Migranti so že (spet) v Sloveniji - 3. del

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
In kdo je drugič omenja politiko .. Jankovič in SDS .. Spet si ti... Škoda da Admin nima sankcij za moderatorje da se mešajo v debato namesto da so opazovalci itn.. Ti si pač ne zaslužiš naziva moderator ker si daleč od tega..

Pa lep večer še naprej... če te moj komentar boli.. Je to tvoj problem..

Ne, mene ne boli tvoj komentar, se samo posmehujem tvoji...hmm... dojemljivosti :cheer:

Drugače je pa to "moja" tema, tako kot je tista z glasbenimi videi "tvoja" in bom posledično mirno pisaril po njej. To, da pa nasploh naj moderatorji nebi sodelovali v debatah ampak jih zgolj opazovali je pa spet eden tvojih mnogih zabluzov in nima prav nič skupnega z realnim svetom. A veš to je tisti svet, kjer pravila (zakone) o migracijah določa politika. Saj veš, tisto k si par postov nazaj zaj3bu ko si rekel, da se politike ne sme mešati z migracijami a je v bistvu vse isti kuhac in zdaj pa nisi niti tok deca, da bi priznal zmoto :aplauz:

p.s. pardon pardon, za priznat zmoto moraš dojeti, da si zajebu in to pa pomoje ne bo šlo čez :aplauz:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Deky_ - Štekam. Praviš, da še vedno vztrajaš pri trditvi, da sta politika in migracije nepovezani zadevi. Zabavno.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
In kdo je drugič omenja politiko .. Jankovič in SDS .. Spet si ti... Škoda da Admin nima sankcij za moderatorje da se mešajo v debato namesto da so opazovalci itn.. Ti si pač ne zaslužiš naziva moderator ker si daleč od tega..

Pa lep večer še naprej... če te moj komentar boli.. Je to tvoj problem..

Potem ti pač ne veš kaj pomeni biti dober moderator. Tukaj smo že imeli modele, kateri so te brez obrazložitve banali, ko jim je zmanjkalo protiargumentov.

Matey si vzame čas in ti stvari pojasni, čeprav si večina tega ne zasluži.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

miflo

Fizikalc
17. jun 2018
372
115
43
DoM7g3UX0AEnVKl.jpg:large
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.449
5.442
113
Ne grem domov, raje tu spim v kartonasti škatli

"V Iranu se ne da več živeti. Izgubil sem vse upanje. Prodal sem motor in prišel sem. Tukaj bom mogoče ostal živ," je Guardianu povedal 22-letni iranski migrant. Da je Irancev vse več, jim je potrdil tudi Gordan Paunović iz Info Parka: "Takoj jih prepoznaš. Afganistanci in Sirci so večinoma revni že na prvi pogled, to pa je skupina, ki je videti kot na šolskem izletu. Če se jim nasmehneš, se nasmehnejo nazaj. Večinoma odhajajo iz Irana, ker so pripadniki LGBT-skupnosti, kristjani, ker so politični oporečniki, ker so se borili v Siriji, a na napačni strani, ali pa se niso želeli boriti."
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Lih berem. Kako to mogoce?

V tej državi je VSE mogoče.

Predlog za 2019 (ne vem sicer od koga, pozabil) je, da se socialcem s 395€ dvigne pomoč na 440 evrov.

Budale (vendar vseeno volivci "levih") pa bodo še vedno rintale za 600€ minus 70-90 stroški vožnje, minus 70€ nadomestilo za hrano, kar pomeni po plačilu stroškov vožnje in požrtih sendvičih = čistih OGROMNIH 450 evrov...

Ni nam pomoči.
Fkrali so nam državo, denar, zdravo pamet, etiko, moralo. In verjetno še mnogo tega... Aja, tudi perspektivo, bodočnost.
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Ne grem domov, raje tu spim v kartonasti škatli!

Ostajam doma.
Ne grem v Kuvajt. Niti v Dubai. Niti v Švico. Še manj v Avstrijo. Ker vem, da me bodo na meji ZAVRNILI!
Ker jih v naštetih državah en kuratz briga, če sem revež, brez dela, brez službe, brez desne roke. Pravzaprav jih zame boli KURATZ!

Jaz pač nisem in NE MOREM BITI njihov problem. Če nimam. Če ne zmorem. Ne glede na moje probleme...
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA in Kamele0N
I

Izbrisan uporabnik #15304

Ne grem domov, raje tu spim v kartonasti škatli!

Ostajam doma.
Ne grem v Kuvajt. Niti v Dubai. Niti v Švico. Še manj v Avstrijo. Ker vem, da me bodo na meji ZAVRNILI!
Ker jih v naštetih državah en kuratz briga, če sem revež, brez dela, brez službe, brez desne roke. Pravzaprav jih zame boli KURATZ!

Jaz pač nisem in NE MOREM BITI njihov problem. Če nimam. Če ne zmorem. Ne glede na moje probleme...

In zato Iranci ne smejo iz Irana?

pisuni, mal se poglejte v špegu in se zamislite. Kje je logika, da podpirate, režim mul, po drugi strani pa te migrante kateri bežijo iz "raja" ?

Kdo in s čim podpira režim mul?

V tej državi je VSE mogoče.

Predlog za 2019 (ne vem sicer od koga, pozabil) je, da se socialcem s 395€ dvigne pomoč na 440 evrov.

Budale (vendar vseeno volivci "levih") pa bodo še vedno rintale za 600€ minus 70-90 stroški vožnje, minus 70€ nadomestilo za hrano, kar pomeni po plačilu stroškov vožnje in požrtih sendvičih = čistih OGROMNIH 450 evrov...

Ni nam pomoči.
Fkrali so nam državo, denar, zdravo pamet, etiko, moralo. In verjetno še mnogo tega... Aja, tudi perspektivo, bodočnost.
Lahko prevod lepo prosim?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.213
5.594
113
Sem za to , da se pomaga.
Samo prvo domačim, šele nato vsem ostalim.

Ne pa da berem o npr Žermanistanu, kjer je ne vem koliko milijonov domačih na cesti & pod pragom revščine, medtem ko Angelca na veliko uvaža 2x zapečene nepismene islamofašiste, komu na čast ?

Saj v Slo je enako, zbirajo se sredstva za počitnice socialno ogroženih, defibrilator in kaj jaz vem kaj vse , medtem ko Cerarjevi vladi ni bilo dati milijonov za oskrbo nezakonitih ekonomskih migrantov, ki so želeli v točno določeno državo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: miflo

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
In zato Iranci ne smejo iz Irana?

Seveda smejo iz Irana. Ampak NE v državo, kjer so plače in pokojnine enkrat nižje, kot v SOSEDNJI Avstriji.
Govorim o sosednji državi, ne o Norveški ali Kuvajtu...

Iranci in drugi naj gredo tja, kjer je pri podobnih cenah, kot so v Sloveniji, najmanjša plača 1200 evrov, in najmanjša pokojnina 900 evrov.

Niso moji/naši stari starši hebali ježa med 1.svetovno vojno in naši starši hebali ježa med 2. svetovno vojno, po vojni pa delali in ustvarjali zato, da del tega sedaj "podelimo" nekim drugim ljudem, KI BI NAMESTO 200 EVROV RADI NAJMANJ 1200, nam pa se standard zmanjšuje...

Mimogrede, Čehi so letos dvignili plače za več kot 6% in naslednje leto jih bodo spet za toliko! Nam pa KURATZ kljub 5% gospodarski rasti.
TUDI zaradi Irancev in ostalih likov, željnih dosti večjega zaslužka in večjIh možnosti, kot jih imajo v njihovih državah. KAR NI NAŠ PROBLEM!!!
Se nam je popolnoma skisalo, ali kaj?

Mogoče pa bi ZDA zgradile 3 letalonosilke in 6 podmornic manj, pa mesečno nakazovale ljudem brez dela v Iranu in širše po 500 evrov, ali dolarjev. Sicer za nič dela.
Ali pa mogoče kar vsem ljudem na zemlji, ki se ne strinjajo z režimom države, v kateri živijo.

Sebičnost je čisto lepa čednost. Saj ne zahtevamo 5000 evrov mesečno neto, najmanj 1200 pa že.
In recimo najmanj 600 evrov pokojnine.

Denarja je dovolj, ampak če ga bomo pickali tako, kot ga pickamo, tega filma (boljši standard) ne bomo videli.. V Avstriji ta film gledajo že desetletja....
 
  • Všeč mi je
Reactions: miflo
I

Izbrisan uporabnik #15304

Seveda smejo iz Irana. Ampak NE v državo, kjer so plače in pokojnine enkrat nižje, kot v SOSEDNJI Avstriji.
Govorim o sosednji državi, ne o Norveški ali Kuvajtu...

Iranci in drugi naj gredo tja, kjer je pri podobnih cenah, kot so v Sloveniji, najmanjša plača 1200 evrov, in najmanjša pokojnina 900 evrov.

Niso moji/naši stari starši hebali ježa med 1.svetovno vojno in naši starši hebali ježa med 2. svetovno vojno, po vojni pa delali in ustvarjali zato, da del tega sedaj "podelimo" nekim drugim ljudem, KI BI NAMESTO 200 EVROV RADI NAJMANJ 1200, nam pa se standard zmanjšuje...

Mimogrede, Čehi so letos dvignili plače za več kot 6% in naslednje leto jih bodo spet za toliko! Nam pa KURATZ kljub 5% gospodarski rasti.
TUDI zaradi Irancev in ostalih likov, željnih dosti večjega zaslužka in večjIh možnosti, kot jih imajo v njihovih državah. KAR NI NAŠ PROBLEM!!!
Se nam je popolnoma skisalo, ali kaj?

Mogoče pa bi ZDA zgradile 3 letalonosilke in 6 podmornic manj, pa mesečno nakazovale ljudem brez dela v Iranu in širše po 500 evrov, ali dolarjev. Sicer za nič dela.
Ali pa mogoče kar vsem ljudem na zemlji, ki se ne strinjajo z režimom države, v kateri živijo.

Sebičnost je čisto lepa čednost. Saj ne zahtevamo 5000 evrov mesečno neto, najmanj 1200 pa že.
In recimo najmanj 600 evrov pokojnine.

Denarja je dovolj, ampak če ga bomo pickali tako, kot ga pickamo, tega filma (boljši standard) ne bomo videli.. V Avstriji ta film gledajo že desetletja....
Si sploh bral kdo odhaja iz Irana?
Veš kakšna država je? In kakšni so Iranci? Veš kdo je Mosadek?
 
Nazadnje uredil moderator:
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.