Mitsubishi Outlander PHEV

phev

Zelenc'
23. maj 2016
2
0
1
Lp vsem...
končno ste mal zagnal tole temo. Z ženo sva PONOSNA lastnika PHEVA natanko eno leto in za naju ni bolšga avta
smile-1.gif

Princip delovanja in cena je napram konkurenci fenomenalen. EL. doseg je zelo odvisen od temperature in višincev
smile-1.gif

-10 C = caa 28 km
0 C = caa 35 km
pri teh temperaturah - dnevna luč pa 48-50 km (klima vzame caa8-10 km)
Avto doseže EL hitrost 125+ km/h (na ravnini)
Za urejanje klime-ogrevanja imaš original aplikacijo za mobi ali na ekranu s katero izbereš čas in dolžino hlajenja ali ogrevanja za celoten teden...
Žena se vozi v službo caa 10 km v eno stran in sploh ne hod na bencinsko.

Je pa škoda da bolj ne promovirajo tega avta!

LP R
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.537
113
phev, 125kmh je torej max, ki jo doseže avto na čisti elektriki? Kolikšen pa je potem domet, s takšno hitrostjo?
 

phev

Zelenc'
23. maj 2016
2
0
1
Po mojem mnenju ni primerno za EL vožnjo po avocesti ne vem kak domet ma točno caa 30 km poleti!
z tem podatkom sm hoto povedat da se ne vklopi motor pri hitrosti nad 50 km tak kot drugi hibridi.
Tut prehitevat in špure delat od rdeče do rdeče se ne da na EL. se morš mal navadit kulk prtisneš na plin.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Moj "namen" je uporaba elektrike "kuča - poso," do katere imam kakšnih 10km (v eno smer). Na delovnem mestu nimam možnosti polnjenja. Če pa je treba kam drugam, pa so razdalje daljše od Tesle, časa pa ponavadi tudi ni toliko, da bi še nekje pol ure, uro polnil.
Na AC mi je jasno,da pride v poštev raba bencina - ali direkt na kolesa, ali hibrid.
Torej uporaba elektrike v mestih, vse ostalo mi je vseeno.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
No, ampak Outlander je ugoden tudi če ne bi imel PHEV funkcije, tako da ne spada ravno v skupino "dajmo avto trikrat preplačat, da bomo imeli elektriko" avtomobilov, ane?

LP,
PIC
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.537
113
Če primerjaš znotraj znamke, potem ja, baje je dizel podobne cene kot PHEV.

Če pa pogledaš podoben avto drugih znamk, pa dvomim da je? 35k je vseeno kar dosti za "crossover SUV", v živo je avto veliko manjši, kot na fotkah, sem bil presenečen kaj se tega tiče
smile-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
V tem primeru pa se EV skoraj ne splača, edino pač za EV frike
wink-1.gif

Koliko let misliš ti še težiti s tema frazama... "se EV skoraj ne splača" in "EV friki" ?
grims-1.gif

Zakaj bi bil Ev frik nekdo,ki kupi EV ali hibrida?
crazy1.gif


V temi o televizorjih si komentiral "le kdo še kupuje manjši televizor kot 55"?"
Le zakaj,če se pa bolj splača 32",ki je trikrat cenejši? Saj ga isto lahko gledaš
evil.gif

Toliko o frikih...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.537
113
Avto je prevozno sredstvo in ne igrača, zato tu pač pride v igro ekonomika. Razen če si frik, ki te pritegne kaj drugega.

Smisel EVjev je kao v "tem kako se splačajo ker so na štrom ki je skoraj zastonj", a potem človek vrže številke skup in vidi da niti približno ni tako.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
To je ZATE smisel EV-jev,za marsikoga drugega pa je lahko smisel tudi kje drugje (recimo v boljši,tišji,manj stresni vožnji,itd...),zato nima smisla da non stop te stvari sodiš po sebi,ker če bi veljala tvoja logika,se na svetu do sedaj nebi prodal niti en sam EV...

Ti boš pa itak kupil EV šele takrat,ko bo cena EV velikosti Clia padla pod 10k (torej praktično nikoli),pa še takrat se boš pritoževal,da nima dosega 800 kilometrov
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Vsekakor ni moj namen kupiti takšnega avtomobila zato, da bi šparal. Tudi nimam namena na cesti zganjat terorja in lovit km, izklapljat klime in ogrevanj zato, da bom pridobil kakšen km.

Hočem pa velik avto, ker bo počasi družina. Karavan je minimum. Nočem dizla. Všeč mi je, da lahko po mestu lepo voziš na štrom (nima veze s porabo) in da je na AC dovolj zmogljiv, da mi ravno Yusuf iz Turčije ne blenda v napol razpadli Scanii, naj se mu umaknem. Izenačena cena z "fosilnimi" modeli pa prevesi jeziček na stran PHEV-a.

Kakšne pa so še alternative? Morda ne poznam vse pro & contra ali pa dosegljivih modelov...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Se mi zdi, da je za to ceno Outlander najboljsa izbira. Sicer je na voljo tudi BMW X5 edrive, ampak se mi zdi, da je drazji, pa se manjsi EV doseg ima.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.537
113
Gargy, če misliš EV alternative je ni, to sem že parkrat napisal, da je outlander "edini pametni EV" by far.

Če pa pogledaš druge znamke, pa je polno cenejše/boljše izbire
wink-1.gif


SHARK1, računica je enostavna, če se moram dnevno voziti 80km+ na šiht, potem se EV splača, pa še to kaka rabljena ampera, vse drugo pa ni šanse da dobim not v relativnem času. Kar se tiče udobja pa so novejši ICE tudi na nivoju, avtomatik + primeren motor...pa je milina tu.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:

Hočem pa velik avto, ker bo počasi družina. Karavan je minimum.

Kakšne pa so še alternative? Morda ne poznam vse pro & contra ali pa dosegljivih modelov...

Če ne rabiš nujno ravno terenca in bi bil ok tudi karavan,razmisli še o Passatu karavan GTE za približno isto ceno (ali celo manjšo,odvisno kakšna bo cena Outlanderja),ima na našem trgu vključeno zelo dobro opremo (Led High,velika navigacija,itd...preveri na njihovem konfiguratorju).
Jaz osebno nisem nek hud ljubitelj terenskih voženj,niti ne potrebujem terenca,zato bi sigurno raje vzel tega Passata,pa še bistveno hitrejši je!
Ampak kot pravim,to je samo moje mnenje glede na moje potrebe,odvisno pa kaj rabiš in kaj ti je všeč...
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Ja, Passat je tudi OK, nisem vedel, da je tudi verzija GTE. Outlander PHEV je 51k€, tako da je Passat krepko cenejši. Verjetno bo do jeseni, ko je predviden nakup, še kakšen kandidat
smile-1.gif


Terenske zmogljivosti ne potrebujem.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Cena Passata GTE bo okoli 42k €, torej kar nekaj dražji od Outlanderja PHEV

Kako pa veš da je kar nekaj dražji? A so že znane cene Outlanderja?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Res je, sem mislil da je Outlander kaj cenejši, če se gleda cene v Nemčiji:
- Outlander 39.990 €, 45.990 €, 50.990 €
- Passat GTE 44.250 €

Bi bilo potrebno analizirat opremo, ampak kot kaže, so cene kar podobne, oz. za moje pojme kar malo ubijalske, pri nas bodo na srečo za kakšenga tisočaka nižje pri obeh.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Kaj narobe gledam, da v Nemciji vidim novega Outlanderja za 32k, pa sklepam, da na to pade se subvencija?