MIO N179 - nove mape

Slevin

Pripravnik
11. nov 2011
65
0
6
Kranj
Formatiraj SD kartico in probaj še enkrat...jaz sem mel isto na 4GB kartico pa je delalo brez problema.

Če spet ne bo šlo probaj tako : kopiraj mapo CONTENT v mapo iGO8. nato izbriši spodnje vrstice iz sys datoteke, ki je v mapi iGO8:

[folders]
content="\Storage Card\Content"

To pomeni da ti bo program laufal izključno iz naprave.

Bomo vsaj vedeli ali je problem v kartici.
 

pubbec

Zelenc'
15. dec 2011
12
0
1
huh... napravil tak kot si rekel.. pojavi se na displeju jezik programa SLOvenščina, hočeš kliknit in se nič ne zgodi... noče naprej, ali ne najde kakšne dat? skopiral sem celoten content na navi sd card je zunaj... any idea?
smile-1.gif
 

Slevin

Pripravnik
11. nov 2011
65
0
6
Kranj
Prvo kar mi pride na pamet je kalibracija zaslona...nebi vedel kaj drugega bi lahko bilo... Ne vem pa tudi kako se kalibracija tej navigaciji naredi...
Mogoče Janch z kakšno boljšo idejo.
 

Slevin

Pripravnik
11. nov 2011
65
0
6
Kranj
[rawdisplay]
highres=0
screen_x=480
screen_y=272

Probaj tko dat v sys datoteki, sem videl da v tej moji manjka vrstica "highres=0".

Je mogoče to manjkalo.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ni problem v kalibraciji zaslona
smile-1.gif


Ne moreš protrdit jezika, verjetno zato, ker nisi spremenil sys datoteke in si pustil takšno kot ti jo je posredoval Slevin, torej 320x240. Tvoj sys mora izgledat takole, če želiš vse skupaj zalaufat iz flash diska, torej brez SD:

[interface]
laneinfo_signpost_enabled=1
resolution_dir="480_272"

[rawdisplay]
highres=0
screen_x=480
screen_y=272

[power]
skip_suspend_process=1
skip_resume_process=1
skip_suspend_process_all=1
skip_resume_process_all=1

 

Slevin

Pripravnik
11. nov 2011
65
0
6
Kranj
Tisto ki sem mu jo jaz poslal je taka:

[interface]
laneinfo_signpost_enabled=1
resolution_dir="480_272"

[folders]
content="\Storage Card\Content"

[rawdisplay]
highres=480
screen_y=272

[power]
skip_suspend_process=1
skip_resume_process=1
skip_suspend_process_all=1
skip_resume_process_all=1
backlight_manage_values = 1
backlight_max = 100
backlight_min = 0
backlight_methods = 39

 
Nazadnje urejeno:

pubbec

Zelenc'
15. dec 2011
12
0
1
suuuuuuuuuuuuuuuuper, hvala obema za nedeljski trud in polepšano nedeljo... očitno je nekaj s kartico narobe ali pa je ne podpira. maložil sem vse karte katere se uporabljajo največkrat na 2gb notranjega spomina, tako da se vama zelo zelo zahvaljujem.

v kolikor pa bosta v mariboru pa častim tdui kako pijačo
smile-1.gif
 

jero987

Zelenc'
6. jul 2011
1
0
1
Prosil bi če lahko kdo doda link najnovejših kart za MIO N179. Hvala Jernej
 
Nazadnje uredil moderator:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Nekateri si očitno morate še 1x prebrati pravila foruma! Pa da vam skrajšam:
Na forumu je prepovedano vsakršno javno objavljanje linkov do nelegalnih vsebin in seveda po drugi strani so tudi nedovoljene javne prošnje za tovrstne dobrine.
 

dobro

Zelenc'
29. avg 2016
6
0
1
Koper
Točno to sem jaz naredil - izbrisal vse podatke s Flash Diska na Mio N179 - zdaj pa nimam več USB povezave. Lahko kdo pomaga, da stvar nekako rešim? Vse originalne datoteke sem sicer shranil na ZIPu na računalniku a kaj, ko ne morem do Flash diska.
sprasujem se.gif


Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Ne rabiš nobenega unlocka! Lahko narediš tako, da se ti direkt ob zagonu naprave zažene iGO8, brez nepotrebnih unlockov, ki dodatno žerejo resource.

Največja napaka, ki jo delajo vsi, ki se brezglavo lotijo zadeve je ta, da spreminjajo paths.xml datoteko, ki je zares privlačna za oči a te se ne smemo dotikati. Te nikakor ne smemo nič spreminjati, saj s tem izgubimo USB povezavo, ki pa lahko pomeni katastrofo.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
To je model Mio Moov 300 če se prav spomnim te okrajšave. Torej če si dokončno izgubil USB povezavo, potem te čaka malo finomehanike in ročnih spretnosti. Bo potrebno razdret napravo in narediti reset na glavnem čipu, da odkleneš servisni meni, preko katerega boš lahko ponovno flešal ROM naprave in tako dobil nazaj USB povezavo. To je na kratko, je pa zadeva kar precej komplicirana, sploh ker so pini na čipu tako majhni, da pravega težko zadeš.

Je pa še druga možnost, da napravi ob zagonu "vsiliš" zagon Total Commanderja preko SD kartice, od koder boš lahko kopiral vsebino nazaj na flash disk in tako rešil problem.

Sprobaj:
Klik

odpakiraj in kopiraj obe mapi (Cobia_400_64 in TC) na prazno SD kartico. Resetiraj napravo in moli
priden.gif


Še prej preveri na nalepki na spodnji strani naprave, če je to res model Mio Moov 300 saj mi google meče različne zadetke in kaže zadetke tudi od Mio Moov 330 in Mio Moov 370. Vsaka od teh pa ima svoje poimenovanje map za zagonsko skrtipto, ki sem ti jo pripravil.
 

dobro

Zelenc'
29. avg 2016
6
0
1
Koper
Živijo. Imam "nove" zemljevide za MioMap iz leta 2012, vsaka država je svoja datoteka. Problem je, da star zemljevi je ena sama (europe_full) in če tega brišem in kopiram nove, mi v navigatorju prikaže eno samo mapo, torej eno samo državo, drugih pa ne prepozna. Veste kako to rešiti?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Pusti sedaj zemljevide, najprej je treba rešit, da sploh lahko vzpostaviš USB povezavo. Brez tega je naprava neuporabna. Sicer pa na te stare Mio modele se ponavadi naloži iGO Primo navigacija namesto privzete Miomap. Z obstoječo Miomap si ne moreš veliko pomagat, saj si že sam ugotovil, da novih zemljevidov ne boš nikjer našel saj kolikor vem, tudi uradnih posodobitev ni več.
 

dobro

Zelenc'
29. avg 2016
6
0
1
Koper
Hvala lepa. Da, prav iGO primo poskušam naložiti gor. Sem nameraval slediti tvojim zgornjim informacijam glede IGO8, ampak verjetno ne bo šlo, ker je sys.txt drugače napisan. Morda veš informacije za iGO Primo?
write.gif


Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Pusti sedaj zemljevide, najprej je treba rešit, da sploh lahko vzpostaviš USB povezavo. Brez tega je naprava neuporabna. Sicer pa na te stare Mio modele se ponavadi naloži iGO Primo navigacija namesto privzete Miomap. Z obstoječo Miomap si ne moreš veliko pomagat, saj si že sam ugotovil, da novih zemljevidov ne boš nikjer našel saj kolikor vem, tudi uradnih posodobitev ni več.
 

kva123

Pripravnik
24. dec 2010
198
0
16
Ima morda kdo beckup za napravo MIO MOOV 360 Model number 179? Že nekaj časa leži v predalu nedelujoč. Sem na bolniški in bi si krajšal čas.