Prenos podatkov in MMS

TurboD

Pripravnik
19. dec 2012
112
3
18
Ali je potrebno pri MMS (pošiljanje in sprejemanje) imeti obvezno vklopljeno "prenos podatkov"? Se je danes žena čudila, zakaj ne dobi MMS in da ji včasih ni bilo potrebno vklopiti prenosa podatkov. V spominu imam, da pri nekaterih telefonih (ali operaterjih) to res ni bilo potrebno.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Načeloma rabiš, saj telefon pri prejemu MMS v resnici dobi nek kontrolni SMS z naslovom od koder nato preko HTTPja potegne multimedijsko vsebino. Znajo pa po mojem nekateri telefoni dejansko aktivirat prenos podatkov samo za potrebe MMSa četudi je prenos podatkov sicer izklopljen. Na japki recimo ne gre pa tudi vanila Android vsaj včasih vem, da tega ni podpiral, so pa imeli nekateri vendorji implementirano v svojih ROMih.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

To je čist odvisno od telefona recimo Samsung mora imet vklopljeno medtem ko na LGju ni potrebno.
 

TurboD

Pripravnik
19. dec 2012
112
3
18
Razumem. Pol pa mi spomin še dobro dela...
aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno:

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.415
98
48
Citat:
Uporabnik Borg pravi:
To je čist odvisno od telefona recimo Samsung mora imet vklopljeno medtem ko na LGju ni potrebno.
In kako LG poslje in sprejme MMS z izklopljenim prenosom podatkov ?
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
To drži.. pri Samsugu moreš sam vklopit podatke da sprejme MMS in pol izklopit... Sam nevem kaj je to takega da eni delate dramo
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.941
113
Na Lenovo P70 za obe SIM za sprejem in oddajo MMS doma in v tujini ni potrebno vklopiti podatkov.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Za Huawei to ne drži.Pošilja in naloži tudi brez vklopljenih podatkov.
Med tem ko na Samsungu sprejmeš sporočilo toda sliko naloži šele ko vklopiš mobilne podatke.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
To drži.. pri Samsugu moreš sam vklopit podatke da sprejme MMS in pol izklopit... Sam nevem kaj je to takega da eni delate dramo
wink-1.gif
Drama je v tem, da včasih ne dobiš obvestila, da je treba MMS prenest, druga drama pa je, da ko si v tujini ti telefon hitro še vso drugo sranje v tem času prenese/posodobi, pa imaš nabite stroške.

Včasih tudi iPhone ni znal sam prenest, kak je danes ne vem.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
če sem v tujini MMS bo že počakal nikoli ni nič tko nujnega da bi ga mogu videt če pa je nujno pa pošljejo na mail wi-fi pa je itak povsod
wink-1.gif
 

larkojr

Zelenc'
5. jul 2016
4
0
1
Imam samsung s5 in mi samo vse prenese. Ne uporabljam pa SMS aplikacije, ki je bila prednaložena. Sem naložil neko drugo.

Tko, da izgleda ni odvisno od telefonega ali androida, ampak od aplikacije, ki bere SMS-e.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.823
205
63
Slovenija
Citat:
Uporabnik larkojr pravi:
Imam samsung s5 in mi samo vse prenese. Ne uporabljam pa SMS aplikacije, ki je bila prednaložena. Sem naložil neko drugo.

Tko, da izgleda ni odvisno od telefonega ali androida, ampak od aplikacije, ki bere SMS-e.

Bi bil tako dober in sporočil ime aplikacije in kakšne nastavitve uporabljaš?