Menjava zimskih gum

crest

Pripravnik
14. sep 2007
30
0
6
A je kdo razmišlju da bi zimske zamenjal z letnimi ob takih temperaturah?
Glede na to da temp. ne pade pod 0 C, in ker vsi vemo da letna drži bolje kot zimska pri + C, pa še obraba je manjša.

Jst mam oboje na feltnah in to mi vzame 30min, po napovedih še vsaj še 1 teden ne bo -C v Ljubljani in okolici
cool-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Ne razmišlam, ker sm učeraj to naredu. Razlike nenormalna, pa čeprav so zimske v "top formi".
Zimske sm pa dal itak šele takrat gor, ko je blo mislm da decembra tista poledica in nizke temp v LJ..
 

crest

Pripravnik
14. sep 2007
30
0
6
Citat:
Uporabnik PiLLLe pravi:
Nop
smile-1.gif

Jst sploh nevidim pointa v zimakih, unicim jih vsako zimo, drzijo se mi pa glih tolk kt letne
smile-1.gif

Potem je zate najbolje, da imaš čez celo leto zimske, sej pravš da ne čutiš razlike.

Jst sm dons zamenju iz 16" v 18" razlike je ogromna (ozivnost, glasnost....)
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Huhu, dobra ideja. Če bo takle vreme, potem bom verjetno tudi jaz ruknil gor svoje letne, saj s temi zimskimi ni nobenega užitka pri vožnji skozi ovinke...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz sploh nisem dal zimskih gor, razlika je bila v snegu, ceste pa so bile tako ali tako hitro splužene, tak da ni bilo blema.

V mokrem pa sem imel čisto isti oprijem kot z zimskimi.
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
eni očitno imaste preveč časa....meni še na kraj pameti ne pride da bi menjaval gume za 1 teden....
pri hiši je en suv kateri ima letne in zimske na svojih litih in te se menjavajo (ker so bile zraven v ceni tudi gume)....ostali 3 avti imajo čez celo leto zimske gume, in vedno se kupijo zimske gume....živim pa na primorskem, 2minuti od morja...

na leto naredijo avti v povprečju 15000km/avto.......
nisem profesionalen voznik da bom menjaval gume glede na tedenske napovedi vremena....
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ma ravno zadnjič se vračam z LJ, grem svojih 140 po AC, ko naenkrat se oča odločijo z svojo prastaro
pando it prehitevat šleper. Polna bremza, in mi avto začne tak linksat levo desno, sicer nič kriznega, ampak
vseeno mi ni blo. Sem bil jezen da mu niti hupal nisem, ker tak nebi vedel zakaj se mu trobi...

Ker snega vrjetno nebo, bom ze ju3 zamenjal kolesa, ketne mam pa tak skoz v avtu v tem času.
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
eni očitno imaste preveč časa....meni še na kraj pameti ne pride da bi menjaval gume za 1 teden....
Ne da imamo prevec casa, nekateri cutimo avto, medtem ko vas ostalih 70% sploh neve kaj se dogaja z avtom, kaj sele da bi znali reagirati v kriznih situacijah. Za take voznike so mogoce res boljse zimske gume ker pri temperaturah cestisca pod 7°C malce bolje drzijo. Poleti se pa pregrevajo iz zgubljajo grip. Tko da taki vozniki zame niso pravi vozniki, so le guzva na cesti.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik crest pravi:
A je kdo razmišlju da bi zimske zamenjal z letnimi ob takih temperaturah?
Glede na to da temp. ne pade pod 0 C, in ker vsi vemo da letna drži bolje kot zimska pri + C, pa še obraba je manjša.

Jst mam oboje na feltnah in to mi vzame 30min, po napovedih še vsaj še 1 teden ne bo -C v Ljubljani in okolici
cool-1.gif

1.Zimske gume držijo bolje tudi pri temperaturah vse do 8-10 stopinj.

2.šele januar je.
 

Blaz

Pripravnik
4. avg 2007
353
0
16
zimske gume so bolse samo v snegu, v vsaki drugi situaciji mam raje letne ..
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:
Citat:
Uporabnik crest pravi:
A je kdo razmišlju da bi zimske zamenjal z letnimi ob takih temperaturah?
Glede na to da temp. ne pade pod 0 C, in ker vsi vemo da letna drži bolje kot zimska pri + C, pa še obraba je manjša.

Jst mam oboje na feltnah in to mi vzame 30min, po napovedih še vsaj še 1 teden ne bo -C v Ljubljani in okolici
cool-1.gif

1.Zimske gume držijo bolje tudi pri temperaturah vse do 8-10 stopinj.

2.šele januar je.

hysterical-1.gif
ne prbijaj, tut ko bo minus 5 bo dobra letna bolj držala na mokrem.. Drugo je led in sneg, samo tukaj je zimska bolša. Če ne vrjameš, imaš iskanje smo to tudi potrdili z testi.
 

Jozek

Pripravnik
23. avg 2007
110
0
16
Citat:
Uporabnik PiLLLe pravi:
Citat:
Uporabnik mitja pravi:
eni očitno imaste preveč časa....meni še na kraj pameti ne pride da bi menjaval gume za 1 teden....
Ne da imamo prevec casa, nekateri cutimo avto, medtem ko vas ostalih 70% sploh neve kaj se dogaja z avtom, kaj sele da bi znali reagirati v kriznih situacijah.


sori frajer, tvojga stika s cestiščem pa res ni za zanemarjat.
hysterical-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Ne vem kdo je bolj smešen, men bolj taki ki ne občutjo razlike da se 5m prej ustav, da pr isti hitrosti nekaj komot spelje, drugič pa že mal odrsava itd.. Po domače, misljo da se znajo vozt, nimajo pa pojma kaj sploh počenjo na cest. Pol pa u grabn...
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Pravijo da sneg in nizke temperature šele pridejo! Tako da za 1 teden se mi ne splača kaj menjat!