Presežena poraba - Mobitel

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Ta mesec sem presegel porabo na mojem paketu Pomlad 2014. To se mi je zgodilo prvič. Prejšnji mesec sem dobil opozorilo, da sem porabil nekje 80% zakupljenih enot, za ta mesec pa samo sms, da sem porabil zakupljeno količino. Brez kakšnegakoli opozorila. Nato sem prek sms šel preveriti porabo in je ta bila že 85 EUR. Izključil sem prenos podatkov a je kljub temu do konca dneva zrasla poraba na 120 EUR. Predhodno sem ta dan uporabljal aplikacijo apple music (samo zato vem, da bi lahko porabila več podatkov), a mi med setting/cellular/use cellular data pokaže, da sem porabil ca. 600 mb za to aplikacijo. Pa če prav sklepam, da je to poraba od samega začetka uporabe te aplikacije oz. od reseta statistike. Se motim? Kje še lahko preverim s čim sem prekoračil svojo porabo? Ker nisem naročnik (služben telefon) tudi ne dobim informacij od telekoma.
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.388
3.486
113
Nastavi si PORABAPP xGB in pošlji na 1918

x je omejitev ki jo hočeš.

Ja pri LTE ju dataa letiiiii
 

Ping

Pripravnik
10. jul 2014
99
2
8
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Nastavi si PORABAPP xGB in pošlji na 1918

x je omejitev ki jo hočeš.

Paket 2014 tega ne omogoča, prav tako ne Pomlad 2013.
Pomlad 2014 pa ne obstaja
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.108
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik dwight pravi:
Ta mesec sem presegel porabo na mojem paketu Pomlad 2014. To se mi je zgodilo prvič. Prejšnji mesec sem dobil opozorilo, da sem porabil nekje 80% zakupljenih enot, za ta mesec pa samo sms, da sem porabil zakupljeno količino.

Kolikor vem, SMS dobiš, ko se zaključi podatkovna seja, v kateri si dosegel 80% ali 100%. Skratka, če si bil pred recimo pretakanjem glasbe v Musicu na recimo 78%, pa si pretočil recimo 500MB in zaključil, je šlo že čez tvojo količino, ampak SMS pač dobiš na koncu.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Apple Music dvomim, da ti je toliko pokuril. Ga uporabljam približno 1-2 uri na dan, skoraj vsak dan v mesecu. In je povprečna poraba 1.5Gb na mesec. Je pa res, da imam "high quality over mobile network" izklopljen...
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.941
113
Kaj za vraga nucajo tako hitra omrežja, ko pa tudi super neomejeni paketi ne omogočajo zares neomejenih količin?
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Apple Music dvomim, da ti je toliko pokuril. Ga uporabljam približno 1-2 uri na dan, skoraj vsak dan v mesecu. In je povprečna poraba 1.5Gb na mesec. Je pa res, da imam "high quality over mobile network" izklopljen...
Meni je, ko sem naložil backup, začel prenašati tudi vso glasbo iz Apple Music, ki sem jo imel shranjeno offline pred restorom. Ker imam omogočen cellular data za Apple Music je downloadal pač vse offline albume tudi na mobilnem omrežju. Prenesel je 2GB glasbe preden sem opazil, na LTE kar letijo megabajti ko šus.