Mini kompresor 12V

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Živjo!

Potreboval bi ti. mini kompresor 12V (za v avto)

Na trgu jih je ogromno, cene pa so od dobrih 10€ do 100€+.

Potreboval bi ga predvsem za gume na kolesih in žoge, tako da nekaj "močnega" res ne potrebujem.

Na kaj je potrebno paziti, da se ne kupi klumpa?

Mi kdo lahko priporoča kakšno ok firmo, da bo kompresor delal vsaj nekaj let?

Hvala in lep pozdrav,
SSS
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.156
113
mah čisto tak je ne :) na roko boš prej nafilal in kolo in gumo. Predn boš tisto razpakiral pa kable razpleto in priklopo bo pecikl že napimpan.
Drugač pa izogibaj se onih proti 10€ ker je katastrofa. Res čisto samo zasilno. Šajtergo polni 5 minut. Avto gumo ene 10 :)
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Vzemi kakšnega rabljenega iz originalne opreme vozil brez rezervne pnevmatike.
VW,Audi,Mercedes...ponavadi so v lični kaseti z nanometrom,kablni...
Na Bolhi jih je kar nekaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
v Bauhausu, Hoferju itd.. mas te kompresorje v obliki baterijskega vrtalnika. Cena nekih 30€ , v kompletu sta ponavadi dve pistoli in ena baterija.
Ena pistola je za večji pritisk, npr gume od avta, žoge itd... druga je pa za volumen, npr blazine za na morje, za oglje razpihat pri žaru, itd....

Top zadevščina.
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Hvala vsem!

Morda bo res bolje kupiti ročno pumpo, kot pa poceni kompresor. Sosed pravi, da je (cenejši) kompresor prava katastrofa: Zelo glasen, dolgo pumpa in pregreva se.

ARB je za moje potrebe malo predrag, izgleda pa res kvaliteten in dober. :)
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Kaj ti bos to pumpal vsak dan 4 avto gume al kaj?
Ker za neko občasno varianto so te kompresorji več kot dovolj sposobni napolnit.

KLIK MIMOVRSTE , o temu sem ti govoril, uporabna zadeva, baterijska, ne zasede dosti prostora, naštimas kolikor barov hoces na displayu in filas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ksi

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Poglej še VIAIR. Mogoče malo cenejši kot ARB, pa ravnotako zadovoljiv. Ima ga kar nekaj kolegov pa do sedaj še nisem slišal slabega mnenja. Je pa res, da ga nimajo 10+ let kolikor je star moj arb.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.156
113
Da nebomo počasi prisli na 1000l kompresorje....
Ded rabi za pecikl pa za žogo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.156
113
Pa se ti zdi ok da se vrze v tak strosek za kompresor za stvar ki jo na roke napumpas v parih stiskih...
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
meni se zdi popolnoma sprejemljivo. kupim kvalitetno in sem brez skrbi. nimam toliko, da bi kupoval poceni.. (najprej krš kateri crkne in nato še enkrat kvalitetno).

prej, ko dojameš kako ta rek drži, prej boš začel kupovat kvalitetno. krš kupiš, enkrat rabiš, drugič crkne, potem se pa jebeš.

kvaliteta se plača. hvalabogu.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.156
113
Samo to je res samo na alterju možno.
Če hoče človek pumpat pecikl in žoge rabi kompresor za 200+€
:nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: oriolus

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Foušija je kurba. Pri tebi jo je res čutit, ne privoščiš človeku kvalitete.. Če si luzer kateri si nemore privoščit dobrih in kvalitetnih stvari še ne pomeni, da moraš drugemu rint največji krš kar ga lahko najdeš - katerega si verjetno ti kupil.. Ja to je samo na alterju možno..
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.156
113
Še dobro da obstajate taki nadljudje, ki si privoščite kompresorje za 200+€ za žoge in pecikle pumpat. Kaj bi mi faušljivi luzerji brez vas.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.353
5.864
113
pri taščici
Včasih smo traktorske 28" gume pumpal z ročno pumpo, danes pa od kolesa 28" (ali.pa celo otroske 16") gume.pumpamo s kompresorji.
Sem enkrat gledal v leclercu nekaj takega. Me je srečala pamet pa nisem vzel.
Na srečo se pa tudi se drži toliko pameti da ne dam 200s evrov za gume pumpat. Otroci imajo.pumpo za nekaj evrov pa naj pumpajo če se hočejo zogat.
Osebno.pa sploh ne vem kdaj sem nazadnje na dvorišču pumpal gumo od avta. Ko mi je spustila na cesti sem jo pa menjal.
 

Krokar

Pripravnik
27. jan 2019
80
82
18
Že lep čas nazaj sem v Lidlu kupil kompresor za nekih manj kot 15 €. Zadevca je dokaj redno v uporabi in je napumpala že marsikaj: od žog, blazin, kolesarskih in avtomobilskih gum/zračnic... Če ga pustiš nekaj časa postane sicer malo bolj vroč, ampak pregreje se ne tudi če laufa nekaj časa. Na embalaži sicer piše da lahko naenkrat laufa max 5 minut, ampak a kdo sploh bere ta navodila? Avto gumo pa iz 1.0 napumpa na 2.2 bara v manj kot minuti.

Po mnenju forumskih znalcev, bi moral ta krš že zdavnaj crknit, pa začuda še kar dela. Najbrž so mi prasci poceni prodali rebrandanega ARB-ja, ni druge!
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Še dobro da obstajate taki nadljudje, ki si privoščite kompresorje za 200+€ za žoge in pecikle pumpat. Kaj bi mi faušljivi luzerji brez vas.


ja če nimaš pač nimaš, sam si si kriv. nadljudje? nebi rekel, sem samo človek kateri ceni kvaliteto nad kvantiteto. jaz sem priporočal stvar za katero imam dobro izkušnjo in dobro mnenje ter je kvalitetna ti pa takoj lajaš zakaj kompresor za 200e? ja točno zato.. ker dela... v vseh pogojih :)

Krokar Orodje iz lidla je vredno svojega denarja. Vsem ga privoščim in upam, da jim bo delalo, vendar pa nemoreš primerjat lidla z profi robo. Like always, vedno boste zagovorniki krša in vedno bomo zagovorniki dobrega orodja in opreme.