Kaj sem to kupil?

Lulzim

Zelenc'
7. jul 2019
7
0
1
Pobje, poraba v leru na mestu je 0.8 l. Ravno sem pri mehaniku, ki ga bo pogledal na hitro.

Sicer pa jaz šaltam takole:
1. samo za speljevanje, takoj v
2. ki jo potegnem do 30 km/h, nato v
3.
V 4. šaltam pri 40 km/h
V 5. ga dam pri 55 km/h in v
6. pri dobrih 65 km/h.

Tako nisem niti nepremičnina niti ne pije mi veliko.

Mnenja, prosim?
Da si en str ata -klobuk nosiš? avto je za vozt, ne za gledat in božat.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Nekje med 20.000-30.000km jih bo treba menjati.

Me nisi razočaral. Sem vedel, da se boš oglasil.

u mater na 30k bo treba gume menjat? Ja to pa ja zaj pa verjamem to pa je tišanje.
:valjamse:
Prosim ne se več smešit s takimi izjavami, ker samo še bolj potrjuje to, da ga ne tišiš.
Itak pa tisti, ki je že bilokdaj v avtu sedel bo vedel da 4.7 v nobenem avtu ne pomeni tišanje. Še clio 1.5 dci če ga tišiš pije več.
Tak da dalje razlagaj svizcu te pravljice o tiščanju.

Je pa res da je tiščanje raztegljiv pojem in se strinjam, da po tvoji definiciji tiščanja ga tiščiš non stop. Samo jeba je da se ta tvoja definicija ne ujema z ostalimi.
Če bi ti avto tiščal bi pri 10k mel že nove gume, ne pa kot nove gume.
Zdaj pa lahko greš dalje tiščat in pravljice razlagat. Ene par folka mi še lahko usput razloži, da sn ti samo fauš. Usput mi pa lahko daš še 48ur bana ker kao smetim. Sem zadel kaj od tega?
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tomazpog in Robert

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Če je potrebno stisnit, ga pač ruknem eno ali dve prestavi nižje. Sicer pa s takim načinom vožnje nisem med počasnimi. Moj bmw 3 328 v peti pri 55/kmh zelo zadovoljivo pospešuje. :zmaga:

Majster je rekel, da je z avtom vse v redu. :nazdravje:

Še slikici. Prva je s prižgano klimo, druga je brez klime.
20190710_131046.jpg

20190710_131124.jpg
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Pobje, poraba v leru na mestu je 0.8 l. Ravno sem pri mehaniku, ki ga bo pogledal na hitro.

Sicer pa jaz šaltam takole:
1. samo za speljevanje, takoj v
2. ki jo potegnem do 30 km/h, nato v
3.
V 4. šaltam pri 40 km/h
V 5. ga dam pri 55 km/h in v
6. pri dobrih 65 km/h.

Tako nisem niti nepremičnina niti ne pije mi veliko.

Mnenja, prosim?

Da bi ti poleg letne cestnine morali zaračunati še parcelo v kampu.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Da si en str ata -klobuk nosiš? avto je za vozt, ne za gledat in božat.

Če bi vozil kot star ata, bi s 1. potegnil do 40 (brrrruuuuum), ga nato dal v 2., v 3. pa bi se vozil 50 km/h, kot so nas pred desetletji učili v avto šoli. Ne vem, sam večina rondojev in ovinkov odpeljem v 3. prestavi. Če čutim, da se mašina matra, ga dam pač v 2. 6. pa pri meni kar solidno pospešuje, če ga dam v 3. pri 60 km/h pa konkretno potegne.

Astra ima žal zgolj 5 prestav. Ampak tudi če jo pritisnem pri 50 km/h, avto normalno pospeši, ne cuka niti se ne matra.

Že večkrat sem opazil, da se na tem forumu norčujete iz ljudi, ki npr. s 5. pospešimo na koncu vasi. Glejte, večina avtomobilov, ki sem jih vozil, na predmeten način pospeši povsem v redu. Če bi se pa kdo rad igral norca, pa me naj prehiti. Tako ali tako sem na 100tki dve, mogoče tri sekundi za vami. :)
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Pobje, poraba v leru na mestu je 0.8 l. Ravno sem pri mehaniku, ki ga bo pogledal na hitro.

Sicer pa jaz šaltam takole:
1. samo za speljevanje, takoj v
2. ki jo potegnem do 30 km/h, nato v
3.
V 4. šaltam pri 40 km/h
V 5. ga dam pri 55 km/h in v
6. pri dobrih 65 km/h.

Tako nisem niti nepremičnina niti ne pije mi veliko.

Mnenja, prosim?

Tako se šalta, če je pred tabo kolona počasnih vozil, če si prvi na semaforju pa te lepo prosim NE POČNI TEGA. Šalta se glede na potrebno pospeševanje, če želiš da se avto hitreje premakne pač šaltaš kasneje, zaradi tega ne bo avto popil ČISTO NIČ VEČ. Kot sem že pisal optimiziraj zaviranja, zavore so po mestu eden glavnih krivcev višje porabe.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Ti samo glej da pohodiš takrat ko je nekdo za tabo, ne šele ko je že vštric s tabo, pa bomo vsi celi.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.933
5.000
113
Če je potrebno stisnit, ga pač ruknem eno ali dve prestavi nižje. Sicer pa s takim načinom vožnje nisem med počasnimi. Moj bmw 3 328 v peti pri 55/kmh zelo zadovoljivo pospešuje. :zmaga:

Majster je rekel, da je z avtom vse v redu. :nazdravje:

Še slikici. Prva je s prižgano klimo, druga je brez klime.
Poglej priponko 27662
Poglej priponko 27663

Kot sem ti rekel... Z avtom je vse Ok. Avto pač ni TDI niti SkyActive... Pa tak avto nisi kupil za 40.000 kilometrov letno. Tako da ob malo viši porabi bo mesečna bilanca pač trpela 5 do 10 eur več, jebat ga, ni za crknit. Lahko pa prodaš.... Precej je odvisno tudi v kakem stanju je avto. Če je očuvan in ne preveč zjahan, in če pričakuješ da bo delal prez težav potem tudi malo višjo porabo požereš. Tudi upoštevat je treba, če bo ob enakem režimo vožnje, torej samo mesto, kak drug avto bistveno manj pil. Kopnec koncev si napisal da sam prideš tudi do 6,6 porabe, kar ni slabo. Mesto je pač jeba...
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
No, niso atmosferci in sicer z 2.0l mašino (184 konjev) noben bavbav.

Že v drugi temi mi nihče ni verjel oz kao da vozim počasi, ampak jaz imam na 2019 MX5 porabo pod 5l/100km in to tudi čez prelaze (jih je bilo na spodnji poti okoli 10) in ga tudi tišim.

Tole je bila pot čez Dolomite ta vikend (Domžal nisem vključil, ker je omejeno na 10 vnosov krajev, tako da tukaj naj se še računa v obe smeri pot od/do Domžal do/od Kranjske gore) : Google Maps

Tole je bila poraba, ko sem se vrnil domov:

Poglej priponko 27659


Take pa gume po slabih 11.000km.

Poglej priponko 27660

Je pa res, da tehta le 1 tono, mašina je nova (ni sicer Skyactiv-X, ampak še G) in ima kondenzator za regeneracijo zavorne energije, s katerim se napajajo 12V porabniki.

No, zdaj me pa napadite - že vem, da me ne boste razočarali.

Po AC pri 130km/h po GPS ima povprečno porabo 6.5l/100km - izmerjeno na 300km avtoceste.

Dost zalostno, da z miato gledas na porabo. Mam mx-5 nc in mi za porabno tako dol visi da mi bol nebi mogl. K je prazna, natankam in uzivam naprej. Pa ce bi avto vozu tko k je treba in ne k dizla (mx5 so narejene da se vrtijo, zabava se zacne nad 3.5k obratov) , ni sanse da je poraba 5.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomazpog in 8888

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Poraba na Astri je normalna, tako kot tudi anemičnost, ampak pokvarilo se ne bo pa praktično nič. Pa dej prosim motorju dihati, ni to dizel, da ga boš šaltal pod 2k.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.122
867
113
Bla bla, s tako porabo si smetalo na cesti. Pa tud ne vem a se vozis in uzivas (mas avto za to) al tekmujes v nizji porabi? Upam, da te ne prehitim kje za vikend (sobota), grem tud sam s Toyoto do Dubrovnika.

No, niso atmosferci in sicer z 2.0l mašino (184 konjev) noben bavbav.

Že v drugi temi mi nihče ni verjel oz kao da vozim počasi, ampak jaz imam na 2019 MX5 porabo pod 5l/100km in to tudi čez prelaze (jih je bilo na spodnji poti okoli 10) in ga tudi tišim.
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Meni je Focus 1.8 benz v mestu pil 10,5 ce sm pazu kako vozim, ce sm vozu malo bolj dinamicno je bla pa hitro za liter visja. Je pa res da se je masina sele dobro ogrela pa je ze stal. Pomoje je to normalna poraba za tal avto
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Brez skrbi, doma imam Passata 1.9 tdi, Audi A4 2.0 tdi in BMWja 328. Katerega od njih lahko prehitiš, če ga potegnem v 2.? :p

Fantje, malo se hecam. Po pravici pa povem, da ste mi podali super odgovore. Še jedina jih je prebrala, tamala si jih bo pa celo sprintala. :)

Če bom še kaj rabil, bom vprašal. :)

Med tem pa, kdor me prehiti, ko pohodim BMW-ja, dobi za pijačo v prvi gostilni. :D:D (hec)
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.021
118
63
okolica mesta
Zaenkrat so še prve šobe in sem prvi lastnik, že 440 + kKM. Pred kratkim je tesnilo na glavi pokazalo znake popuščanja in ga je bilo treba zamenjati. Ob tem smo preventivno zamenjali dročnike. To je vse kar je bilo menjano na motorju. Olje mu menjujem po bogokletno predolgem intervalu (ki je sicer nekoliko krajši od tovarniško predpisanih 50 000). Točim regularno gorivo, ki je skoraj vedno ceneje od bencina.
Zakaj bi naj "šla" šoba?
Kateri avto ima predpisano menjavo olja na 50k km? Že po 25k km je olje bogo, četudi je long life.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Jaz si "long life pripročilom" samo rit obrišem... od dobrih 100k, kolikor jih je avto imel ob nakupu menjam striktno na 15k. Raje kak kilometer manj kot več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero in Matey

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Verjetno kak kombi, ti so res imeli take intervale.

Sicer pa odvisno od avta in olja. Jaz sem svojemu prejšnjemu olje prvih 5 let oz. do 200 jurjev menjal na 30kkm, potem ga je 8 let nazaj dobila žena in se olje menja na 2 do 3 leta, ko se meni prižge alarm in jo pošljem nekam. Še vedno prede ko nov kljub lepim kilotremom. Je pa seveda NA bencinar.

Pri dizlu se raje ne zajebavam in menjam tja do 20 jurjev, ponavadi še prej.