Meni je mrazzz,...dodatno gretje avtomobila?

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
a kdo ve kje se da pri nas dobit grelno blazino na 12V za v avto
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Verjetno je nekaj narobe s pečko. Meni Elantra do -15 greje čisto normalno, ko pa se približuje -20 bi pa želel kakšno stopinjo več. Takrat se vedno spomnim Lade Samare, ki je tudi pri -20 grela kot sam
evil.gif
, me je kar v noge peklo. Te temp., ki so sedaj ne smejo predstavljati nobenih problemov.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Zasvinjano imaš pečko gretja (no, če čisto nič ne greje, je lahko fuč tudi vodni ventil), ker:
a) se nobenemu mehaniku ne da na dve leti menjati hladilne tekočine, kot je predpisano
b) hladilno tekočino so ti naredili s kombinacijo antifriza+vodovodne vode, posledično se ti nabira vodni kamen po hladilnem sistemu

Morda boš celo kaj opravil s čiščenjem pečke (da ne bi čistila za vodni kamen vlil kar v hladilni sistem!), najenostavneje bo kar kupiti novo, svetujem ponaredek, če se dobi za tvoj avto, ker je to eden tistih delov, ki zna biti za vzhodnjaka ne najbolj poceni.

Precej dela bo tudi z demontažo srednjega dela armaturne plošče, ampak delo vzhodnih mehanikov je (baje) poceni. Druga stvar pa je, kolikim se bo dalo pljuniti v roke in za gretje tvoje riti žrtvovati eno dopoldne živcev.
tongue-1.gif


Pa še to: o podobnem problemu na laguni smo obširno pisali, uporabi iskanje...
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Prakticno ni mogoce da bi na Atosu v tako kratkem casu bila zamasena pecka gretja, najverjetneje je termostat.Tistim ki pa pri zelo nizkih temperaturah slabo greje je dobro pred kako tretino hladilnika polozit karton, da se zmanjsa povrsina hladilnika.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Če je fuč termostat, bi to videl na števcu temp. vode, ne? Če ga Atos nima, se da temp. vode pogledati s testerjem (pa smo pri iskanju testerja za hyundai
uf-1.gif
).



Sam termostat pa je še lažje diagnosticirati z demontažo, nato pa ga daš kuhat na štedilnik, nekje pri 70 st. C se mora začeti počasi odpirat, prej pa mora biti zaprt.
 
Nazadnje urejeno: