Mobitelov servis me hoče okrasti

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
To Nokio Lumio 1020 sem dal na servis, ker je sama od sebe začela delat grde slike - vse povsod je bila na sliki premočna bliskavica. Če sem kaj slikal od blizu s flešom, je bila slika cela bela ali pa cela črna ... ok, me razpizdi pa grem na mobitelov center pa tam povem kaj je narobe, pol pa še zraven rečem, da telefon dela take meglene slike že od prvega dneva, ko sem ga kupil ... ok, napiše ti dve stvari v tisto dokumentacijo, pa pošlje na servis ... danes pa dobim po pošti, da mi tega ne bodo zastonj popravili (je še v garanciji telefon), in da morem plačati 150eur, če hočejo, da mi popravijo.

Pa ko je oni tisto dokumentacijo pisal za servis, je polek v list napisal, da so vidne praske na ekranu in ohišju ... pa debelo pogledam in mu rečem, kje ti vidiš kake praske na ohišju? Pa mi pol reče, da tak more napisati, ker za ohišje je v bivstvu mišljeno za ekran. Pa sem mu rekel, da me ne rabi imeti za butla ... ker ohišje je ohišje, ekran je pa ekran, in ni hotel tega črtati iz dokumentacije. Če dobim nazaj opraskan telefon (ohišje) ga onemu direktno v glavo zabrišem, presneti cigan.

Presneta MAFIJA!

Da pa še to ni vse ... že par telefonov sem poslal na servis nekdaj, pa so mi še vedno račuajnali, samo zdaj jih mam pa dovolj. Mogoče ve kdo, kam telekom oz. mobitelov center pošilja telefone na popravilo, da pridem do direktne njihove telefonske številke.

Se opravičujem za tako jezo, samo ne razumem, zakaj morem plačat nekaj, kar se samo uniči? Garancija velja v primeru, da ne pride do fizične poškodbe, se pravi zloma ipd ... telefon je v bistvu že od prvega dneva, ko sem ga kupil, v enem samem kurcu, samo ker se nisem za te malenkosti preveč sekiral, sem ga komaj zaj nesel na popravilo, ko zaj malo več potujem po evropi in je polno vsega za poslikat.

Problem je, da mi je mobitel že pri parih prejšnjih telefonih vedno vse računal, za kar mislim, da bi mogla obvezno veljati garancija, saj je do napake prišlo samo od sebe.
Ma kdo iste izkušnje? Ker meni se zdi, da nas telekom malo nateguje v mozeg, da zaračuna še tisto, kar bi moglo biti zastonj. Ali čemu pol garancija sploh in dve leti vezave?
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Telefon se pošilja na uradni servis bi rekel jaz...kdo je uradni serviser ne vem...poglej kaj ti piše na garancijskem listu, če je kje kak kontakt al neki
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik EmptyHead pravi:

... Ker meni se zdi, da nas telekom malo nateguje v mozeg, da zaračuna še tisto, kar bi moglo biti zastonj. Ali čemu pol garancija sploh in dve leti vezave?

Napisal si malo premalo... Verjetno je napisan kaksen razlog, zakaj bi moral placati garancijsko popravilo... Pa ce ze, ti hoce ta strosek zaracunati pooblasceni servis in ne Mobitel... Mobitel je v tem primeru samo posrednik...

Dve leti vezave pa nima prav nobene zveze z garancijo in samim aparatom...
 

PaviGFY

Pripravnik
13. dec 2011
407
3
18
Mal je tole vse skupaj sumljivo. Če je bilo z aparatom nekaj narobe v začetku, ne razumem zakaj nisi uveljavljal stvarno napako. Kupiš telefon, katerega odlika so ravno fotografije in to po tvojem ni delalo že o prvega dneva, ti pa se ne sekiraš, kaj pa vem.....
Če je telefon utrpel kakšen padec, obstaja možnost kakšne notranje poškodbe (to ti garancija ne krije) pri ostrenju, lečah itd...samo tudi to je sumljivo, sam imam isti aparat, je že večkrat zletel po tleh pa še kar dela..
Mobitel je posrednik, servis je Teleray. Meni so telefon zamenjali za novega celo dali so mi 64gb verzijo ker se je stari občasno restartal in ugašal. Nisem bil zraven, ampak glede na tvoj ton ti lahko rečem, lepa beseda lepo mesto najde. Aja, pa moj stari aparat je bil cel obtolčen, in je to zapisal v obrazec tako da....
Res da je trajalo tri obiske pri mobitelu, vendar so bili prijazni in so se držali dogovorjenega. Prav tako na Telerayu.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
V slo je obvezna enoletna garancija in dvoletna stvarna napaka. Vse kar je več je dobra volja prodajalca oz. proizvajalca.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Kako naj onemu kristošu dokažem, da je telefon že od prvega dneva delal take slabe slike? Sem pod forum o Nokii Lumia 1020 objavil par slik, že ko sem ga kupil, tak da že tam lahko vidite, da ni nekaj bog ve kaj slika ... Samo za mene je bilo to čisto ok ... saj tudi zdaj ne bi nesel na popravilo, če mi ne bi fleš težil nonstop, tudi, če sem ga imel izklopljenega, se je moglo bliskati med slikanjem, pa mi je take slike delalo da je hudo ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:

Dve leti vezave pa nima prav nobene zveze z garancijo in samim aparatom...

Pri Mobitelu oz. Telekomu imajo vsi telefoni dve leti garancije.

Kot so ze drugi napisali, to ne drzi... Se vedno pa trdim to, kar sem napisal... da vezava nima prav nobene zveze z garancijo... to sta dve loceni zadevi... Ce prekines vezavo, ti garancija se vedno ostane... Velja seveda tudi obratno... Ce fizicno unicis telefon ali ga izgubis, kar ne spada pod garancijska popravila, ti aneks se vedno ostane...
grims-1.gif
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Da ni bil slučajno "water damage"?

Zelo popularen izgovor za neuveljavljanje garancije zadnje čase.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Da ni bil slučajno "water damage"?

Zelo popularen izgovor za neuveljavljanje garancije zadnje čase.

Sploh ko jim rečeš da ni bil nikoli v vodi pa ti odvrne da je že višja vlaga zadosti
hysterical-1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
ksz...

jaz sem pred kratkim oddal na servis mojega HTC ONE X, par dni pred pretekom garancije, zaradi občasnega nedelovanja menijskih "gumbov" dobil odgovor da je zanič matična plošča in da zaradi dolge dobave nadomestnega dela dobim dobropis
za napravo in da se z njim oglasim pri dobavitelju, kjer se bom dogovoril za zamenjavo...

ne vem, v kakšni vrednosti bo dobropis in ali mi pripada zamenjava za enakovreden (po rangu) telefon, zamenjava za ONE X
je bila HTC ONE M8, sedaj prihaja M9, ali mi lahko ponudijo zamenjavo na primer za ONE mini 2? Ki je po specifikacijah enak
oz boljši, ampak ni v istem rangu (da mi ne ponudijo Golfa namesto Passata)

Ima kdo izkušnje s tem?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kakršenkoli odgovor boš dobil, še vedno ne boš mogel vedeti, koliko ti bodo ponudili. Torej, počakaj, da dobiš dobropis in napiši tukaj, koliko si dobil.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Nokio so verjetno poslali na Teleray.
Sam sem imel 925ko na servisu (direkt Teleray) in je bila zadeva korektna. Še celo prej so jo poštimali, kot je bilo rečeno.
Pa ne rabiš niti fizično hodit tja, temveč oni pošljejo kurirja, ki prevzame paket.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Ja, sem klical danes na servis, pa povprašal ... in ja ... neka voda je prišla tja notri ... pa sem mu rekel, da to ni mogoče, ker mam vedno prek tisto silikonsko zaščito, pol pa je začel razlagat o neki vlagi ... sem se razpizdil, pa sem mu rekel, da mi tega telefona oni ne bodo popravlali in da mi ga še danes nazaj pošljejo. Lopovi ...
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Njihov najlažji izgovor, da ne bi popravljali telefona...nič novega...ti naši servisi niso vredni nič!!! Vse bi morali zapreti, od prvega do zadnjega!
smile-1.gif

Saj je pisal nekdo tu na forumu, ko mu pri nas niso hoteli popraviti telefona, pa ga je poslal mislim da v VB, kjer so mu ga popravili in ni bilo nobenih problemov s servisom, pri nas pa težili in se izmikali popravilu.
Servisi v SLO niso vredni niti centa!!