Mimovrste fail ponovno

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.220
3.374
113
Dobavni roki so nezanesljivi, od kar so začeli dobaviteljem zaračunavat 10 eur za najavo. To pomeni, da dobavitelj ne vozi po potrebi, ampak se mora najavit kateri dan in uro bo dostavil artikel in zato plačati 10eur. Jasno, da bo pripeljal v skladišče MM enkrat na teden, če se mu pa pot in strošek najave ne splača pa čez dva tedna. Pohlep MM ne pozna meja.
 
  • Wow
Reactions: pinkobalinko

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Dobavni roki so nezanesljivi, od kar so začeli dobaviteljem zaračunavat 10 eur za najavo. To pomeni, da dobavitelj ne vozi po potrebi, ampak se mora najavit kateri dan in uro bo dostavil artikel in zato plačati 10eur. Jasno, da bo pripeljal v skladišče MM enkrat na teden, če se mu pa pot in strošek najave ne splača pa čez dva tedna. Pohlep MM ne pozna meja.

No ja. Naročil recimo artikla v petek. Če bi sam prevzel je pisalo prevzem 4.11., ker pa sem dal dostavo na dom, so dali dostavo 9-11. Zanimovo je to, da če bi takrat izbral prevzem na pošti, bi bilo pa med 4-6.11.

Glede VIP: tudi sam prejel obvestilo, so pa na stran dali obvestilo, da je težava in da odpravljajo... Očitno bodo tudi VIP nekaj spreminjali...
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Imate 16 naročil v skupni vrednosti 1.088,80 €.
Za napredovanje v VIP klub potrebujete še 4 naročila v vrednosti nad 50 € ali vsaj en nakup nad -288,80 € do 31.12.2020.

Pa dobil obvestilo, da mi je VIP ukinjen :)
ah ja

So dali obevstilo na njihovo internetno stran, da je prišlo do napake. VIP ti ostaja do konca leta. Moraš imeti pa oba pogoja izpolnjena za VIP, da ti obvelja za naprej. Več kot 800€ in tok in tok naročil nad 50€. Meni manjkajo še tri. S tem, da mam tri naročila 49,90€ :D

So pa drgač res počasni ratali. V nedeljo sem plačal po predračunu, šele danes so preverili plačilo. Morajo imeti res nenormalno gužvo.
 

Trupl0

Pripravnik
21. sep 2007
211
16
18
Gottschee
So dali obevstilo na njihovo internetno stran, da je prišlo do napake. VIP ti ostaja do konca leta. Moraš imeti pa oba pogoja izpolnjena za VIP, da ti obvelja za naprej. Več kot 800€ in tok in tok naročil nad 50€. Meni manjkajo še tri. S tem, da mam tri naročila 49,90€ :D

So pa drgač res počasni ratali. V nedeljo sem plačal po predračunu, šele danes so preverili plačilo. Morajo imeti res nenormalno gužvo.

berem pogoje za VIP pa piše :
  • vsaj 10 zaključenih nakupov v minimalni vrednosti posameznega nakupa 50 € ali
  • skupno vrednost zaključenih nakupov za 800 €
Torej more bit en pogoj... ali skupaj 800€ da nabereš nakupe tut po 2€ recimo ali pa 10 nakupov po 50€

gledam pa stran in ne vidim obvestila samo za black friday.

malce počasni ja :) pa tudi že dolgo ne več konkurenčni s ceno
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
berem pogoje za VIP pa piše :
  • vsaj 10 zaključenih nakupov v minimalni vrednosti posameznega nakupa 50 € ali
  • skupno vrednost zaključenih nakupov za 800 €
Torej more bit en pogoj... ali skupaj 800€ da nabereš nakupe tut po 2€ recimo ali pa 10 nakupov po 50€

gledam pa stran in ne vidim obvestila samo za black friday.

malce počasni ja :) pa tudi že dolgo ne več konkurenčni s ceno

Glede pogojev.. prvega imam preseženega - več kot 800€. Napisali so, da moram še tri nakupe opraviti nad 50€, če hočem naslednje leto obdržati VIP. Mogoče je to spet napaka?

Glede konkurenčne cene pa ne vem. Začnem iskat na mimovrste, potem grem brskat še naprej, če je kje nižja cena in če ni velike razlike, potem kar na mimovrste vzamem.


Roki dobave so pa ratal kar slabi ja... ampak vseeno, se mi ponavadi ne mudi.


Tole obvestilo je bilo, ob odprtju internetne strani.

image.png
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.853
3.371
113
40
Lj
Enaa imajo pa provizijo na različne načine plačila, npr. preko Paypal itd.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Možno. Jaz plačam ob osebnem prevzemu (ki je mimogrede brezplačen). Do sedaj še nisem zasledil nobene provizije.
Se pa vsaj držijo dobavnih rokov pa tudi cenovno so konkurenčni. Marsikdaj cenejši od Mimovrste.
 
Nazadnje urejeno:

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Enaa imajo pa provizijo na različne načine plačila, npr. preko Paypal itd.
Sem zdele preveril. Samo za paypal kasirajo 0,33€ provizije. Vsi ostali načini plačila (nakazilo na TRR, kreditne in bančne kartice (MC, Visa, Diners, Maestro) ter plačilo z gotovino) so brez provizije.
Mimovrste kot vem Paypala sploh ne ponuja kot možnost plačila.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Za PayPal je povsem razumljivo, da zaračunajo dodatno provizijo, ker so pri PayPalu oderuhi.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.853
3.371
113
40
Lj
Aja Mastercard, Visa in ostali so pa dobrodelne organizacije? Ravno tako vzamejo provizijo od vsake transakcije.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.250
113
Aja Mastercard, Visa in ostali so pa dobrodelne organizacije? Ravno tako vzamejo provizijo od vsake transakcije.
Po uredbi EU je prepovedano ponujati različne cene ali doplačila glede na plačilo s kartico ali nakazilom ali gotovino (gotovinski popusti tudi formalno v bistvu niso dovoljeni)

PayPal pa kot alternativna storitev utečenim plačilnim kanalom ni del uredbe.

Kartični ponudniki lahko večjim sistemom ponujajo cene, ki so res banalno nizke. Res da je za nekega malega uporabnika pri nas lahko celo 3% ampak v globalnem konkurenčnem prostoru je lahko odstotek precej precej nižji, odvisno kaj rabiš (za male ponudnike se na internetu najde že 1,45% - vprašanje sicer kaj dobiš za ta denar in kje je kompromis, za velike pa so cene sploh povsem drugačne in so plod individualnih dogovorov), med tem ko kot vem PayPal ni ma konkurence ni prilagodljiv in popustov ne ponuja.
 
Nazadnje urejeno:

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.853
3.371
113
40
Lj
Se pravi EU daje konkurenčno prednost samo določenim podjetjem. Kao free enocomy in konkurenca.