Smo šli tudi osebno na oba pooblaščena servisa za jabuk v SLO in na obeh ista zgodba.
Na Letališki je bila ena tetica vsaj tako prijazna, da je predlagala, da ne naredimo back upa iz oblaka, ker očitno je eno softversko sranje nekje. No pol pa smo ugotovili, da je mogoče kriv ovitek s precej močnim magnetom, ker odkar smo tega skinli je stanje skoraj čisto OK.
Simobil ni več uradni prodajalec iPhonov v Sloveniji in tudi ne uporablja uradnega servisa (EPL) ampak spet Teleray. Lahko pa iPhone, kupljen pri Simobilu, neseš na EPL in ga uveljavljaš pod Applovo garancijo.
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Imam sam enak telefon in dela super slike...., ni mi pa jasno zakaj na Mobitel to nosiš, če je Teleray servis in , kot imam sam izkušnje so korektni. Me pa zanima, ali ko se ti v avtu prižge lučka za manjko olja, a greš k mesarju in tam naročiš, da ti nabavi motorno olje ali kako ???

Ker lahko na servis neseš ali k prodajalcu, kjer si kupil, ali pa direkt na servis.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik iMM pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Tole z jabukovim servisom ne drži povsem. Ženi je nov 5S po cca pol leta začel z zadnjo kamero delat živo rdeče slike, pa ker skoraj nič ne rabi fotoaparata se ni zmenila za to. Dva meseca pred iztekom garancije se ji je en zaletel v avto in ni mogla naredit uporabne slike in seveda je bila posledica odhod na Simobil (zakaj? - ker tam dobiš nadomestni iPhone) in čakanje en teden, da so napako s preprogramiranjem in novim iOSom "odpravili". Čez en teden ista štorija, servis, preprogramiranje. In čez dva tedna spet odhod na servis. Tokrat je ostal tam dva tedna in so ga vrnili z izjavo, da je telefon fizično poškodovan in predlagajo zamenjavo za refurbish z doplačilom 350€.
Preverili smo strošek popravila pri "home servisih" in je nova kamera z delom cca 35€.
Smo šli tudi osebno na oba pooblaščena servisa za jabuk v SLO in na obeh ista zgodba.
Na Letališki je bila ena tetica vsaj tako prijazna, da je predlagala, da ne naredimo back upa iz oblaka, ker očitno je eno softversko sranje nekje. No pol pa smo ugotovili, da je mogoče kriv ovitek s precej močnim magnetom, ker odkar smo tega skinli je stanje skoraj čisto OK.
Simobil ni več uradni prodajalec iPhonov v Sloveniji in tudi ne uporablja uradnega servisa (EPL) ampak spet Teleray. Lahko pa iPhone, kupljen pri Simobilu, neseš na EPL in ga uveljavljaš pod Applovo garancijo.

Na Apple spletni strani je kot operater za iPhone naveden tudi Simobil, za katerega so servisi v Gradcu in Zagrebu (na garancijskem listu pa Teleray), za Tlelekom pa EPL in Pro servis. , Če dobro prebereš kar sem napisal, smo dali na Simobil - torej Teleraj in na Letališko - torej PRO-servis. Na obeh je bil odgovor, da ne gre v garancijo češ da je poškodovan. Sedaj pa dela in je izven garancije.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Simopbil ni naveden na Applovi strani. Če si dal na PRO-Servis je pa druga ja.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Ampak problem je, da nekateri recimo kupijo v eni štacuni telefon(ker je na zalogi), na servisu pa prinesejo v drugo (ponavadi najbližjo). V takih primerih radi zaračunavajo ta strošek. Pa ne samo pri tem, še pri marsikateri drugi stvari.
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
To ne bi smel biti noben problem! Če imaš ti račun za telefon in garancijski list ti nimajo kaj zaračunavati. Če pa hočejo zaračunavat naj, ampak naj potem ukinejo plačevanje prestopov med paketi, ker jih ne stane 20€ al za kolk te že oderejo!
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Zdaj pa tak, LEPO PROSIM, da mi najde nekdo še kak drug servis, kjer popravljajo telefone Nokia! Oni na jebenem telerayu so mi nazaj dali pokvarjen telefon!
Ne delajo stranske tipke več na telefonu, kot so za vklop/izklop, na glas/ na tiho pa fotoaparat, touch dela ok.
Jaz sem njim dal telefon na popravilo, ker mi je fleš delal grde slike! Oni odprejo telefon, rečejo, da je oksidacija kao, nazaj mi pa dajo telefon, ki ne delajo več stranske tipke.

Kličem na teleraj, pa jim rečem, da so mi uničili telefon, in tip je iz prve izstrelil, da je to oksidacija kriva, da naj ne pošiljam nazaj telefona itd ... In pol sem mu rekel, vi bi meni računali 160eur, da bi mi zamenjali kamero, flash modul, pa neki cpu heat spreader ta, pol pa bi mi nazaj poslali telefon, ki še ne delajo tipke, in bi me še dodatno oskubli ... pa je rekel ne, ker bi oni to vse zamenjali ... kaj pa bi zamenjali? tisti neki moodul stane 3 evre kamera 90 eur, flash modul pa 22eur ...

Presneta mafija smrdljiva!

Zanima me, kdo popravlja nokiine telefone pri simobilu, ali če še kdo pozna kakega uradnega serviserja, ki popravljajo telefone nokia. Tem lopovom nič ne verjamem. Gnjavil mi je nekaj za telefon, da je bil v slabem stanju, pa da ne ve kaj delam z njim itd .. pa sem mu rekel, da je telefon očuvan kot da bi nov bil, brez praske brez vsega, pa bo počasi dve leti star ... in kar nekaj je po svoje glumil!

Mafija, vsak cent bi radi pokradli!
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ti gospod "PraznaGlava" očitno vse veš in vse cene poznaš. Zakaj potem sploh nosiš na Teleray, popravi sam, ko vse veš ali pa najdi nekega nepooblaščenega serviserja na Bolhi jih je toliko, da lahko zbiraš.

Teleray ima pač svojo politiko, sam sem imel razno razne službene telefone na servisu vsaj 15 x v zadnjih 20 letih, nazadnje pol leta nazaj in zmerom so bili korektni, in nikoli se ni voda pojavila v kakem telefonu, ki je bil zmerom shranjen v ovitku in temu primerno.

Skratka, najbolje je nekoga tako popluvati, pa se še braniti ne more. Cene delov res niso najnižje, a tako pač je, dajo pa garancijo na popravilo, sicer pa vprašaj uradne serviserje Apllovih telefonov po cenah, boš še bolj presenečen.

Torej ne natepavaj o neki mafiji, popravi si sam, saj se deli dobijo na Ebayu ipd, ali pa poišči nepooblaščen servis.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.556
2.411
113
No še moja izkušnja.... na samsungu se mi je pobrisal IMEI, pošljem povpraševanje na samsung servis, koliko stane namestitev novega sistema in tistih map(sem eksplicitno opisal problem). Mi odpišejo 15€ in to je bilo to. Ga potem nesem naslednji dan, drug dan je bil že popravljen. Ker sem malo bolj stran od servisa pošljem sorodnika, da prevzame. Torej, ko odprem doma telefon sistem še zmeraj tastar gor in IMEI še zmeraj pobrisan. Potem gledam račun (nova namestitev sistema 15€, pobrisan imei strošek (menjava matične)160€.
bonk.gif


Potem sem tu gor dobil hint za drugega serviserja, kateri mi je poštimal za 30€. V glavnem ene umesnike(priključke) rabiš in potem nastaviš kar je potrebno in telefon dela.

Če nimaš v garanciji si do konca najebal. Nevem, kako lahko tole tudi Samsung tole podpira, namesto da bi na en gadget priklopil in nastavili kar je treba (par minut dela), idioti menjajo matično.
bonk.gif


V glavnem račun imam za tistih 15€, za drugega serviserja nažalost nimam (če bi tega imel, bi sedaj že po inšpekcijah pošiljal (samo bi malo več koštalo). Jih lahko kako drugače prijavim na kako inšpekcijo?

Maile imam, ko sem se potem hecal z idiotom, kater mi je odgovoril na prvo povpraševanje. Komu lahko pokažem, kako mi uničena matična( oziroma potrebna menjave) dela.
smile-1.gif


No poanta je, da če bi imel garancijo me bmk, če mi menjajo matično in jo zaračunajo samsungu naprej. Tko, pa so me oguljufal za 15€ + potne stroške :p. Oziroma [cenzura], kateri odgovarja na povpraševanja pojma nima o zadevah.