Kaj sem to kupil?

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Če je to avto, ki je na sliki, prvo zamenjaj 225/17 gume za 195 /65, bo takoj pol litra manjša poraba.

Sožalje za nakup, imel 1.6 karavana, najslabši avto dosedaj. Ko pa vključiš še klimo se ti pa odpelje, tako obupno se motor matra da je že bolnica... So pa sedeži dobri v teh astraH :)

Za 2 jurja je pa čist solidn avto, poraba gor ali dol... Meni je včasih Fiat 1.0 žrl 7-8 litrov pa se nismo kej dost sekiral
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.399
965
113
Obišči stran
Če je to avto, ki je na sliki, prvo zamenjaj 225/17 gume za 195 /65, bo takoj pol litra manjša poraba.

Sožalje za nakup, imel 1.6 karavana, najslabši avto dosedaj. Ko pa vključiš še klimo se ti pa odpelje, tako obupno se motor matra da je že bolnica... So pa sedeži dobri v teh astraH :)

Za 2 jurja je pa čist solidn avto, poraba gor ali dol... Meni je včasih Fiat 1.0 žrl 7-8 litrov pa se nismo kej dost sekiral

Se hecaš? Imam takega 12 let, pa edina stvar ki mu res zamerim so za en krščen duš zici :D

In daleč od tega da bi bil najslabši avto... Ubistvu tako hvaležen avta s toliko placa prašanje če še dobiš...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.852
3.869
113
Tovarnški podatki pravijo da kuri 6.6l/100km (8.9l mestna in 5.2l relacijska vožnja), to je neko povprečje za atmosferski motor in avto s tako maso (te astre so kar bajsaste za svoj segment) in take moči.

Pospešek je 11.7sec do 100km/h kar je nekako zlata sredina zmogljivosti na EU cestah.

Pod črto če avto nikamor ne gre in kuri 10l je nekaj zelo narobe, ali s šoferjem* ali pa z avtom. Sam bi najprej preveril na servisu če sam nimaš pojma o tem, recimo okvara enega od kisikovih (lambda) senzorjev lahko vodi v take probleme in dolgoročno vožnja v takem režimu naredi še dražje posledice na motorju. Sicer bi skoraj moralo prižgat check engine lučko ampak če si kupil avto sumljivega porekla je pogosto lučka odstranjena!

* če si navajen vozit sodoben (turbo) avtomobil potem prehod v tako sredino žalosti od avta povzroči začaran krog ko tiščiš gas za brezveze v nepravem režimu kar samo povečuje porabo in avto nikamor ne gre. Ne vem pa zakaj se voziš 800km e je avto od hčere, ona bo vozila drugače in bo poraba lahko tudi 6l/100km.

P.S. če ata kupuje avto domnevam da ima hčera 18-25let, zakaj potem golf razred s 115 konji? Avto je prevelik za potrebe, problem ga je vozit, poraba je prevelika (ker je prevelik avto), zavarovanje in registracija je visoka ... skratka ni to avto za prvi avto! Večjo usugo bi naredil če bi prej vprašal alter starešine in potem za isti denar bi kupil raje corso ali še kaj manjšega.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.933
5.000
113
Pozdravljeni!

Hči je hotela svoj avto.Pregledal sem raznorazne strani in prišel do sklepa, da ji kupim Opel Astro C, GTC oprema, 1.6 motor s 116 konji.

Ena iizmed njenih poglavitnih zahtev je bila, da avto ne pije preveč. A sem se uštel. Sicer sem dobil zelo dober primerek tovrstne Astre, dobesedno brez praske, eni punci sem dal 2.300 EUR, opravila sva vse fotmalnosti in šel sem domov, cca. 100 km dalleč, vesel, da sem hčerki kupil dober avto.

Ampak ... mesec dni vozim ta avto, naredil sem prb. 800 km in ni variante, da ga spravim pod 10 l / 100 km. Poleg tega avto ne gre nikamor. Potrebno ga je pritisniti konkretno v obrate, da dobi nek soliden pospešek. Če ga primerjam z mojim avtom, ki že od štarta potegne tako kot bi moral, hkrati pa je njegova poraba, če ga res pritiskam, podobna tej Astri, me boli glava. Upam, da sem povedal vse, skratka, bojim se, da sem vrgel 2.3000 EVROV. v koš.

Hčerlo se, v dpbro veri kupil požeruha, za katerega ji bom moral dati par deset evrov na teden, da se bo lahko peljala z njim. Oh, ja ... :(

Doma imamo še vedno podobno Astro H (ne C, si se zmotil) kot tale, le motor je 110 konjski in ne 116. Meni je avto 10 let pil 7,2 zdaj ženi pije 9,3. Samo za v premislek. Je pa res da zna klima dvignit porabo z 1 liter po mestu, izven mesta malo manj. Ko vklopiš klimo imaš občutek da si ročno zetgnil za eno koleno... Pa se babnca buni da je nekaj narobe z avtom, pa da tako ne more bit itd, ampak ni problem v avtu, problem je v njej, oziroma bolj v načinu vožnje. Ima namreč 3 kilometre do službe. Spet 3 kilometre do hoferja, in približno toliko do šole, ko hodi po otroka. Valda se motor le redko ogreje, 5 prestava je boj izjema kot pravilo in je to pač to. Pa jo vprašam kolko porabiš za bencin na mesec. Pa pravi 50 eur. Sem reko, če boš kupla nov avto boš pač porabla 42 eur, in seveda 250 za lizing X let. Zdaj pa dokler avto ne crkuje furaj, in ne jambraj, ko bo hin pa v prešo z njim.
Enostavni test je če ga daš v ler na mestu brez klime, mora BC kazat porabo 0,7 do 0,8 litra na uro. Če kaže 1,2 nekaj ni v redu. Spomnim se da mi je enkrat tako porabo kazalo ko je bila lambda zanič, pa se pri tem ne prižge nobena lučka. Poraba pa čez 10. Po zamenjavi lambde zopet normalna poraba 7,2. In še nekaj, ta avto ima 1300 kg, pospeši pa do 100 v 11 sekindah... Ja valda ni neki športnik in če želiš pospešek ga tišiš do podna... Lahko pa voziš normalno, brez tišanja od semaforja do semaforja in ugotoviš da se tako tudi da vozit, in časovno nisi na neki izgubi...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Avzo gre k popoldancu na pregled. Sicer mašina izgleda ok, tako mi je rekel prijatelj, pa tudi podvozje mi deluje ok.

Ampak če ga resetirak in zelo ekonomično peljem npr. 20 km, ga spravim na recimo 6.6. V kolikor pa ga peljem po mestu, takoj dobi povprečno porabo 10l / 100km. Vedno, ko speljlem ali ko malo bolj pritisnem na gas, pokaže tudi po 35l/100 km.

Popolnoma normalno pri nizkih hitrostih, koncentriraj se raje na zaviranje kot pa na pospeševanje, z zavorami se skuri daleč največ kinetične energije in s tem posredno bencina. Veliko bolje je pospešiti bolj odločno in nato pametno predvidevati zaviranja, ravno pri mestni vožnji se to najbolje da. Ampak predpogoj je da odločno spelješ, sicer bodo tisti za tabo izgubili živce. Če je treba zavirati se zavira z motorjem, če pa ujameš situacijo ko lahko avto drsi brez pogona do zaustavitve je pa bolje šaltat v ler.

Andyu pa verjamem, dokler tišči samo gas in ne tišči na zavoro pred vsakim zavojem in so hitrosti po zavitih cestah nizke je to kar pravi čisto mogoče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Filipides

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ja andy tišiš ga pri 4.7. samo ne avta ampak komolec v oblogo na vratih.

Glej ne bluzi, ker ti noben tega ne verjame, ker to ni mogoče. Še stari 1.9tdi pri tišanju nima 4.7

Zato pa sem dal zraven še fotko profila gum. Nekje med 20.000-30.000km jih bo treba menjati.

Me nisi razočaral. Sem vedel, da se boš oglasil.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.167
3.090
113
Itak potem pa ti bo šla šoba in boš jokal tle ker so cene šob abnormalne tam od 300 eur naprej za eno pa še delo ki pa tudi ni poceni, ker se lahko šoba zlomi in s tem povzroči dodatne stroške..... ti sam uživaj dokler lahko....

Zaenkrat so še prve šobe in sem prvi lastnik, že 440 + kKM. Pred kratkim je tesnilo na glavi pokazalo znake popuščanja in ga je bilo treba zamenjati. Ob tem smo preventivno zamenjali dročnike. To je vse kar je bilo menjano na motorju. Olje mu menjujem po bogokletno predolgem intervalu (ki je sicer nekoliko krajši od tovarniško predpisanih 50 000). Točim regularno gorivo, ki je skoraj vedno ceneje od bencina.
Zakaj bi naj "šla" šoba?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Pozdravljeni!

Hči je hotela svoj avto.Pregledal sem raznorazne strani in prišel do sklepa, da ji kupim Opel Astro C, GTC oprema, 1.6 motor s 116 konji.

Ena iizmed njenih poglavitnih zahtev je bila, da avto ne pije preveč. A sem se uštel. Sicer sem dobil zelo dober primerek tovrstne Astre, dobesedno brez praske, eni punci sem dal 2.300 EUR, opravila sva vse fotmalnosti in šel sem domov, cca. 100 km dalleč, vesel, da sem hčerki kupil dober avto.

Ampak ... mesec dni vozim ta avto, naredil sem prb. 800 km in ni variante, da ga spravim pod 10 l / 100 km. Poleg tega avto ne gre nikamor. Potrebno ga je pritisniti konkretno v obrate, da dobi nek soliden pospešek. Če ga primerjam z mojim avtom, ki že od štarta potegne tako kot bi moral, hkrati pa je njegova poraba, če ga res pritiskam, podobna tej Astri, me boli glava. Upam, da sem povedal vse, skratka, bojim se, da sem vrgel 2.3000 EVROV. v koš.

Hčerlo se, v dpbro veri kupil požeruha, za katerega ji bom moral dati par deset evrov na teden, da se bo lahko peljala z njim. Oh, ja ... :(


Te avti radi žrejo okoli 8-10L mestnih voženj in če rad mal pohodiš gas, da nisi ravno nepremičnina na cesti, saj je avto zelo len.
Rešitev? Mogoče ji daj gor 15 col gume, s tem bos malo pomagal, to je pa to.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Pobje, lepa hvala za odgovore! Spet ste me kar dosti naučili.

Gume so 205/55, 16 col.

Nisem mislil, da je tudi pri tem avtu tipka za klimo "turbo button". :) Klima deluje non stop in mislil sem, da tako kot pri mojem avtu, nima vpliva.

Trenutna poraba je 10.1, glede na BC. Morebiti mestna vožnja res naredi svoje - kot sem rekel, sem ga resetiral in se odpeljal na malce daljšo vožnjo, poraba pa je bila 6.6.

Glede hčerke - pelje boljše kot marsikateri moški. Pelje boljše kot jaz (pač bolj je spretna). :) Pri speljevanju ga takoj rukne v drugo, pri 30 km/h je že v tretji, pri 55 pa je v peti. Prijatelju, ki se je pritoževal nad njeno počasno vožnjo, naj povem, da ni potrebe po reševanju frustracij v moji temi, kajti tamala pelje kot se spodobi.

Si pa res nisem predstavljal, da bo tak relativno majhen avtek s 116 konji nepremičnina.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Če je s tem anemičneim motorjem in prižgano klimo pri 55 km/h že v peti prestavi, potem ga res "fino pelje" ja :valjamse:
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Pri 55km/h v peti:rolleyes:, ko pohodiš gas rabiš 1km proge, da mašina sploh registrira_ _ _hčerkica malo prehitro menjava in preveč vozi v nizkih turah;)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Fino pelje pomeni da ne cuka, skače in da se ne dere preveč (kot pri povprečnem vozniku runovih let). Skratka, brez nenadnih, nenapovedanih, nepričakovanih in sunkovitih gibov in manevrov (=na vsakem križišču postanek, čevape gor in poglejmo kako naprej).
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Pobje, poraba v leru na mestu je 0.8 l. Ravno sem pri mehaniku, ki ga bo pogledal na hitro.

Sicer pa jaz šaltam takole:
1. samo za speljevanje, takoj v
2. ki jo potegnem do 30 km/h, nato v
3.
V 4. šaltam pri 40 km/h
V 5. ga dam pri 55 km/h in v
6. pri dobrih 65 km/h.

Tako nisem niti nepremičnina niti ne pije mi veliko.

Mnenja, prosim?