Operater mobilne telefonije

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Juhej!
Stvar je taka, da je lažje vprašat kot iskat
smile-1.gif
. Rsno - nisem zasledil dokaj nove teme za vprašanje "katerega operaterja izbrati".
Sem en fosil, ki ima telefon, s katerega se menda da še klicati (po domače, ni tač skrina, ima zaslon v velikosti zapestne ure in ima nekaj tipk
smile-1.gif
. Vse to me ne moti niti ne zanima kaj pretirano, vprašanje zastavljam zato ker sem še vedno član "SOS" kluba pri Mobitelu oz. Telekomu. Vse kul ozi roma je pri moji uporabi telefona bilo kul. Mogoče sem dvignil število minute pogovorov, mogoče je operater dvignil cene. Če sem še pred letom za pogovore in nekaj SMS-ov plačeval cca 10 do max 15 € na mesec, je sedaj tole zraslo na 25 do 35€ mesec, kar mi je pa pač daleč preveč.

Zato enostavno vprašanje - kaj se od nekih paketov z začetnico "neomejeni" ali pa "600 enot " itd bla bla splača vzeti. Nisem nek čvekač, glede na paket in telefon do sedaj nisem imel ne iontreneta oz. prenosa podatkov, ne MMS-ov, ne pošte - skratka nič razen pogovorov in nekaj sporočil. Malo sem sicer gledal telemahove pakete (ker imam že internet, TV in telefon pri njih imam menda ugodnosti), vendar ne vem kaj je ugodno. Za primer - po zadnjem računu (dobrih 20€) sem imel cca 90 minut pogovorov in 22 sporočil - predvidevam da bi ob trenutni rabi in uporabi kak paket za 300 minut bil popolnoma dovolj, le kje ga vzeti? Številko bom itak prenesel, lahko tudi na Telekomu ostanem, me pa zanima tudi kako je pokritost ostalih - Simobil ima še šibke točke, a ni krize, kako je pa s Telemchom?

Hvala za odgovore.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Možne opcije (po operaterjih):

- Telekom: Enostavni 300 (300 enot) 13,95€; za euro več imaš sicer paket s 1000 enotami, ampak se moraš vezat z aneksom za telefon
- Debitel: Enostavni D200 (200 enot; 300 enot z 2-letno vezavo): 8,90€ ali Enostavni D2000 (2000 enot), 14,90€, prvih 6 mesecev -50%
- Simobil: Optimalni M (400 min, 400 SMS, 400MB) 14,99€
- BOB: BigBOB (1000 min, 1000 SMS) 9,80€ ali BOB 4c (brez mesečne naročnine, vsaka minuta pogovora in sms je 4 cente)
- T-2: Brezčasni S (neomejeni klici in SMS-i) 9,99€
- Telemach: Še več (neomejeni klici in SMS-i, 5GB interneta) 12€, glede na to, da imaš pri njih že ostale storitve
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pri Telemachu bi mu bil verjetno dovolj paket ''Več'' za 4€ na mesec, vsebuje neomejene SMS-e, neomejene pogovore v omrežju in 120 minut za druga omrežja.

Glede omrežjih: Simobil je čisto enakovreden Mobitelu, Telemach pridno nadgrajuje omrežje, ampak prej vseeno preveri, če imaš dober signal tam, kjer se veliko nahajaš (doma, služba...). Lahko si pomagaš s tem zemljevidom: http://www.svetidej.com/projekti/mobilna-telefonija/zemljevidi/brskalnik.html
 

Jeln

Pripravnik
3. mar 2012
52
0
6
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Pri Telemachu bi mu bil verjetno dovolj paket ''Več'' za 4€ na mesec, vsebuje neomejene SMS-e, neomejene pogovore v omrežju in 120 minut za druga omrežja.

Glede omrežjih: Simobil je čisto enakovreden Mobitelu, Telemach pridno nadgrajuje omrežje, ampak prej vseeno preveri, če imaš dober signal tam, kjer se veliko nahajaš (doma, služba...). Lahko si pomagaš s tem zemljevidom: http://www.svetidej.com/projekti/mobilna-telefonija/zemljevidi/brskalnik.html

Mislim da je glede Telemachovega signala čisto vseeno, saj če prav vem, pri teh novih "VEČ" paketih vse enote veljajo tudi v Telekomovem omrežju?
sprasujem se.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.434
113
Za 4 eure ima 2 omrežja interneta pa itaq ne rabi pa ga ima vseeno 500 Mb na obeh omrežjih.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Jaz bi rekel, da počakaj, da bo spet na razpolago Big Bob za 7,8€ (Simobil omrežje) - 1000 minut + 1000 SMS.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Jeln pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Pri Telemachu bi mu bil verjetno dovolj paket ''Več'' za 4€ na mesec, vsebuje neomejene SMS-e, neomejene pogovore v omrežju in 120 minut za druga omrežja.

Glede omrežjih: Simobil je čisto enakovreden Mobitelu, Telemach pridno nadgrajuje omrežje, ampak prej vseeno preveri, če imaš dober signal tam, kjer se veliko nahajaš (doma, služba...). Lahko si pomagaš s tem zemljevidom: http://www.svetidej.com/projekti/mobilna-telefonija/zemljevidi/brskalnik.html

Mislim da je glede Telemachovega signala čisto vseeno, saj če prav vem, pri teh novih "VEČ" paketih vse enote veljajo tudi v Telekomovem omrežju?
sprasujem se.gif

Točno ja
zmaga.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Glede na to, da si že Telemachov naročnik, boš dosti ceneje kot z njihovim paketom VEČ za 4€/mesec res že težko prišel skozi. Kar se tiče omrežje, pa tudi mislim da ni skrbi glede na njihove plane (pospešeno nadgrajevanje) in da imaš zaenkrat tako ali tako na voljo še Telekomovo omrežje, kjer ti ravno tako veljajo vse enote.

V kolikor bi rabil več kot 120min v druga omrežja, lahko vzameš še opcijo neomejenih klicev za 4€/mesec in imaš za 8€/mesec tako rekoč vse neomejeno. Edino pri podatkih se ti hitrost po prenešenih 500MB omejeni na 64kb/s, ampak če neta ne uporabljaš, je tako ali tako vseeno. Če bi rabiš še net (več kot 500MB na mesec) bi bilo potem vrjetno bol smiselno vzeti paket ŠE VEČ s 5GB date.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
KZS;
No kul, hvala za odgovore in nasvete. Se bom verjetno kar pri Telemachu dodatno pozanimal, ker imam tudi "prodajalno" skoraj pred nosom.
 

pikapoka07

Pripravnik
6. dec 2013
212
3
18
Kaj pa če greš v predplačniško varianto - Telekom Mobi ima za 30 dni 100 enot za 3,95 ali 200 enot za 6,95; maš tudi opcijo, da dobivaš enote avtomatsko. Samo vsake toliko napolniš in je to to. Omrežje pa ostane...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.342
5.857
113
pri taščici
To se pa skoraj bere kot reklama. Ugodno namrec ze ni. Potem je bolje sparmobil ce se mu ze ljubi zajebavat z nakupi "kartic" v sparu. Ne ljubi se mi raziskovat telemacha. Bo pa najverjetneje najceneje pri njih.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Vsak bo hvalil svoje,jest se lahko pohvalim,da so mi pri telekomu računali 100mb samo 50 evrov! Potem sem jim reku,da so res prijazni,ker mi svetujejo dodaten zakup podatkov.Ampak vseeno sem rekel adijo,ker mobilni podatki te lahko spravijo v bankrot.
Imajo akcije neomejeno in ne povedo,da samo v njihovih omrežjih,tako da imajo nekateri droben tisk,ki ga človek prebere ko dobi račun.
Mislim,da ima Bob še najmanj drobnega tiska,kolikor vem samo mobilni podatki nimajo nevem kakšno hitrost,ampak računi so pa tako nizki,da plačam provizije več kot porabo.