Mimovrste fail ponovno

Car

POSTman
4. avg 2007
8.317
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Nimam pojma v čem je fora prevzema na pošti? Pri nas so vsi paketi, ki pridejo na pošto, še isti dan dostavljeni. Zato res ne razumem, zakaj so za dostavo navedeni datumi toliko daljši??? Priporočam pa plačilo po predračunu in izbira možnosti dostave paketa na določeno mesto (pod nadstrešek, v lopo itd., če imate to možnost) ali pa v paketomat, le tega se poslužuje res malo ljudi, je pa super opcija, če ga imaš v bližini.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Se znesek 0,9€ obračunava pri naključnih naročilih LOL
Kako imajo pa to na ceniku zrihtano? Jim piše za vsakega drugega kupca al kako?

0.9€ ni simboličen unesek, ampak pogosto predstavlja 10% in več vrednosti nakupa.
Sicer pa, če je znesek res tako simboličen, bi se ga lahko sami odpovedali.

Tole je samo pohlep, pri osebnem prevzemu nimajo nobenih dodatnih stroškov, kot jih ima vsaka druga trgovina.
Ja, recimo narocis liter olja za avto pa te na koncu zaradi dodatkov košta vec kot, ce ga gres kupiti v sosednji spar. Mimovrste je res kul, ce ga uporabljas kot je namenjen. Sem vse razen hrane in obleke kupoval gor. Pac par eur,10, 20, 30 tedensko. Osebni prevzem, ki mi je spotoma v sluzbo. Sedaj se pa izplaca samo za drazjo tehniko, gospodinjske aparate. Tega pa ne kupujes vsak mesec. Spet so zjeb.ali ravno najbolj pridne uporabnike. Ne, iz inata ne bom.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Nimam pojma v čem je fora prevzema na pošti? Pri nas so vsi paketi, ki pridejo na pošto, še isti dan dostavljeni. Zato res ne razumem, zakaj so za dostavo navedeni datumi toliko daljši??? Priporočam pa plačilo po predračunu in izbira možnosti dostave paketa na določeno mesto (pod nadstrešek, v lopo itd., če imate to možnost) ali pa v paketomat, le tega se poslužuje res malo ljudi, je pa super opcija, če ga imaš v bližini.
Eh postarji ste svoja klasa. Nalepis na paket fragile pa se greste ravno iz tistega paketa igrati fuzbal. Spoznal prevec debilov znotraj, brez nadzora, razpusceni.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.317
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ne metat vse v isti koš. Je pa res čedalje slabše, že od kize nekaj let nazaj, ko vzamejo vsakega, ki ima pet minut časa. Stara garda je pa ok. Kar pa se tiče fragile, to je zdaj že na polovici paketov, nekateri imajo to kar serijsko na vseh paketih, seveda brez da bi storitev posebej plačali. In kako naj bodo vsi lomljivi paketi na vrhu kontejnerjev? Jaz pravim, da je še ok, kakor vidim, kaj vse vse dogaja.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Nimam pojma v čem je fora prevzema na pošti? Pri nas so vsi paketi, ki pridejo na pošto, še isti dan dostavljeni. Zato res ne razumem, zakaj so za dostavo navedeni datumi toliko daljši??? Priporočam pa plačilo po predračunu in izbira možnosti dostave paketa na določeno mesto (pod nadstrešek, v lopo itd., če imate to možnost) ali pa v paketomat, le tega se poslužuje res malo ljudi, je pa super opcija, če ga imaš v bližini.
Pri nas ni s PS res nobenega problema. Dostavijo res še isti dan, ko pride na pošto in dostavljajo tudi ob sobotah. Nikoli pa ne plačujem ob prevzemu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
Ker je pač na MV bilo ugodno in "na zalogi pri dobavitelju", dostava 2-3 dni in se mi ni preveč mudilo, saj sem bil na poti in mi je dostava "do petka" zadostovala, sem 08.11.2020 kliknil, naročil in plačal. No - uspeli so naročilo obdelati 13.11.2020 (vsaj po njihovih lastnih podatkih), ga 15.11.2020 pripraviti in očitno tudi včeraj predati prevozniku, ki pa je žal DPD in v mojo vukojebino redno zamuja vsaj en dan.

Medtem na amazon.de - naročeno na petek 13., sedaj že na Brniku in če ne bo kaj posebnega mi bo UPS okrog poldneva zvonil na vratih. (sedaj bo verjetno itak jutri, ker pač ne morem goflje / prstov držati)

Ne jamram, iščem rešitve - mimovrste sem zbrisal iz zaznamkov v vseh browserjih.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.898
3.020
113
Jaz sem prejšnji teden v torek popoldne naročil preko spletne trgovine telefon ki ga ima skladišče na Poljskem. Sem kar malo začudeno pogledal ko ga je DPD pripeljal že v petek zjutraj. Najprej mi niti ni bilo jasno kaj dostavlja ker ga še en teden nisem pričakoval.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
In saga se nadaljuje - na MV strani status pošiljke "Dostavljeno" (predvidena dostava 17.11.-19.11.), na DPD strani pa, da je pošiljka še v Mariboru (so rabli en dan od Ljubljane/Šentvid do Maribora - pa saj ne da se včeraj nisem sam peljal skozi Ljubljano).
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.126
2.471
113
Ker je pač na MV bilo ugodno in "na zalogi pri dobavitelju", dostava 2-3 dni in se mi ni preveč mudilo, saj sem bil na poti in mi je dostava "do petka" zadostovala, sem 08.11.2020 kliknil, naročil in plačal. No - uspeli so naročilo obdelati 13.11.2020 (vsaj po njihovih lastnih podatkih), ga 15.11.2020 pripraviti in očitno tudi včeraj predati prevozniku, ki pa je žal DPD in v mojo vukojebino redno zamuja vsaj en dan.

Medtem na amazon.de - naročeno na petek 13., sedaj že na Brniku in če ne bo kaj posebnega mi bo UPS okrog poldneva zvonil na vratih. (sedaj bo verjetno itak jutri, ker pač ne morem goflje / prstov držati)

Ne jamram, iščem rešitve - mimovrste sem zbrisal iz zaznamkov v vseh browserjih.

Imamo isti primer pri sestri.

4.11 naročila prenosnik na zalogi, za osnovnošolca, za šolanje od doma. Predvidena dostava 12.11. do 16.11. Danes smo 19.11. Prenosnika še zmeraj od nikoder. 2x sem že gor klical in dvakrat so bojda že napisali v skladišče... Nikoli več, pa smo kar nekaj robe vzeli tam.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Od kdaj se plačuje 0,90eur za osebni prevzem? Ravno danes plačal.
Sj vam vse piše,,,,
Zajeta slika.PNG
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
MV strategija je itak adijo pamet. Iz spletnega trgovca odpirajo nazaj klasične brick&mortar štacune. In to na lokacijah, kjer že imajo direktno konkurenco (v BTC npr. Big Bang).