Miličniške zdrahe z ministrom Koprivnikarjem

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Jaz menim, da dokler v privatnem sektorju ne moreš kar preprosto odpustiti delavca, ki krade ali dela precej manj kot drugi, ni pošteno, da bi se to dalo v JS. In "ne uživa več zaupanja". Ali tak razlog pali na sodišču, če je delodajalec iz zasebnega sektorja? Ne, ker potem je grdi kapitalist, ki ne gleda na družine, itd...
Navijam, da dobijo odpuščeni tožbe, odškodnino in da odleti tisti, ki je v ta odpuščanja sploh šel. Namerno so ustavili predstavnika vrhovne oblasti, ki mora biti zgled in ga preverili z alkotestom. To je kvečjemu za nagrado.
Zakaj pa še za tistega ki je odpuščal nebi veljala ista pravila? (da se jih ne sme odpuščat?

To je pa čudna logika, lopovi naj bi ostali v policiji, (ker se ne odpušča) tisti, ki jih je odpustil pa bi moral bit odpuščen?
Če bi se predsednik policijskega sindikata v dogovoru z opozicijo dogovarjal, kako bi s pomočjo policije zrušili vlado - bi mirno lahko rekli, da gre za poskus državnega udara. Sicer pa, če je bilo vse po pravilih, zakaj so dejanja skrivali in lagali?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Namerno so ustavili predstavnika vrhovne oblasti, ki mora biti zgled in ga preverili z alkotestom. To je kvečjemu za nagrado.
Me zanima, kakšno nagrado bi mu ti potalal, ko bi te recimo nek policist namerno ustavljal in ti pisal kazni zato, ker si baje enkrat njegovega froca grdo pogledal ali pa ženo malo preveč pogledal.
Verjamem, da bi bilo raji fajn, če bi kakšen politik dobil kazen, ampak nekaj je naključna kazen, torej taka verjetnost kot vsi ostali, drugo je pa zloraba pooblastil in informacij in namerno ustavljanje nekoga. In to s strani policista, ki bi moral biti zgled poštenosti in nekoruptivnosti.
Ko bi se pa takšen spravil nate, bi pa jokal po vseh medijih in ne vem še kaj, a ne?
grims-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Si nepismen ali samo polpismen? Sem predstavnik oblasti? Vrli policisti so ustavili brezmadežnega, ki ga imajo pod drobnogledom tudi novinarji. Ali sedaj ne bodo tudi novinarji smeli pisati namerno o predstavnikih oblasti?
Vsak se sam odloči, da se bo igral oblast.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Od dogodka je koliko? Eno leto? Kakorkoli eni imate zelo kratek spomin, ali pa je moj tak, ne vem. Jaz se spomnim zadeve takole:
potekala so pogajanja o policijskih plačah (ja stavka je bila), na eni strani sindikati tudi Petrovič in na drugi strani vlada torej Koprivnikar.

Ker je stavka policistov dejansko več prispevala k prometni varnosti kot vsi drugi ukrepi "države" se ne državljani, pa očitno tudi vlada, nismo preveč sekirali zaradi tega, so se pa očitno sekirali sindikalni predstavniki, ker niso dosegli premika naprej. No in v tej "kolobociji" se je "nekdo" spomnil opraviti "nenačrtovano" redno prometno kontrolo Koprivnikarja, ki je odhajal z napovedanega špila "njegove" glasbene skupine. Če me spomin ni v celoti zapustil so zadevo "zvohali" novinarji in jo objavili - minister niti ni protestiral ob postopku, ga je opravil (na nesrečo sindikalistov pod mejo alkoholiziranosti) in odpeljal domov. Po objavi je minister tudi dal izjavo o korektnosti postopka.

No potem pa se je začel drek mešat. Osebno verjamem, da je šlo za "namještalko", da so bili novinarji obveščeni s strani policije in mogoče celo čakali "v zasedi" na drugi strani ceste.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
.....Če me spomin ni v celoti zapustil so zadevo "zvohali" novinarji in jo objavili - minister niti ni protestiral ob postopku, ga je opravil (na nesrečo sindikalistov pod mejo alkoholiziranosti) in odpeljal domov. Po objavi je minister tudi dal izjavo o korektnosti postopka...
Minister je sam naslednje jutro na FB napisal, da se mu zdi čudno, da so ga ustavili na neki stranski cesti, in to so "izvohali" novinarji. Izjavo o korektnosti postopka pa je minister dal zgolj za samo pihanje - in da so ga spustili, zagotovo pa ta izjava ni veljala z celoten postopek dogovarjanja, opazovanja, sledenja... vse to takrat namreč še ni bilo znano.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Namerno so ustavili predstavnika vrhovne oblasti, ki mora biti zgled in ga preverili z alkotestom. To je kvečjemu za nagrado.
Me zanima, kakšno nagrado bi mu ti potalal, ko bi te recimo nek policist namerno ustavljal in ti pisal kazni zato, ker si baje enkrat njegovega froca grdo pogledal ali pa ženo malo preveč pogledal....
V bistvu je ta zadeva še veliko bolj umazana. Policaju je nekdo, ki ni njegov nadrejeni naročil, (izkoristil policijo za svoje namene in koristi), naj ministra namerno ustavi, da bi zrušil vlado in se znebil trdega pogajalca. Nekdo se je pa celo ponudil, da bo dal ministru za pijačo, da bo zadeva lažje izpeljana. A ni bilo tako?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
.....Če me spomin ni v celoti zapustil so zadevo "zvohali" novinarji in jo objavili - minister niti ni protestiral ob postopku, ga je opravil (na nesrečo sindikalistov pod mejo alkoholiziranosti) in odpeljal domov. Po objavi je minister tudi dal izjavo o korektnosti postopka...
Minister je sam naslednje jutro na FB napisal, da se mu zdi čudno, da so ga ustavili na neki stranski cesti, in to so "izvohali" novinarji. Izjavo o korektnosti postopka pa je minister dal zgolj za samo pihanje - in da so ga spustili, zagotovo pa ta izjava ni veljala z celoten postopek dogovarjanja, opazovanja, sledenja... vse to takrat namreč še ni bilo znano.

Jaz govorim o izjavi o korektnosti postopka "kontrole prometa" in tu se strinjava. Kar se tiče novinarjev je mogoče tudi tako, da so prebrali na twiterju njegov zapis.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Dvomim, da bi kakšen medij poročal o tem, če bi se policist spravil name. Imel sem eno dokaj neprijetno situacijo in sem jo rešil sam.
Zadovoljen? Kako kaj tvoja driska?
Prejšnji teden sem videl policijsko patruljo v akciji, ki mi je najprej skoraj vzela prednost, potem se je vključila za mano in me je prehitela čez polno črto, nakar je čez nekaj časa spustila zvočni in svetlobni signal. Nič. Potem je patrulja vozila naprej in spet ponovila manever s signali. No končno se je vozilo pred patruljo ustavilo na avtobusni postaji. Po mojem so ga imeli na piki. Kaj meniš? Ker sem vozil že nekaj časa za tem vozilom, sva vozila bolj ali manj po predpisih oba.
Hmm, je bilo kaj v medijih o tem ustavljanju?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
mediji seveda ne bodo nič poročali če se en "spusti" nate... pa konec koncev se lahko zameriš vsakemu. tudi miličarji so samo ljudje. in valda se najde tudi kdo ki se bo maščeval bivši, bivšemu, sosedu...

seveda so novinarji izvedeli. najbrž jih je koprivnikar sam obvestil (ker hej, to je en velik + da je napihal pod mejo krepko pod mejo)... itak je bil namen pokazati miličarje kot slabe slabe...

potem so pa najbrž (kolikor sem zasledil) notranji neprijatelji razposlali slike klepeta... ins e je zadeve zasukala v drugo smer...

pač napaka da so uporabljal tak nezaščiten kanal (klepet na fejsbuku)...

mislm pa da ne bo nič... konc koncev so sindikati popustili. sedaj se dela na polno (ker katastrofalno veliko voznikov vozi pijanih... od 15000 jih je bilo ceelo 500 pjanih (hmm kolk % je že to?)) pa divjakov prehitrih (teh je malo manj ker jim pomagajo redarji). tole se bo še mal po sodiščih vleklo na koncu bo dobil sližbo nekje znotraj MNZ (brez pooblastil) in lepo odškodnino. ali pa kakšno funkcijo v vladi
wink-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.670
6.227
113
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
V svoji teoriji zarote si pozabil da ga ti, kinso ga odpistili in ga kakor preiskovali v resnici sovrazijo. Tako da prej neznanje kot pa namerne napake.
Odpustil jih je generalni direktor policije, preiskovali pa čisto drugi policaji.
Nedvomno v tej zgodbi nekdo debelo laže, ali se je nekdo dogovarjal za ustavitev, ali pa je po trditvah Petroviča nekdo prirejal dokaze. In tak pomoje ne more in ne sme bit zaposlen v policiji. Se strinjaš?
Kaj pa tisti brez znanja, kako pobrati dokaze, in ki zaradi svojega neznanja (haha recimo) omogoča kriminalcem prostost, si tak zasluži plačo v policiji? Zakaj še takim ne poberejo šolskih spriševal in jih pošljejo nazaj v šolo, tako kot npr vinjene voznike?

Žal bosta na koncu ostala najbolj kaznovana tista dva policaja, ki sta bila najmanj kriva.
Ne bit eazy.

GDP podpise odpoved, ker je on najvisji v organizaciji. Notranjezascitne pojave pa preiskuje sluzba generalnega direktorja policije in sluzbe direktorjev na posameznih upravah. In tem ljudem ljudje tipa Zoran petroviæ niso vsec, niti jih ne branijo, ker je ravno Petrovic bil obicajno tisti, ki se je na zacetku (ko ni bilo denarja za odvetnike) udelezeval disciplinskih postopkov zoper druge clane sindikata (in jim organiziral obrambo itd). Tako da trditi, da je nekdo namerno slabo zbral dokaze je enostavno maloumno. Dejstvo pa je, da so se zadeve lotili slabo. In svoje sume in kasneje trditve oprli na dokaze ki so slabo preverljivi.

Strinjam pa se s teboj, da nekdo pa je v tej zgodbi kriv. Morda res tisti, ki je to dal ven in poskrbel za medijsko senzacijo namesto da bi zadevo sel naznanit pristojnim.

Problem tega primera je to, da bi ga npr ti, ki se vedno boris za neke standarde, ki trdis da se policistu ne more verjeti na besedo itd, moral najbolj zagovarjati. Ker da je dokaz fotografija nekega chata na facebooku...huh joj no.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Ja kriv naj bo tisti, ki je pokazal na lopova. Tipično.
Praviš ker ni šel zadevo naznanit pristojnim.
No če se prav spomnim, je bila zadeva naznanjena, je zadevo preiskala komisija, ki je zaključila da ni bilo nobenih nepravilnosti in da ni bilo nobenega dogovarjanja.
Šele po tem, ko je komisija zaključila zadevo, so ti pogovori prišli v javnost, kar je pravilno, da tudi javnost vidi in presodi o pravilnosti odločitve tiste notranje komisije.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.670
6.227
113
No o tem govorim. Ce so obstajali indici o dogovarjanju potem bi moral neznani policist to naznaniti takoj. Ce je to naznanil 3 mesece kasneje je nekredibilen.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.670
6.227
113
Pomoje je nekaj definitivno bilo, konec komcev je postopek bil izpeljan. Veliko vprasanje pa je ali je bil ta pogovor vbresnici tak kot je bil dan v javnost in pa ali lahko v takem primeru ocitas dolocena KD.

Kot pa sem ze pisal: ce je bilo dogovorjeno je to nesprejemljivo.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.971
5.707
113
blizu močvirne prestolnice
Zakaj nespremenljivo? Zato ker so se spravili na politika? Tudi na navaden folk se spravijo, je takrat tudi nespremenljivo? Kot bivši prometnik boš vedel o čem se govori.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Zakaj nespremenljivo? Zato ker so se spravili na politika? Tudi na navaden folk se spravijo, je takrat tudi nespremenljivo? Kot bivši prometnik boš vedel o čem se govori.

In potem imaš ti tolko čez Udbo za povedat...
hysterical-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.670
6.227
113
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Zakaj nespremenljivo? Zato ker so se spravili na politika? Tudi na navaden folk se spravijo, je takrat tudi nespremenljivo? Kot bivši prometnik boš vedel o čem se govori.
Za zacetek - nikoli nisem bil prometnik. Bil sem splosnjak ce ze zelis kategorizacijo uporabljat. Vsakic ko se nekdo s pooblastili spravi na nekoga iz osebnih interesov je to nesprejemljivo.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.971
5.707
113
blizu močvirne prestolnice
Vsakič? Lepo da to poveš. Zakaj imajo potem policaji vedno koga na muhi? Seveda govorim o tistih kateri gredo iz oštarije in ne nisem jaz ali kakšen od bližnjih.
 

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Apollo je bil splošnjak, ki je med postopkom, ki se ni izšel po njegovih željah, žvečil žvečilni gumi!