Mimovrste fail ponovno

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
MV strategija je itak adijo pamet. Iz spletnega trgovca odpirajo nazaj klasične brick&mortar štacune. In to na lokacijah, kjer že imajo direktno konkurenco (v BTC npr. Big Bang).
Pa hkrati na prevzemna mesta dajejo nestrokovne študente in neprijazno osebje. Pred prevzemnim mestom kolona 15 ljudi, ena na blagajni, dva pripravljata robo, trije pa se menijo in hecajo med sabo na vhodu v skladišče. Stranke pa ko eni bebci najprej noter, da povejo po kaj so prišli in plačajo, potem nazaj ven, da nekdo pač pripravi blago in se "prijazno" zadere tvojo številko, da jo vzameš iz pulta.
In zdaj jim naj še plačam 0,90 EUR za osebni prevzem, ob tem pa financiram lepšo in prijaznejšo prevzemno mesto. Na srečo sem VIP in bodo zdaj pač oni plačevali strošek pošte za poštno dostavo, če si pač želijo tak čuden poslovni model.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.095
2.446
113
No mi smo jim prenosnik odpovedali in ga bomo raje kupi drugje, v prihodnje pa pač velik obvoz okrog mimovrste. Ne živimo vsi v LJ ali Mb in pričakujemo, da je blago na zalogi možno prevzeti vsaj v nekje 7 dneh, ne pa, da bi čakal, 10 do 30 dni, da bo prevoznik pobral robo v skladišču...
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Sporočte, če je drugje kej boljše, zdele v teh časih. Pa kašne pogoje majo, cena dostave, katera trgovina,...Koliko časa ste čakali na paket...
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Enaa.com Sicer dostave ne morem komentirat, ker se poslužujem osebnega prevzema. Zankrat vedno vse v dogovorjenem roku. Če je na zalogi ponavadi še isti oz. naslednji dan. Cena dostave vidim, da je ista kot na mimovrste. Prevzem pa je brezplačen. Pravtako ne računajo provizije za plačilo z gotovino. Cene pa tudi v večini primerov konkurenčne oz primerljive s tistimi na mimovrste. Določeni izdelki cenejši, spet drugi malenkost dražji. Imajo tudi garancijo na najnižjo ceno.
Velika prednost je tudi Drive in prevzem. Brez gužvanja in čakanja na mrazu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Sporočte, če je drugje kej boljše, zdele v teh časih. Pa kašne pogoje majo, cena dostave, katera trgovina,...Koliko časa ste čakali na paket...
Pravzaprav ne poznam trgovine, da bi moral poleg robe plačat še kaj zraven, da ti robo dajo.

Stroške, ki jih navajajo ima pa čisto vsaka trgovina. Tud Mercator, Spar, Hofer...., so morali trgovino zgradit, ali pa plačujejo najemnino. Pa ne plačuješ še euro šri vsakem nakupu, da bodo trgovino prenovili ali zgradili nekje drugje novo.
Mene ne vidijo več, oderuhi.
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
To se pa strinjam da je mimosun tehle 0,90€ za osebni prevzem pri mimovrste.

Drugace sem pa na mimovrste vceraj narocil slusalke. Placal preko vise. Se isti dan so bile pripravljene za prevzem. V roku treh ur so mi sporocili, da so bile pripravljene.
Za ostale stvari ki sem jih pred kratkim narocil na mimimovrste na dostavo na dom, sem pa res cakal po teden ali vec, se najbolj se je vleklo, da so preverili placilo po predracunu. Potem ko je to bilo preverjeno je kar steklo...
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.918
5.082
113
Sporočte, če je drugje kej boljše, zdele v teh časih. Pa kašne pogoje majo, cena dostave, katera trgovina,...Koliko časa ste čakali na paket...

Ideo (oz. zdaj Shoppster) - Dostavili v 5 dneh, ker artikla ni bilo na zalogi (isto na mimovrste). Za razliko od mimovrste, so poslali vse v enem paketu, tako, da je bila poštnina samo 1x zaračunana in ne na vsak poslan paket, brez možnosti konsolidacije. Pod črto je bila cena naročila manjša kot na MV z istimi artikli.

Sem pa že prej kupoval pri njih, so skoraj vedno bili najcenejši, prevzemno mesto blizu službe. Ni bilo kaj za razmišljati.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Nimam pojma v čem je fora prevzema na pošti? Pri nas so vsi paketi, ki pridejo na pošto, še isti dan dostavljeni. Zato res ne razumem, zakaj so za dostavo navedeni datumi toliko daljši??? Priporočam pa plačilo po predračunu in izbira možnosti dostave paketa na določeno mesto (pod nadstrešek, v lopo itd., če imate to možnost) ali pa v paketomat, le tega se poslužuje res malo ljudi, je pa super opcija, če ga imaš v bližini.

Ti paketomati pa so tudi drug problem... Sem enkrat imel nekaj za vracilo... navodila, da naj oddam v paketomat ali na posti... OK... grem v Sisko, kjer je meni najblizji paketomat od Poste... zacnem postopek... ko je bilo treba poskenirat kodo, pa se je pojavil problem... saj ni slo poskenirat niti eno od kod, ki je bila natisnjena na etiketi ... niti nobena od teh kod ni prijela, ce sem probal z rocnim vnosom ... Polegtega je se tisti touchscreen zaslon tako zanic, da moras parkrat probat, ker kot kaze ni skalibriran pravilno in je zamik glede na sliko :) ... No na koncu sem sel domov (bila je nedelja) in v ponedeljek potem oddal osebno na posti ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

gimi

Fizikalc
23. avg 2019
355
113
43
ideo je zdej šopster al kaj, zanimiv ni kej sm mislu da je čist x iz tujine
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.390
5.370
113
Tudi za Piazz se vprašaš, koliko so nekomu plačali in na čem je bil, da jim je to predlagal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.685
113
kod Džej-Zija
En frend je nekoč razlagal, kako je Gorenjka najela agencijo za poimenovanje izdelka, ki so ga lansirali, neke roladice ali nekaj podobnega. Na koncu je navkljub nasprotovanju agencije direktor uveljavil svojo idejo "Mam pa te mam". Dober, a ne? :valjamse:
 
  • Haha
Reactions: gimi