mesalni ventil, tesnila

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
se da na tem modelu mesalnega ventila zamenjat tesnilo? oz, kje dobiti tesnila, ki bi bila uporabna za te namene?

ne bi rad razkopal centralno, brez da imam material pripravljen ....

se slikca ....
773770-IMG_3605(Small).jpg
 

Priponke

  • 773770-IMG_3605(Small).jpg
    773770-IMG_3605(Small).jpg
    33,1 KB · Ogledi: 2.513

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
A zelo pušča? Če ne pusti pri miru ker bo potem še slabše - tako je pri nas doma rekel majster ko je videl ta ventil in mi se tega držimo!
evil.gif


Imamo enakega, pušča že od kar pomnim, ampak ima občasne prebliske in je lahko kakšen teden suh ko poper!
stupid-1.gif
je pa tako da se ga ne dotikamo, oz. če ga premakneš potem začne močno puščat in traja par tednov da se vnese in pušča "normalno" - normalno pomeni da se opazi kapljice ki drsijo po cevi navzdol, ni pa nikoli luže spodaj.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
A zelo pušča? Če ne pusti pri miru ker bo potem še slabše - tako je pri nas doma rekel majster ko je videl ta ventil in mi se tega držimo!
evil.gif


Imamo enakega, pušča že od kar pomnim, ampak ima občasne prebliske in je lahko kakšen teden suh ko poper!
stupid-1.gif
je pa tako da se ga ne dotikamo, oz. če ga premakneš potem začne močno puščat in traja par tednov da se vnese in pušča "normalno" - normalno pomeni da se opazi kapljice ki drsijo po cevi navzdol, ni pa nikoli luže spodaj.

takoj ko sem odprl ventile nad mesalnim ventilom (hladna pec, hladne cevi), je kar pocurljalo. ko sem dvignil tlak v sistemu in ko sem prizgal pec ke kapljanje curljanje ponehalo in ga ni vec. se pa ponavadi take reci gibljejo v smeri slabo, slabse, katastrofa, zato bi rad zadevo saniral v tocki slabse ....
cheer.gif


a majster pa ni bil za to da se zamenja tesnilo?
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik ForeignBreed pravi:
Pojdi v astra jama kupit kligerit in sam naredi tesnilo...

če ga ne boš dobil, mi pošlji PM, pa ti ga bom jaz dal..

sam naredi tesnilo?kako poteka postopek? cena je najbrz zanemarljiva?
 

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
kligerit je ratal kar drag, lahko mi poveš približno velikost pa ti ga pošljem

tesnilo narediš pa tako, da po mešalnem ventilu narediš šablono in tesnilo izrežeš.

Pazi da boš križno zategoval vijake in z občutkom, ker mešalni ventil, glede na to da ke star , rad poči. Če ti bo počil bo veselica ker boš moral odflexat vse cevi in dat novega...

Meni se je prav to zgodilo lani, ko mi je začel na tesnilu puščat, zategoval sem ga in ker je bil materijal že malo zmatran, je počil na pokrovu. Hvala bogu da je fotr našel še enega v delavnici, da sva menjala samo pokrov...
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Samo tesnilo ni problem, problem je tesnilo pri osi ventila. Vsaj pri našem je tam teklo.

Po ne vem kolikih poskusih je očetu uspelo, tako da še danes drži oz. mogoče v celem letu se zgodi 2x da priteče par kapljic.

Lp,
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
a majster pa ni bil za to da se zamenja tesnilo?

Bojda da se tega strogo ne počne, ker je cel ventil bolj bogi in ko ga enkrat odpreš ponavadi ne zapreš več brez da bi teklo iz njega (ni samo tesnilo problem). In pa kot je že nekdo omenil, če kaj odlomiš (kar se rado zgodi glede na kvaliteto in "vodo" v bližini železa) moraš čez dolgotrajen postopek, ki vključuje izpust vode, rezanje cevi, varjenje, ... skratka če sedaj ne pušča ne tikaj pa bo!
cheer.gif
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.230
717
113
Mešalni ventil je znamke ESBE, isti se je prodajal pod Danfoss. Žal je kako leto iz proizvodnega programa. Če ga kje najdeš ga kupi in zamenjaj zamo srednji del. Cevi pustiš pri miru.

Drugače pa ESBE uvaža VETO d.o.o., Brnčičeva.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Mešalni ventil je znamke ESBE, isti se je prodajal pod Danfoss. Žal je kako leto iz proizvodnega programa. Če ga kje najdeš ga kupi in zamenjaj zamo srednji del. Cevi pustiš pri miru.

Drugače pa ESBE uvaža VETO d.o.o., Brnčičeva.

predvidevam, da je treba spustiti vodo iz sistema pri menjavi srednjega dela ali samo tesnila?
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Vsekakor

jaz sem pred kratkim pretesnil podobnega.
zamenjati je blo potrebno tiste gumice pri ventilu, ki deformirajo, če se ročka redko uporablja, pa seveda izrezati novo tesnilo pod pokrovom.

tudi pri meni se inštalater tega ni hotel lotiti, mi je pa vsaj približno razložil kako je sestavljen
smile-1.gif