Mimovrste fail ponovno

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Zadnje čase imajo tele fore. Ko gledaš artikel piše datum dostave nekaj, ko pa greš na plačilo, pa popolnoma drug, ponavadi en teden kasneje... In se marsikdo tako nategne:

1604563967452.png


1604563999973.png
 

backo123

Pripravnik
18. dec 2012
49
11
8
Odkar vidim pred potrditvijo naročila, dodaten strošek za osebni prevzem sem nakup dvakrat skenslal. Sedaj sploh ne poskušam več manjšega nakupa preko njih; obstajajo tudi drugi....
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Gledam sedaj Račun z dne 4.11. prevzem Maribor, mi niso nič dodatno naračunali, je samo artikel ki sem ga naročil
 

backo123

Pripravnik
18. dec 2012
49
11
8
To je bilo prejšnji teden sigurno; 0,9EUR. Mogoče so se pa premislili vmes zaradi...., no nekaj časa ne kupim pri njih nič zaradi take prakse. In še to, na končnem računu v spletni trgovini ni bil dodan znesek 0,9 EUR ampak je bilo to v posebnem oknu. Zato pa imamo Alter, da se opozorijo take "spremembe" in prav zaradi navedb tukaj na altreju sem postal pozoren.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Tole s (spletnimi) trgovinami pri nas je, kar spremljam zadnje čase, res smeh - če ne pri ceni, pa pri dobavnem roku. Še največkrat pa pri obojem.

Sem včeraj pozno zvečer na nemškem Amazonu naročil en artikel, danes zjutraj že obvestilo, da je paket odposlan in naj bi bil dostavljen v sredo. Kljub temu, da je bila cena v oglasu ena, pred potrditvijo naročila pa par evrov višja, je s poštnino vred še vedno krepko nižja (vsaj polovico) kot v eni iz med naših trgovin.

Iz firbca pogledam še na MV. Isti artikel, le da v (več kot) pol manjši pakungi, dražji kot ta na Amazonu v večji pakungi. Z oznako "Odlična cena" ......Pri osebnem prevzemu na voljo danes, pri dostavi na dom pa ponedeljek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888
19. jul 2007
2.763
1.493
113
Sem včeraj pozno zvečer na nemškem Amazonu naročil en artikel, danes zjutraj že obvestilo, da je paket odposlan in naj bi bil dostavljen v sredo. Kljub temu, da je bila cena v oglasu ena, pred potrditvijo naročila pa par evrov višja,
V oglasu je nemška cena, ko daš v košarico in potrdiš naslov (ki je v Sloveniji), so ti dolžni (po EU uredbi) zaračunat slovenski DDV (ki je seveda višji kot nemški), posledično se ti cena dvigne. Če bi dal poštno ležeče v Nemčiji, bi ti cena ostala ista (ni vezano na osebo - account, ampak kraj dostave).
Če si pazljiv, vedno v oglasih piše, da je vključen nemški MwSt.
 
  • Všeč mi je
Reactions: afroC

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Tole s (spletnimi) trgovinami pri nas je, kar spremljam zadnje čase, res smeh - če ne pri ceni, pa pri dobavnem roku. Še največkrat pa pri obojem.

Sem včeraj pozno zvečer na nemškem Amazonu naročil en artikel, danes zjutraj že obvestilo, da je paket odposlan in naj bi bil dostavljen v sredo. Kljub temu, da je bila cena v oglasu ena, pred potrditvijo naročila pa par evrov višja, je s poštnino vred še vedno krepko nižja (vsaj polovico) kot v eni iz med naših trgovin.

Iz firbca pogledam še na MV. Isti artikel, le da v (več kot) pol manjši pakungi, dražji kot ta na Amazonu v večji pakungi. Z oznako "Odlična cena" ......Pri osebnem prevzemu na voljo danes, pri dostavi na dom pa ponedeljek.

Je res. Sam bi z veseljem naročal iz amazona vse, če bi imeli opcijo free poštnine... Tut prime bi plačal na letni osnovi.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Tole sem tudi sam opazil. Prevzem na pošti je veliko hitrejši kot dostava na dom. Najbrž jim Pošta tako manj zaračuna?
lani jeseni nekaj naročeval na MV pa so dali brezplačno prevzem na pošti. kliknem to, čez kak teden, pa mi doma pozvoni poštar, da ma paket za mene :)
pomojem zato ker sem doma na vasi, pa še poštarja dober poznam :)
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
Veš kaj se ti bolj splača če si iz MB ali malo višje? Amazon prime račun in dostava na pošto v Strass. Časovno je približno enako kot da čakaš na mimovrste prevzemnem mestu, o ponudbi, ceni, dobavnih rokih in odnosu do strank pa tak ne rabim zgubljat besed
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Prav presenecen sem bil nad tem stroskom ampak sem najprej njih kontaktiral preden pisem na forum. Ceprav se mi zdi butasti izgovori prilepim:

Pozdravljeni,

zahvaljujemo se vam za poslano sporočilo.

V zadnjem letu se je izkazalo, da je ta strošek potreben za vzdrževanje in razvoj prevzemnih mest, kjer kupci lahko najhitreje pridejo do svojih naročil.
Naši zvesti kupci ste se z omenjenim stroškom lahko srečali že v preteklosti vendar v višji vrednosti, zaradi zgoraj naštetih razlogov pa smo se na Mimovrste odločili, da kljub vsemu zaračunamo le simbolični znesek.
Ker trenutno poteka testno obdobje se storitev zaračuna ob naključnih naročilih in obstaja možnost, da vam storitev ne bo zaračunana ob vsakem oddanem naročilu, saj le ta izbira sistem sam.

Zahvaljujemo se vam za razumevanje ter vas prijazno pozdravljamo,



Jebiga, sam veckrat narocam manjse stvari v vrednosti do 10 eur in potem mi pribijejo 2x 0.9 eur dodatka. Tako, da hvala lepa mimovrste. Se bomo pa verjetno veckrat pozabavali in kaj narocili preko poste in potem pozabili prevzeti, da boste imeli kaj stroskov..
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
"razvoj prevzemnih mest"? Kaj to bi naj bila komedija? Nevem kako je drugje, ampak v MB je katastrofa. Čakaš ko budalo, pred vrati pa na parkirišču kaos, ker je premalo parkirnih mest. Lepo so to "razvili"
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ja ali pa "lahko najhitreje pridejo do svojih narocil". Beri moj prvi post v temi.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Aja nisem napisal, v glavnem za zadevo katere dobava je "Jutri" sem cakal tri tedne...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.784
-212
113
Se znesek 0,9€ obračunava pri naključnih naročilih LOL
Kako imajo pa to na ceniku zrihtano? Jim piše za vsakega drugega kupca al kako?

0.9€ ni simboličen unesek, ampak pogosto predstavlja 10% in več vrednosti nakupa.
Sicer pa, če je znesek res tako simboličen, bi se ga lahko sami odpovedali.

Tole je samo pohlep, pri osebnem prevzemu nimajo nobenih dodatnih stroškov, kot jih ima vsaka druga trgovina.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Prav presenecen sem bil nad tem stroskom ampak sem najprej njih kontaktiral preden pisem na forum. Ceprav se mi zdi butasti izgovori prilepim:

Pozdravljeni,

zahvaljujemo se vam za poslano sporočilo.

V zadnjem letu se je izkazalo, da je ta strošek potreben za vzdrževanje in razvoj prevzemnih mest, kjer kupci lahko najhitreje pridejo do svojih naročil.
Naši zvesti kupci ste se z omenjenim stroškom lahko srečali že v preteklosti vendar v višji vrednosti, zaradi zgoraj naštetih razlogov pa smo se na Mimovrste odločili, da kljub vsemu zaračunamo le simbolični znesek.
Ker trenutno poteka testno obdobje se storitev zaračuna ob naključnih naročilih in obstaja možnost, da vam storitev ne bo zaračunana ob vsakem oddanem naročilu, saj le ta izbira sistem sam.

Zahvaljujemo se vam za razumevanje ter vas prijazno pozdravljamo,



Jebiga, sam veckrat narocam manjse stvari v vrednosti do 10 eur in potem mi pribijejo 2x 0.9 eur dodatka. Tako, da hvala lepa mimovrste. Se bomo pa verjetno veckrat pozabavali in kaj narocili preko poste in potem pozabili prevzeti, da boste imeli kaj stroskov..

Najlažje se je zgovarjat na sistem. Enako je z dostavo... Napalijo ti DPD pa se j***, preko pošte praktično ne moreš več robe dobit, razen, če daš prevzem na pošti... Kar je pa danes tako ali tako najhitrejša opcija, da prideš do paketa.

Komaj čakam dan, da bo Amazon ponudil brezplačno pošiljanje k nam...