Menjava zimskih gum

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Tudi mene že neznansko tišči, da bi namontiral svoje nove litke z letnimi gumami gor... a jebeštrga, bom še počakal vsaj kak mesec, po mojem bo še sneg..
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Citat:
Uporabnik Jozek pravi:
sori frajer, tvojga stika s cestiščem pa res ni za zanemarjat.
hysterical-1.gif

S takimi primitivnimi in provokativnimi posti se sploh nemislim ukvarjat.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Citat:
Uporabnik crest pravi:
A je kdo razmišlju da bi zimske zamenjal z letnimi ob takih temperaturah?
Glede na to da temp. ne pade pod 0 C, in ker vsi vemo da letna drži bolje kot zimska pri + C, pa še obraba je manjša.

Jst mam oboje na feltnah in to mi vzame 30min, po napovedih še vsaj še 1 teden ne bo -C v Ljubljani in okolici
cool-1.gif

1.Zimske gume držijo bolje tudi pri temperaturah vse do 8-10 stopinj.

2.šele januar je.

hysterical-1.gif
ne prbijaj, tut ko bo minus 5 bo dobra letna bolj držala na mokrem.. Drugo je led in sneg, samo tukaj je zimska bolša. Če ne vrjameš, imaš iskanje smo to tudi potrdili z testi.

-5 in mokro? Kam pa se ti zaganjaš človek.
bonk.gif


Dejstvo je da letna guma zgubi tako elastičnost kot tudi oprijem zaradi nizkih temperatur. Ravno tako kot to zgubi zimska guma pri visokih temperaturah zaradi svoje mešanice gume. O tem pa tudi konkretni testi so bili na DSF motorvision, tako da malo pobrskaj po webu če ne premoreš TVja.
 

ales1234

Pripravnik
2. sep 2007
36
0
6
Jaz bom počakal do aprila.Sem lani naredil napako in kupil nove letne ter jih namontiral.Potem je pa nametalo snega in sem se 1,5 h vozil 35 km iz službe domov.Med potjo je nekaj klancev kjer je bilo kar pestro.Tako da bojo letne morale še kar nekaj časa počakati.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Citat:
Uporabnik crest pravi:
A je kdo razmišlju da bi zimske zamenjal z letnimi ob takih temperaturah?
Glede na to da temp. ne pade pod 0 C, in ker vsi vemo da letna drži bolje kot zimska pri + C, pa še obraba je manjša.

Jst mam oboje na feltnah in to mi vzame 30min, po napovedih še vsaj še 1 teden ne bo -C v Ljubljani in okolici
cool-1.gif

1.Zimske gume držijo bolje tudi pri temperaturah vse do 8-10 stopinj.

2.šele januar je.

hysterical-1.gif
ne prbijaj, tut ko bo minus 5 bo dobra letna bolj držala na mokrem.. Drugo je led in sneg, samo tukaj je zimska bolša. Če ne vrjameš, imaš iskanje smo to tudi potrdili z testi.

-5 in mokro? Kam pa se ti zaganjaš človek.
bonk.gif


Dejstvo je da letna guma zgubi tako elastičnost kot tudi oprijem zaradi nizkih temperatur. Ravno tako kot to zgubi zimska guma pri visokih temperaturah zaradi svoje mešanice gume. O tem pa tudi konkretni testi so bili na DSF motorvision, tako da malo pobrskaj po webu če ne premoreš TVja.

Lej probaj, pa ne pametuj, linki so na tem forumu, evo:
test zimskih

Ampak ne vem zakaj mormo spet to pogrevat
stupid-1.gif
p. dejte eno stvar probat pa pol pametovat. Sam sm bil istega mnenja dokler je enkat slučajno nanesl da sm komplet zimskih predæasno feb prodal, zunaj je bla pa lepa ničla, vendar suho.. No pol pa ugotovim da letna kr naenkat bolj grabi..
BTW: če je -5 zunaj še ne pomeni da ima asfalt tut toliko
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Če ne bo snega in se recimos am po Lj furaš komot..
Men recimo znese bp, kers e furam po LJ, čim bi se pa kam daleč vozu, si pa pač ne bi upal prvoščit da nek v snegu ostanem itd..
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Citat:

-5 in mokro? Kam pa se ti zaganjaš človek.
bonk.gif

BTW: če je -5 zunaj še ne pomeni da ima asfalt tut toliko
bonk.gif
Verjetno ti je človek hotel povedati, da pri -5 ni več mokro, ampak pomrznjeno
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Hm čudn da je pa pol vedno cesta po Lj mokra in ne zamrznjena, mogoč ker se ljudje vozijo po cest??
 

crest

Pripravnik
14. sep 2007
30
0
6
Letna guma drži bolje na SUHI in MOKRI cesti že zaradi strukture gume. Da so pa zimske bl mehke pri nižjih temperaturah je res, sam kaj mi pomaga, da se na ovinku vsa zvija zaradi 8mm profila in se lamele spremenijo,guma se zvije, tako da se peljem po napisu od gume, potem pa avto drsi. Dimenzija je pa 205/55 R16 Dunlop 3D.

Zimska guma je dobra samo za v sneg in led. Jst sm včeri zamenju iz 16" v 18" in razlika je ogromna, guma se nič ne zvija, avto je bl odziven, tako da .......

Če bo pa sneg pa rabim 30 min in imam spet zimske gume gor.
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
J. ga če maš cajt in plac se lahko preseravaš
grin1.gif

Kokr mamo pa vreme u Lj, bo pa sneg lih konec feb, kot lani..
 
Nazadnje urejeno:

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
primerjas 16" z 18" in ugotovis da jih potem ne zvija
crazy1.gif

Jaz ne mislim menjavat ker se niti januarja ni konec in se so mozna presenecenja.
Vem pa da pozimi z letnimi gumami prej pride do krizne situacije, kot da imas zimske gume
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
@matr ste eni pametni...
Zakon je jasen, prišparap pa tudi ne boš nič... Gume so po 3~4 sezonah (max) itak neuporabne pa če jih uporabljaš veliko ali pa malo...
Mislim kolik mate eni dela kako kršit zakon ali ga izigravat
13.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
fantje...zima se še sploh začela ni. vi pa že o letnih gumah govorite!

ne bit neučakani!

Tudi zimske gume bojo prišle na svoj račun.
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Res je
smile-1.gif

En primer v katerem je obcutna razlika je Tomacevski rondo. Ce prletim iz smeri bezigrada lahko komot v njega uletim z letnimi cca 130, brez da bi se avto cudno obnasal, ce pa to naredim z zimaki pa veselo oddriftam polovico rondoja.
Ce se peljes iz smeri Jars in gres za Crnuce vn, je tako da z zimaki hitreje kot 60 nesmes, ker tam drsi ko [censored]. Poleg tega ce ga zahodis na izhodu te lepo nese z desnega pasu na levega. Pa imam samo 115km po prometni
smile-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
@matr ste eni pametni...
Zakon je jasen, prišparap pa tudi ne boš nič... Gume so po 3~4 sezonah (max) itak neuporabne pa če jih uporabljaš veliko ali pa malo...
Mislim kolik mate eni dela kako kršit zakon ali ga izigravat
13.gif

Zato sem pa dal nove zimske dol in gor zimske vožene 4 sezone s 6 mm profila. Če zapade sneg je spet pol ure dela.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik PiLLLe pravi:
Nop
smile-1.gif

Jst sploh nevidim pointa v zimakih, unicim jih vsako zimo, drzijo se mi pa glih tolk kt letne
smile-1.gif
Pri meni so gor celo leto, in v jeseni spet nove nabavim