Mitsubishi Outlander PHEV

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Itak, vsekakor, bi me pa zanimal podatek koliko teh vozov je na naših cestah, prejšnje generacije?
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Outlanderjev je kar precej.
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Lušno, ti PHEV vozi bodo zelo zanimivi, ko pridejo enkrat na trg rabljenih vozil, novi so hudičevo predragi
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Videl včeraj tole v živo (ta avto, ne točno tega iz fotke), in me je presenetila velikost, sem mislil da je večji. Videt je podobno kot kak C4 grand picasso. Pa tudi kaj pretirano "lep" ni, vsaj meni, preveč dolgočasne linije...

mogoče je notri boljši?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Prejšnji teden sem ga opazil na službenem parkirišču. Očitno si ga je nekdo ubodel. Mi je kar všečen.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Jaz sem nekega starega švabota videl sredi MBja. Ga opazim na semaforju, pa si mislim, to je pa ziher PHEV, ko švabo tako ponosno not sedi, potem pa je še res bil
wink-1.gif


PS, švabo = jodlar.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Prejšnji teden sem si šel na hitro ogledati novega Outlanderja PHEV. Vanj sem se vsedel. Sedeži imajo dobro bočno oporo, imajo pa le gretje sedežev in ne tudi ventilacije in to v top opremi. Tudi nima ogrevanih zadnjih sedežev, kar me je kar razočaralo. Pozabil sem pogledati, če ima ogrevan volan.
Razočaralo me je tudi to, da kljub temu, da ima motorizirana vrata prtljažnika, da se ne da nastaviti, da se ustavi na določeni višini in ne gre do konca gor, kar je zelo pomembno pri meni v garaži, ker tam, kjer parkiram, imam nad prtljažnikom zračnike.

Upal sem na kaj večjo baterijo od predhodnika, vendar ima še vedno le baterijo kapacitete 12kWh.

Bo potrebno še na testno vožnjo.

Začenjam iskati alternativo Amperi, kljub temu, da je fantastičen avto, ampak imam problem, ker so moji in puncini starši toliko v letih, da iz Ampere in v Ampero se ne morejo več vsedati normalno in vstajati - jim moram dati roko.
Vozim pa jih vedno več naokoli, ker sami več ne morejo.






 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
So ogrevani, ampak pašejo pa ogrevani sedeži vseeno - ženskicam še posebej. Posedi kakšno ženskico na ogrevan sedež, pa boš videl.

Sicer pa, zakaj pa imajo ICE avtomobili ogrevane prednje in zadnje sedeže? Tam imaš toplote kolikor hočeš.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Prejšnji teden sem si šel na hitro ogledati novega Outlanderja PHEV. Vanj sem se vsedel. Sedeži imajo dobro bočno oporo, imajo pa le gretje sedežev in ne tudi ventilacije in to v top opremi. Tudi nima ogrevanih zadnjih sedežev, kar me je kar razočaralo. Pozabil sem pogledati, če ima ogrevan volan.
Razočaralo me je tudi to, da kljub temu, da ima motorizirana vrata prtljažnika, da se ne da nastaviti, da se ustavi na določeni višini in ne gre do konca gor, kar je zelo pomembno pri meni v garaži, ker tam, kjer parkiram, imam nad prtljažnikom zračnike.

Re zna še kaj razočarat, predvsem to, da si ne zapomni niti ene uporabniške nastavitve. Vedno, ko ga vžgeš, je infotainment zaslon na osnovnem (ne tam, kjer si ga pustil), vedno znova je treba Eco knof pritiskat (se ne da nastavit, da je to deafult drive mode ali vsaj da uporabi last used), vedno znaova je treba naštimat moč regeneracije (z obvlanskimi ročicami), ipd ... Zna bit nadležno, če voznikov način razmišljanja ni enak tistemu od nekega površnega razvojnika.
Jaz sem ga vedno vsak vžih prestavljal na eco in največjo regeneracijo in zaslo na ev podatke. Vsak žig ene 8 ali 9 klikov ... Too much. Škoda, ker je kar se tiče pogonske tehnike super avto.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Za tebe polizdelek za statistiko pa daleč najbolj prodajan "EV avto" v evropi...

vsakemu svoje...redkokdaj kupi človek avto, ki mu 100% ustreza, kompromisi so vedno potrebni, ko se gre za masovno proizvodnjo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
Glede na cene ostalih elektricnih jajck nekako razumem da se kuouje za malo vec denarja raje "norlano vozilo..
Koliko ze stane tale outlander? 40?
Vw up je 25, smart okoli 30 skoraj, potem nekje sprasas se tistih nekaj jurjev za spodoben avto. Pa ceprav nisi zadovkjen z opremo ki jo ima. Ker tista jajcka s tremi metrindolzine je niti nimajo.

Mogoce pa bodo tiste sw hrosce kdaj odpravili v sklopu rednega servisa in garancije.