bob vs Hot oziroma kateri paket med 10-15 eur mesečno

KejsiStoner

Pripravnik
15. nov 2007
180
6
18
Cabo Verde
Zdravo vsem!

Konec meseca se mi izteče A1 promocija na paket A1 Svobodni M (naročnina 26,99 eur) - takrat je bila ena fora da ti je obstoječi uporabnik Si.mobila poslal kodo in sta imela oba brez vezave 50 % popusta na naročnino. No, konec meseca se mi izteče omenjena akcija in 27 eur na mesec se mi zdi hudo veliko.

Razmišljam o prehodu na cenejši paket, recimo kak drzni bob ali Hot maxi. Pred leti sem sicer poizkusil bob, pa me je nekaj stvari zmotilo:
- nisem dobil sporočil v primeru nedosegljivosti (ugasnjen telefon)
- ni bilo čakajočega klica
- MMSi niso delali

Je to sedaj poštimano? Uporabljam iPhone 7, takrat so se nekaj izgovarjali na nekompatibilnost. Kako je primerljiv bob s Hot mobilom, glede na to da koristita isto omrežje?

Oziroma kaj je kaj konkurenčnega med 10 do max 15 eur, pa da je vsaj ene 8 gb prenosa in solidno omrežje. Več ne potrebujem, imam tudi službeni telefon, vse razen podatkov (8GB) neomejeno in nič ne izkoristim.

PS: se mogoče obeta kakšna akcija v kratkem kje? kak insider?

Hvala vsem!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Telemach ima akcije vsake toliko - je treba FB gledat - -50% za eno leto ali - 100% za pol leta ob vezavi za dve leti. Paket Še več je 15/17€ vsega preveč zate.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zdravo vsem!

Konec meseca se mi izteče A1 promocija na paket A1 Svobodni M (naročnina 26,99 eur) - takrat je bila ena fora da ti je obstoječi uporabnik Si.mobila poslal kodo in sta imela oba brez vezave 50 % popusta na naročnino. No, konec meseca se mi izteče omenjena akcija in 27 eur na mesec se mi zdi hudo veliko.

Razmišljam o prehodu na cenejši paket, recimo kak drzni bob ali Hot maxi. Pred leti sem sicer poizkusil bob, pa me je nekaj stvari zmotilo:
- nisem dobil sporočil v primeru nedosegljivosti (ugasnjen telefon)
- ni bilo čakajočega klica
- MMSi niso delali

Je to sedaj poštimano? Uporabljam iPhone 7, takrat so se nekaj izgovarjali na nekompatibilnost. Kako je primerljiv bob s Hot mobilom, glede na to da koristita isto omrežje?

Oziroma kaj je kaj konkurenčnega med 10 do max 15 eur, pa da je vsaj ene 8 gb prenosa in solidno omrežje. Več ne potrebujem, imam tudi službeni telefon, vse razen podatkov (8GB) neomejeno in nič ne izkoristim.

PS: se mogoče obeta kakšna akcija v kratkem kje? kak insider?

Hvala vsem!
Hot Maxi, neomejeni klici in SMS-si in 20GB, za 9,90€. Pokritost odlična, vse storitve delujejo, vsaj na Androidih
 

KejsiStoner

Pripravnik
15. nov 2007
180
6
18
Cabo Verde
Skor bi najraje neki brez vezave, telefonov ne kupujem na obroke, da bi se mi to splačalo, v Telemach pa že po defaultu ne zaupam, so mi že kar se interneta tiče eni abervezniki. Sorry.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.295
5.328
113
Razmišljam o prehodu na cenejši paket, recimo kak drzni bob ali Hot maxi. Pred leti sem sicer poizkusil bob, pa me je nekaj stvari zmotilo:
- nisem dobil sporočil v primeru nedosegljivosti (ugasnjen telefon)
- ni bilo čakajočega klica
- MMSi niso delali

vse to pri hotu je. kak je pa danes na bobu, pa ne vem. imam tega hota za 10 ojrov, pa me š ni pustil na cedilu. kljub prvotni skepsi, da nekaj sigurno bo fouš. edino kar nima, je moneta, če slučajno rabiš...
 

ozaz

Pripravnik
5. mar 2010
112
1
18
Na ios, LTE deluje, mms prejmem, poslati se ne da. Pred časom sem klical na informacije pa so rekli, da za ios še nimajo porihtanih mms.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.393
4.387
113
49
Na sončni strani ALP
Razmišljam o prehodu na cenejši paket, recimo kak drzni bob ali Hot maxi. Pred leti sem sicer poizkusil bob, pa me je nekaj stvari zmotilo:
- nisem dobil sporočil v primeru nedosegljivosti (ugasnjen telefon)
- ni bilo čakajočega klica
- MMSi niso delali

Je to sedaj poštimano? Uporabljam iPhone 7, takrat so se nekaj izgovarjali na nekompatibilnost. Kako je primerljiv bob s Hot mobilom, glede na to da koristita isto omrežje?

Sem na bobu že od samega začetka. Občasno kakšne akcije s paketi in brezplačno preskakuješ med paketi. Za mulca bom sedaj naročil 4 cente. Bomo plačali za pogovore in SMSe manj kot je najugodnejša naročnina kjerkoli. Za prenos podatkov ima WiFi, drugje pa ga ne rabi. Omrežje je SiMobil oz. A1 in deluje 4G razen kakšne vuko*ebine kjer preklopi na 3G. MMS se plačuje posebej, čakajoči klic na telefonu deluje, v primeru nedosegljivosti dobiš SMS. Imam telefon z dvema karticama - Mobitel in Simobil.

Sem uporabnik mobilne tehnologije še iz časov NMTjev... Nekih težav v vseh letih uporabe se pri SiMobilu ne spomnim, kar pa ne morem reči za Mobitel.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Jest sem mulca prestavil na T2, paket brezčasni maxi

https://www.t-2.net/brezcasni-maxi

Ima iphone X, vse dela, podatki, LTE, MMS. Hitrost LTE je omejena na 20/5, realno speedtesti kažejo 23-26/5-6. Uporablja pa T2 telekom gostovanje. Preizkušeno v HR mrežjih povsod dela LTE. Zaenkrat je poba zadovoljen, pravi da dela enako kot prej telekom (bil je dodatna številka na mojem paketu). Aja, SMS ob nedosegljivosti tudi dela.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.333
971
113
Celje
Obišči stran
Sem na bobu že od samega začetka. Občasno kakšne akcije s paketi in brezplačno preskakuješ med paketi. Za mulca bom sedaj naročil 4 cente. Bomo plačali za pogovore in SMSe manj kot je najugodnejša naročnina kjerkoli. Za prenos podatkov ima WiFi, drugje pa ga ne rabi. Omrežje je SiMobil oz. A1 in deluje 4G razen kakšne vuko*ebine kjer preklopi na 3G. MMS se plačuje posebej, čakajoči klic na telefonu deluje, v primeru nedosegljivosti dobiš SMS. Imam telefon z dvema karticama - Mobitel in Simobil.

Sem uporabnik mobilne tehnologije še iz časov NMTjev... Nekih težav v vseh letih uporabe se pri SiMobilu ne spomnim, kar pa ne morem reči za Mobitel.

Bob ne da položnice na firmo, kar jim malce zamerim...
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Meni tudi poteče polovička pri A1 in grem nazaj na izimobil. Moram reči, da mi je bila kombinacija izimobil + trajnik, zelo ok. Bob, hofer sicer nudita več Gb, jaz jih pač ne pokurim.
 
Nazadnje urejeno:

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
Jaz sem tudi po koncani polovicki kolebal med izijem ter sparom, na koncu sem vzel spar, ker lahko vseh 6000 enot porabis v EU.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.293
3.404
113
Vse je enako.
Sicer pa za obema stoji Telekom Slovenije.

Prednost izija je trajnik ali pa nakazilo z moneto.

Izi me pride ceneje kot 2 simka pri Telekomu pa lahko napolnim iz službenega računa.
Potrebujem pa za navigacijo po EU.

Ažurnost prometnih informacij preko interneta.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.293
3.404
113
IZI Mesec S, IZI Mesec M in IZI Mesec L so mesečni zakupi za samodejno dodeljevanje količin vsakih 30 dni. IZI Mesec S z mesečnim zakupom 6,90 EUR vključuje 3.000 enot storitev, IZI Mesec M z mesečnim zakupom 8,90 EUR vključuje 4.000 enot storitev, IZI Mesec L z mesečnim zakupom 11,90 EUR pa vključuje 6.000 enot storitev. 1 enota storitve je enaka 1 minuti pogovora v vsa ostala slovenska omrežja ali 1 minuti odhodnih klicev znotraj držav območja EU-tarife ali 1 poslanemu sporočilu SMS/MMS ali enemu MB za prenos podatkov v Sloveniji ali iz držav območja EU-tarife. Neporabljene količine se ne prenašajo v naslednje 30-dnevno obdobje. Opravljene storitve nad vključeno količino zakupa in poslan SMS za vklop/izklop se zaračunavajo po ceniku. Cene so v EUR z DDV. Za več informacij o ponudbi in ceniku drugih storitev obiščite www.izi.si, pooblaščena prodajna mesta IZI ali pokličite 051 800 800 oz. 080 8811. IZI, Telekom Slovenije, d.d., Ljubljana

*Države območja EU-tarife: Avstrija, Belgija, Bolgarija, Republika Ciper (grški del Cipra), Češka, Danska, Estonija, Finska, Francija, Gibraltar, Grčija, Hrvaška, Irska, Islandija, Italija, Kanarski otoki, Latvija, Liechtenstein, Litva, Luksemburg, Madžarska, Malta, Nemčija, Nizozemska, Norveška, Poljska, Portugalska, Romunija, Slovaška, Španija, Švedska, Velika Britanija.

**Akcija znižane cene velja od 18. 10. 2018 do 31. 3. 2019.