MMS-i brez vključenega prenosa podatkov

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Pozdravljeni,
Naj že vnaprej povem, da mi je jasno, da tehnično zato, da MMSje dobivamo ali pošiljamo potrebujemo prenos podatkov. Ampak zanima pa me, če se za prejemanje MMS-jev, troši splošni podatkovni prenos, ali je ta zaračunan že preko samega MMS-a.
Pa da bom bolj nazoren:
-Oče ima BOB paket (mesečna naročnina), kjer ima 1000 enot klicev, sms in mms-ov.
-Dodatni podatkovni prenos se verjetno dodatno zaračunava.
Do sedaj je imel nek zelo star telefon, ki samega prenosa podatkov ni omogočal.
Sedaj pa si je kupil novo Lumio, predvsem z namenom, da bo lahko prejemal in pošiljal MMS-e ter uporabo GPS-a. Včeraj sem mu nastavil telefon.
Me je pa zmotilo sledeče:
-Ko mu pošljem MMS, dobi sicer message, vendar mora kliknit, da se vsebina prenese. Vsebina se prenese šele, ko vključim prenos podatkov. Takrat se seveda začnejo pretakati tudi drugi podatki. Enako je s pošijanjem.
Bojim se, da recimo če prejme 1 MB sliko, da plača še en 1 MB prenosa podatkov. Ali je temu tako?
Meni bi bilo idealno, da ne bi imel vključenega prenosa podatkov, da lahko prejema in pošilja mms-ov. Glede na to, da ni najbolj naklonjen računalnikom/telefonom, mu težko razložim, da mora vsakič, ko pošilja/prejema mms, vklaplja prenos podatkov in potem spet izklaplja.
Tudi poraba baterije je na tak način veliko večja.
Že vnaprej hvala za ideje ter lp,
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Jaz v omrežju Bob (Simobil) z Nokio 700 pošiljam in prejemam MMS brez vklopljenega prenosa podatkov. Preveri nastavitve MMS, da gre vse preko bob. Sam standard MMS omogoča nekje 300kb prenosa po sporočilu, kar je pri pošiljanju vključeno v strošek sporočila, pri prejemu pa odvisno od omrežja (po izkušnjah sem največkrat, če ne vsakič, v tujini plačal tudi prenos podatkov). Nekateri telefoni imajo možnost samodejnega prejemanja, nekateri ne. Odvisno tudi od nastavitev gostovanja.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
MMS se pri Bobu posebi plača 4 cente € na MMS poslan ne glede na paket v zakupljenih količinah lahko samo sms sporočila pošilja MMS sporočila pa ne.. Tak da plača MMS vsak po 4 cente in prenos podatkov..
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Praviloma bi bilo "plača 4 cente", brez prenosa podatkov. Ta je že vključen v ceni 4c.

Ampak to je odvisno od telefona, pri nekaterih MMSi brez vklopljenega prenosa podatkov ne delujejo. Pri drugih imaš lahko izklopljenega in telefon uporabi le nastavitve iz APNa za MMS. Tehnično gledano bo v obeh primerih prejeti MMS brezplačen, poslani pa bo stal 4c, vendar v prvem primeru smartphone lahko "opravi" še kakšne druge prenose. In ponavadi tudi jih, ker mantra sodobnih telefonov je "always on-line".

edit: da poenostavim - nekateri telefoni imajo enoten vklop/izklop podatkov, drugi pa ločenega recimo za MMS ter za vse ostalo.
 
Nazadnje urejeno:

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Telefon nastavi, da update izvaja samo ko je na omrežju Wi-Fi, pravtako izklopi, kakšne posodobitve lokacij in potem ne bi smelo biti problemov z vklopjeno opcijo prenos podatkov. Prenos podatkov za MMS je v Slo vključen v ceno za MMS, v tujini pa se plačuje cena MMS-a, če se pošilja + prenos podatkov.

Lp.
 

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
Praviloma bi bilo "plača 4 cente", brez prenosa podatkov. Ta je že vključen v ceni 4c.

Ampak to je odvisno od telefona, pri nekaterih MMSi brez vklopljenega prenosa podatkov ne delujejo. Pri drugih imaš lahko izklopljenega in telefon uporabi le nastavitve iz APNa za MMS. Tehnično gledano bo v obeh primerih prejeti MMS brezplačen, poslani pa bo stal 4c, vendar v prvem primeru smartphone lahko "opravi" še kakšne druge prenose. In ponavadi tudi jih, ker mantra sodobnih telefonov je "always on-line".

edit: da poenostavim - nekateri telefoni imajo enoten vklop/izklop podatkov, drugi pa ločenega recimo za MMS ter za vse ostalo.

Blazko,
Kako pa se imenuje ta funkcionanost, da bi imel ločen prenos podatkov za MMS? Da vem, če ima telefon (Nokia Lumia 630) to možnnost?

Ja seveda, saj jaz mu lahko vse ostalo omogočim, samo če ne drugega bo telefon porabil več baterije, kar mi ni ql.
Zaradi tega tudi iščem to možnost?
lp
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Nima posebnega imena, ker z vidika produkta niti ne gre za funkcionalnost, zgolj za način implementacije.

Najlažje ti bo odgovoril kak uporabnik Lumie.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
na androidu se to reši tako, da se naloži kak "firewall" app, in v njemu določiš kater app lahko dostopa do mobilnega interneta.
tko potem omogočiš samo sms/mms app in bo trošil podatke samo za mms.

Drugač pa ti predlagam, da si poenostaviš življenje;)
V telefonu onemogoči posodabljanje preko mobilnega interneta
Očetu nastavi viber ali kater drug app
Naj ima skos vklopljene podatke

Zakaj viber? Ker pošlje veliko boljše slike kot mms, ker dela na wifi in na mobilnem netu, ker ga ima full ljudi...
Tako sem tudi jst mamo navadil, in se nihče nič ne sekira, vse dela kot mora.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:

Zakaj viber? Ker pošlje veliko boljše slike kot mms,

Ja ampak mms se racuna na storitev in koliko pac premore slika oz omrezje podatkov za mms, viber pa, od kje mu boljsa slika na enaki storitvi, ker kvalitete = vecja poraba podatkov?

Sicer pa za avtorja teme, naso mati smo naucili da ko pise v smsu nalozi, da pac prizge mobilne podatke. Razn ce ti ocetu posiljas dnevno nevem kolk mmsov, potem to ni dobra resitev
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kolk imam jst izkušnje more bit enmu fotru 1GB podatkov/mesec iber vrh glave, pa če jih ima 24/7 vklopljene.
pa še dodatnih stroškov in težav nima.
moja mat je imela 300MB čist dost, pa skos vklopljene podatke. Pa jih ni nikol porabla. Pa je fejsbukala in vibrala. Edin filmčke ni smela gledat:)