Mercator prodan!

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik feler pravi:
Lahko bi ti bilo že jasno da so SLO izdelki pri Mercatorju dražji zato ker so v ceno vkalkulirani še vsi krediti, preveč zaposlenih, nerentabilne trgovine ipd. ipd., dobavitelje stiskajo v 3pm, in gledajo samo na čimnižjo ceno da lahko potem svojo navijejo. Drugače pa zaradi mene lahko dajo poltanjšo embalažjo, kaj mi bo sir za dvojno ceno ker ima debelejšo folijo da zdrži pol leta če ga pojem v enem tednu...tipičen marketinški nateg da lahko upravičijo višjo ceno, tisto piko kartico si pa lahk nekam vtaknejo. Naj konkurirajo s končno ceno na GOTOVINO, enako velja za Spar, Leclerc ipd....ne pa da folk k sebi vlečejo s tako gnilim marketingom in te vežejo da se vrneš zaradi denarja na kartici, ki ga moraš spet tam zapraviti, s tem pa čekirajo kaj največ kupuješ in na te izdelke limajo popuste, katerim razlika med redno ceno gre na kartico in moraš spet k njim po izdelke....perejo možgane narodu, ampak ogromno slovencev so itak ovce pa sledijo tem bedarijam en za drugim.

Poslovanje in cenovna politika je ena stvar, prodaja pa cisto nekaj drugega. Cenovna politika se lahko prilagodi, stvari se lahko popravi. Prodaja je koncna in najslabsa stvar. Tudi ce bi bil kupec boljsi. V tem primeru je kupec taksne da bo avtomaticno nadomescal proizvode in je prodaja za drzavo strel v koleno. Sicer je pa v mojem domacem kraju Agrokor prevzel lokalnega trgovca in sem videl stvar tudi "live".
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Mercator pa ni diskont? Al v čem je fora.

Trgovina kot vse ostale, v mafijskih rokah in državni monopol

Katastrofa za potrošnike kot mobitel

Drago in obupno

Mercator ni diskont, diskont ja bi bil Mercator Hura. Ne primerjat hruske i jabolke.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ni na googlu

je je...
smirk-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.340
5.853
113
pri taščici
Mleko v hoferju na tisti zgornji sliki je najbrž iz pomurske mlekarne.
Sicer pa gre precej slovenskega mleka v italijo, in če želite SLO mleko ga boste mogoče prej dobili v eurošpinu kot pa v mercatorju.
Zakaj je alpsko mleko LM v leclercu po 72c, v mercatorju ga že dolgo ni bilo pod 80, pa ni važno kakšne popuste napišejo in koliko pik imaš konec leta. Običajna cena je itak malo pod evro če se ne motim.

V hoferju je precej SLO robe, pod blagovno znamko Kakovost iz slovenije. Danes sem kupil radler, še nisem probal. Cena mislim da 49c.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Daj link, jaz ne najdem.
Kaj bi bila to za ena taka huda razlika...
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ma v mercatorju mas artikle lepo razstavljene na polici, v lidlu mas pa kar v skatlah artikle. To je v glavnem to?
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Daj link, jaz ne najdem.
Kaj bi bila to za ena taka huda razlika...

Razlika je mnogo... recimo en vsakdanji primer...
Zelis sendvic, v Mercatorju vzames crno zemljo. Ali katerokoli. Vse so v povprecju boljse od Hoferjivih. Pa tudi bolj sveze. Pa ne tipa jih vsak jebiveter. V Mercatorjut i eno postreze trgovka, pa se prereze ce zelis. V Hoferju bos dobil 6-8 grahamovih ali koliko ze in ne ravno velike izbire. Pa tudi kakovost ni za prehvalit. Cenovno si tam tam, v Hoferju sicer dobis *vec* ampak ima svoje probleme.

Gremo po salamo.... V Meckatorju lahko dobis katerokoli od ziljon salam. Glede na to da sem vajen an Arvajevo imam pri Hoferju na voljo samo eno "podobno" ,ki ni vredna pol k. Dobesedno. Sicer dobim vec saleme ampak ni to to. Pri siru se zadeva ponovi...
crazy1.gif
Potem gres pa se po sok... no ja... tam je vsaj neka izbira od uvedbe RB&CC ampak cenovno ni neke razlike.

Zgornje ni primerjava cen ampak nakupovalne izkusnje. Primerjati direkt taksne prodajalne je neumnost.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Domačica je v Mercatorju izven škatle? Sam daš kekse v škatlo?

Saj viš da eazy išče bedne argumente za monopolista plenilca
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik eazy pravi:

Se enkrat....
Koncept znanega porekla je tukaj zelo "siroko" tolmacen. Ce smo pri mleko (ce ga ze omenjas) je mene znano poreklo da je mlekom stojijo Ljubljanske mlekarne ali neko drugo renomirano podjetje. Imas vsaj neko priblizno predstavo lkaj lahko pricakujes, neko zagotovilo kvalitete. V vecini primerov gre za neke obskurne dobavitelje ,ki so zamenljivi cez noc.
Pa ti veš kdo je lastnik Ljubljanskih mlekarn?
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Hehe, ne te škatle od artikla, pač pa ta velke, kartoni, ki se uporabljajo pri prevozu.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pa ti si še v jugi, ko so nam prodajalke delale sendviče, pariška in žemlja...

Hofer ima svež kruh, sproti pečejo kot lidl in mercator

Glede pestrosti znamk ni znatnih razlik
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:

Se enkrat....
Koncept znanega porekla je tukaj zelo "siroko" tolmacen. Ce smo pri mleko (ce ga ze omenjas) je mene znano poreklo da je mlekom stojijo Ljubljanske mlekarne ali neko drugo renomirano podjetje. Imas vsaj neko priblizno predstavo lkaj lahko pricakujes, neko zagotovilo kvalitete. V vecini primerov gre za neke obskurne dobavitelje ,ki so zamenljivi cez noc.
Pa ti veš kdo je lastnik Ljubljanskih mlekarn?

govoril sem o konceptu in ne o LM (v oklepaju pise "katerkoli drugo renomirano podjetje").
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Pa ti si še v jugi, ko so nam prodajalke delale sendviče, pariška in žemlja...

Hofer ima svež kruh, sproti pečejo kot lidl in mercator

Glede pestrosti znamk ni znatnih razlik

Svez? Ce pustiva kakovost ob strani verjetno ves da ga v LJ vozijo iz okolice NG. Pri Mercatorju (vsaj nasem) je od pekarne do prodajalke par metrov. Le kater bo bolj "svez".
aplauz.gif
Je pa taksne nacin vsekakor bolj "efektivnejsi"
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Peče se v peči poleg polic, to omogoča civilizacija.

Mercator pa verjetno gre prvo do mlina, po moko, potem pa zadaj pri wcjih mesijo testo in pečejo?
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Peče se v peči poleg polic, to omogoča civilizacija.

Mercator pa verjetno gre prvo do mlina, po moko, potem pa zadaj pri wcjih mesijo testo in pečejo?

To se pocne v Lidlu i ne Hoferju. Pa tud tam gre za dopeko in ne peko kruha. Ni mogoce enaciti z svezim kruhom. Spet so stvari "iste" ceprav niso kajnede.