Kaj sem to kupil?

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Pozdravljeni!

Hči je hotela svoj avto.Pregledal sem raznorazne strani in prišel do sklepa, da ji kupim Opel Astro C, GTC oprema, 1.6 motor s 116 konji.

Ena iizmed njenih poglavitnih zahtev je bila, da avto ne pije preveč. A sem se uštel. Sicer sem dobil zelo dober primerek tovrstne Astre, dobesedno brez praske, eni punci sem dal 2.300 EUR, opravila sva vse fotmalnosti in šel sem domov, cca. 100 km dalleč, vesel, da sem hčerki kupil dober avto.

Ampak ... mesec dni vozim ta avto, naredil sem prb. 800 km in ni variante, da ga spravim pod 10 l / 100 km. Poleg tega avto ne gre nikamor. Potrebno ga je pritisniti konkretno v obrate, da dobi nek soliden pospešek. Če ga primerjam z mojim avtom, ki že od štarta potegne tako kot bi moral, hkrati pa je njegova poraba, če ga res pritiskam, podobna tej Astri, me boli glava. Upam, da sem povedal vse, skratka, bojim se, da sem vrgel 2.3000 EVROV. v koš.

Hčerlo se, v dpbro veri kupil požeruha, za katerega ji bom moral dati par deset evrov na teden, da se bo lahko peljala z njim. Oh, ja ... :(
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Na hitro sem dobil idejo...kaj pa, če kaka zavora drži rahlo. oz. ročna ni čisto spustila. Dvgni ga in obrni kolesa na roko, če se lepo vrtijo
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Boš preživel.
Kupi delnice Petrola in uživaj v dividendah. Za tolažbo. :)

Druga varijanta je, da ga zapelješ do enega solidnega mehankarja in avto pač dobro pregleda.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Avzo gre k popoldancu na pregled. Sicer mašina izgleda ok, tako mi je rekel prijatelj, pa tudi podvozje mi deluje ok.

Ampak če ga resetirak in zelo ekonomično peljem npr. 20 km, ga spravim na recimo 6.6. V kolikor pa ga peljem po mestu, takoj dobi povprečno porabo 10l / 100km. Vedno, ko speljlem ali ko malo bolj pritisnem na gas, pokaže tudi po 35l/100 km.

Do sedaj sem za teh 800 l vrgel že 60 EUR.
 

NoFear85

Fizikalc
13. jan 2017
191
58
28
Za 800km si porabil 60€. In kaj bi ti rad od atmosferca, bencin? Ce to preracunam na oko, je to 7l/100km. (res na oko, to je 56l bencina, kar bi naneslo na ceno se kak euro vec kot 60). Pozabi kaj kaze BC.
 
Pozdravljeni!

Hči je hotela svoj avto.Pregledal sem raznorazne strani in prišel do sklepa, da ji kupim Opel Astro C, GTC oprema, 1.6 motor s 116 konji.

Ena iizmed njenih poglavitnih zahtev je bila, da avto ne pije preveč. A sem se uštel. Sicer sem dobil zelo dober primerek tovrstne Astre, dobesedno brez praske, eni punci sem dal 2.300 EUR, opravila sva vse fotmalnosti in šel sem domov, cca. 100 km dalleč, vesel, da sem hčerki kupil dober avto.

Ampak ... mesec dni vozim ta avto, naredil sem prb. 800 km in ni variante, da ga spravim pod 10 l / 100 km. Poleg tega avto ne gre nikamor. Potrebno ga je pritisniti konkretno v obrate, da dobi nek soliden pospešek. Če ga primerjam z mojim avtom, ki že od štarta potegne tako kot bi moral, hkrati pa je njegova poraba, če ga res pritiskam, podobna tej Astri, me boli glava. Upam, da sem povedal vse, skratka, bojim se, da sem vrgel 2.3000 EVROV. v koš.

Hčerlo se, v dpbro veri kupil požeruha, za katerega ji bom moral dati par deset evrov na teden, da se bo lahko peljala z njim. Oh, ja ... :(


opcija je plin, ki pa žal stane spet 2k €. Če nameravaš avto laufat še kopico let, razmisli o tem, seveda če vse drugo , vključno z mašino štima. A diške, pa autoklimo ma?
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
800px-Opel_Astra_H_GTC_Facelift_20090507_front (1).jpg

Pošteno ...

Ne vem, prijatelj, hotel sem samo dobro. Ker navkljuib vsemu tale Astra ni slaba. Ima pa enako trobo kot delovna Corsa l. 99 :valjamse:
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
A so to xenon luči? Delujejo prekleto dobro. Upam, da jih tamala ne bo razbila. :gorjaca:
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Sej to je normalno za bencinca 1.6 ... po mestu se boš vozil z 9litri, zunaj mesta 6 in kaj...

Povprečje bo 8L/100km ... to je bencinc, in da gre se more motor zavrtet na obrate.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Pobje, hvala!

Sem pa vseeno mislil, da je teh 116 konjev malo bolj poskočnih. :) Pa brigs me za tamalo, ona je super voznica in pelje zelo počasi. Čez kakšni 2 leti pa bo tole moj wokrmachine. :)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Pobje, hvala!

Sem pa vseeno mislil, da je teh 116 konjev malo bolj poskočnih. :) Pa brigs me za tamalo, ona je super voznica in pelje zelo počasi. Čez kakšni 2 leti pa bo tole moj wokrmachine. :)

Ojoj
Od kdaj si dober šofer, če voziš počasi.

Ljudje čisto so vam možgane oprali, ti ji samo toplo priporočaj naj vozi na magistralki kjer je 90 omejitev max 55 na uro, na avtocesti pa ne več kot 80 kmh, da jo bo kakšen tovornjak iz Romunije pospravil.
Vsaj kriva nebo bo pa ziher soudeležena v prometni nesreči.

Pa lep večer.

PS sicer pa v Avstriji gre spet bencin z ceno navzdol.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Žal je ta motor res požeruh, pelje se pa kot da je pol konjev mrtvih in to že iz tovarne.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Pozdravljeni!

Hči je hotela svoj avto.Pregledal sem raznorazne strani in prišel do sklepa, da ji kupim Opel Astro C, GTC oprema, 1.6 motor s 116 konji.

Ena iizmed njenih poglavitnih zahtev je bila, da avto ne pije preveč. A sem se uštel. Sicer sem dobil zelo dober primerek tovrstne Astre, dobesedno brez praske, eni punci sem dal 2.300 EUR, opravila sva vse fotmalnosti in šel sem domov, cca. 100 km dalleč, vesel, da sem hčerki kupil dober avto.

Ampak ... mesec dni vozim ta avto, naredil sem prb. 800 km in ni variante, da ga spravim pod 10 l / 100 km. Poleg tega avto ne gre nikamor. Potrebno ga je pritisniti konkretno v obrate, da dobi nek soliden pospešek. Če ga primerjam z mojim avtom, ki že od štarta potegne tako kot bi moral, hkrati pa je njegova poraba, če ga res pritiskam, podobna tej Astri, me boli glava. Upam, da sem povedal vse, skratka, bojim se, da sem vrgel 2.3000 EVROV. v koš.

Hčerlo se, v dpbro veri kupil požeruha, za katerega ji bom moral dati par deset evrov na teden, da se bo lahko peljala z njim. Oh, ja ... :(

Imam Astro H Karavan (verjetno ti nimaš C ampak ali H ali J) z isto 1.6 mašino in 116km in mi pije v povprečju zadnjih skoraj 12 let okroglih 8L. S tem da po mestu malo več, po AC malo manj. S klimo na full resda ne potegne glih kot Ferrari, ampak nekih hudih težav pa do sedaj še ni bilo, nikoli nisem najpočasnejši na vasi ;)

BTW: za foro pa le preveri, da ni slučajno karkoli narobe, recimo edinkrat ko avto nikamor ni šel so bile vžigalne tuljave za zamenjat. Ko je avto ugasnjen skupaj tišči gas in bremzo, ter daj kontakt (brez vžiga). Na zaslončku se ti bodo pokazale ene kode, če so same nule je OK, če se kaj izpiše pa preveri na netu...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
No, niso atmosferci in sicer z 2.0l mašino (184 konjev) noben bavbav.

Že v drugi temi mi nihče ni verjel oz kao da vozim počasi, ampak jaz imam na 2019 MX5 porabo pod 5l/100km in to tudi čez prelaze (jih je bilo na spodnji poti okoli 10) in ga tudi tišim.

Tole je bila pot čez Dolomite ta vikend (Domžal nisem vključil, ker je omejeno na 10 vnosov krajev, tako da tukaj naj se še računa v obe smeri pot od/do Domžal do/od Kranjske gore) : Google Maps

Tole je bila poraba, ko sem se vrnil domov:

20190707_223207.jpg



Take pa gume po slabih 11.000km.

20190707_223516.jpg


Je pa res, da tehta le 1 tono, mašina je nova (ni sicer Skyactiv-X, ampak še G) in ima kondenzator za regeneracijo zavorne energije, s katerim se napajajo 12V porabniki.

No, zdaj me pa napadite - že vem, da me ne boste razočarali.

Po AC pri 130km/h po GPS ima povprečno porabo 6.5l/100km - izmerjeno na 300km avtoceste.