Simobil prekoračitev podatkov, ki so v paketu?

NoviC

Pripravnik
11. jun 2008
278
0
16
Danes sem bil neprijetno presenečne, ko sem dobil od simobila sms da sem presegel podatke za XY EUR. Imam zakupljeno količino podatkov, vendar niso spoštovali niti enega (SMS ob 80%, SMS ob 100% količine,SMS ob presegu prenosa za 50MB in ZNIŽANJE prenosa na 64kbps po presegu plačljivih 50MB:

http://www.apek.si/files/Javna_posvetovanja/2013/26_2/Pripombe-Si.mobil.pdf

Mi lahko kdo razloži kako to da je prišlo do tega in da nisem bil obeščen z SMS niti po prenosu po 50 MB ,nisi se ni plačljiv promet oz hitrost znižala na 64kbps? Seveda bo sledila pritožba na račun.

Obenem mi je zelo čudno, saj mi kaže v si.info porabo v višini 15,6GB, čeprav imam v paketu vključenih 20GB. skratka zelo čudno vse skupaj.

DOPOLNJENO: sem ravnokar preveril in hitrost podatkov je 1,5 Mbps. Čeprav pišem drugače na njihovi strani. Torej tudi to niso upoštevali:

Obvestilo za uporabnike z vključenim prenosom podatkov



presegli vključene količino prenosa podatkov za 50 MB. Hkrati se bo vaša hitrost prenosa znižala. Normalno hitrost boste lahko pridobili z vklopom ene od opcij Mobilni internet.
 
Nazadnje urejeno:

knike

Pripravnik
1. mar 2013
99
0
6
Se ne čudim, da je tako. To pa zato, ker Si.Mobil nima tekočega ažurnega stanja porabe, tako kot ima Mobitel.Tam imaš vidno porabo. Po minuti ali dveh, štopal nisem, vidiš koliko si porabil, pa naj bo to za klice, SMS/MMS, ali pa prenos podatkov. Čudi pa me, da tega Simobil ne poštima. Ni mi jasno v čem je problem. Spomnim se, ko sem še bil pri njih, da je poraba obstala v petek ob 14:35, in do ponedeljka ni bila osvežena. In kaj bi se zgodilo ob morebitni prekoračitvi? Kje so vsa tista obveščanja? Ne vem no...........
confused-1.gif

Enostavno mi ne gre skupaj, da v današnjem času niso sposobni uporabnikom preko spletne aplikacije zagotoviti sprotno spremljanje
porabe.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kako pa je glede aktivnih "zadev"? Torej, ali se med klicem in prenosom podatkov sproti odštevajo minute/megabajti ali je potrebno počakati na zaključek "seje"?

Ker kolikor mi je znano je potrebno počakati, da se posamezna storitev zaključi, preden se vidi kot porabljena količina (nisem pa 100%).
 

knike

Pripravnik
1. mar 2013
99
0
6
Bi rekel, da moraš prekiniti, potem odbije. Kako je, če greš med aktivno sejo "čez" pa ne vem, ker nisem še nikoli šel.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ker če si na 3G in malo nepazljiv, lahko zelo hitro prekoračiš 50MB v eni seji.

EDIT: zato pa je fino imeti omejitev prenosa podatkov narejeno še na mobilnem telefonu. Android 4.0 in več ima to že po defaultu vgrajeno, za ostale mobilne OSe pa bi se verjetno tudi našlo kaj podobnega
 
Nazadnje urejeno:

knike

Pripravnik
1. mar 2013
99
0
6
Samo za info:
Kolega je preveril stanje porabe: Ura je 13:01, števec porabe pa je bil osvežen danes ob 07:07.
Stanje tekoče porabe prav tako.
confused-1.gif

Znotraj tega časa je opravil kar nekaj klicev, poslal nekaj SMS in MMS, in posodobil telefon. (prenos podatkov) Stanje porabe pa še vedno na
uri 07:07. Kako bodo potem vse varovalke delovale?
confused-1.gif
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Citat:
Uporabnik knike pravi:
Samo za info:
Kolega je preveril stanje porabe: Ura je 13:01, števec porabe pa je bil osvežen danes ob 07:07.
Stanje tekoče porabe prav tako.
confused-1.gif

Znotraj tega časa je opravil kar nekaj klicev, poslal nekaj SMS in MMS, in posodobil telefon. (prenos podatkov) Stanje porabe pa še vedno na
uri 07:07. Kako bodo potem vse varovalke delovale?
confused-1.gif


Pri Si.mobil-u se samo prenos podatkov sproti osvežuje.. A klici , sms in mms pa 3x na dan zato mu kaže uro 7.07h ker nasledna osvežitev bo po 15 uri..
wink-1.gif
 

knike

Pripravnik
1. mar 2013
99
0
6
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Citat:
Uporabnik knike pravi:
Samo za info:
Kolega je preveril stanje porabe: Ura je 13:01, števec porabe pa je bil osvežen danes ob 07:07.
Stanje tekoče porabe prav tako.
confused-1.gif

Znotraj tega časa je opravil kar nekaj klicev, poslal nekaj SMS in MMS, in posodobil telefon. (prenos podatkov) Stanje porabe pa še vedno na
uri 07:07. Kako bodo potem vse varovalke delovale?
confused-1.gif


Pri Si.mobil-u se samo prenos podatkov sproti osvežuje.. A klici , sms in mms pa 3x na dan zato mu kaže uro 7.07h ker nasledna osvežitev bo po 15 uri..
wink-1.gif

ne-ne-1.gif

Ne razumem, zakaj to ne deluje tako kot pri Mobitelu.
sprasujem se.gif
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Citat:
Uporabnik knike pravi:
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Citat:
Uporabnik knike pravi:
Samo za info:
Kolega je preveril stanje porabe: Ura je 13:01, števec porabe pa je bil osvežen danes ob 07:07.
Stanje tekoče porabe prav tako.
confused-1.gif

Znotraj tega časa je opravil kar nekaj klicev, poslal nekaj SMS in MMS, in posodobil telefon. (prenos podatkov) Stanje porabe pa še vedno na
uri 07:07. Kako bodo potem vse varovalke delovale?
confused-1.gif


Pri Si.mobil-u se samo prenos podatkov sproti osvežuje.. A klici , sms in mms pa 3x na dan zato mu kaže uro 7.07h ker nasledna osvežitev bo po 15 uri..
wink-1.gif

Ne bo držalo. Prenesel je eno posodobitev za telefon, pa mu ni nič kazalo. Šele ob 15:09 je pokazalo tudi prenos podatkov. Tako da......
Ne razumem, zakaj to ne deluje tako kot pri Mobitelu.

Glej govorim iz izkušenj ker se tudi sam izačetka preverjal če vse štima..

.In je tko kot sem napisal..pri meni se prenos podatkov osveži takoj oz .par minut po končani seji...

in je vidno pri Stanju porabe če pa sem vmes klical ali poslal sms,mms pa se je osvežilo ob uri ko se...

To pomeni če je bila zadnja osvežitev ob 7 uri bom stanje novo videl po 15 uri kar se tiče Klici , sms ,mms.

če pa pri tebi ne deluje tko pol ne neka napaka na tvoji številki..sigurno..

Ne bi nekaj trdil če ne bi vedel..
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

knike

Pripravnik
1. mar 2013
99
0
6
Lej jaz to vidim na njegovem števcu.
Ni mi jasno, kaj ti vidiš, ampak števec stoji od 15:09 in se ni spremenil, pa je prenesel dol posodobitev za asus tablico .File je bil velik cca 237 Mb. Posodobitev je delal ob 17 uri. Zdej je poa 19:32 pa je še vedno isto stanje kot ob 15:09, ko je bila zadnja osvežitev stanja porabe.
Kako naj potem varovalke delujejo? Ne morjo!
Nobene napake ni na njegovi številki, vsaj tako mu zatrjujejo na Simobilu. S prikazom porabe je Simobil še v kameni dobi.
 

knike

Pripravnik
1. mar 2013
99
0
6
Jaz tudi stojim za tem, saj vidim stanje števca.
Lahko si prepričan, da ne bi nekaj pisal, kar ne bi preveril.
Sem pa mu rekel, da naj naredi prt sc in naj še enkrat pošlje na Simobil.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.208
5.590
113
Enim dela, drugim ne, edina možna rešitev problema..

Vsekakor šalabajzarstvo, glede na koliko časa je SI že trgu.