Mehanik leta 2017

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Ko vam avto recimo v nemčiji crkne. V avtu familija, naslednji dan šiht. In je treba plačat 2-3x ceno naše cene, da se pride domov, tudi handlate? Asistence alteraš itsa nima ker nerabi.
Najlepše je šraufat takim ko najprej sami začarajo, pol začara še oni ki šraufa za 15€ in na koncu ko je treba odčarat pa po kolenih hodijo samo, da se zrihta

In fantje pošten odnos do mehanika se vam večkrat splača pa se tega sploh ne zavedate. Takemu ki ti že tri dniprej razloži samo olje in filter pa še to zraven prinese pol pa še za popust gnjavi veš, da boš sam enako nardil. Zgolj minimum kot ga zahteva. Popravlaš ne čeprav vzame 3 sekunde. Rečeš da rabi nov del in rešeno.
Taki ki ne pametuje in ni načitan in ni žid se pa marsikdaj še kaj zrihta pro bono ko prvemu 100% nebi. Nekaj na elektriki treba zrihtat. Veš da bo 3 minute lotanja zrihtalo in usput zalotaš. Crkne nek drag del ti maš od enega motorja ki je šel v kose in daš gratis zraven in podobno.

467716-post_slo.gif


Za Alteraša je 40 EUR na uro preveč. S tem, da so norme navadno takšne, da porabiš več časa, kot pa dejansko obračunaš. Pa predno se Alteraš zbuni, ja točno tako je. Zato, ker po istih normativih plačuje tudi proizvajalec garancijska popravila in mu ni v interesu preveč plačat. Na pooblaščenem servisu seveda, kjer so lopovi, zlatarji in delajo vajenci.

Pod kozolcem je ura 30 EUR, pa gre vmes mojster še na malico, pa kavico, pa po nadomestne dele. Po možnosti iz avtom Altaraša.

Torej, kar je več 40 EUR/ura je kraja. Najcenejši frizer SIMPLE v BTC, strojno striženje 10 EUR/10 minut dela. Frizer rabi škarje in fen, mehanik pa?

Bom še zadnjič ponovil; zakaj vsi ki jamrate, kako težko je v življenju in kako se je potrebno znajti ne greste za mehanika. Vsi boste bogati! Kupiš dvigalo za 1.500 EUR, šolanja pa Alteraš ne potrebuje, ker vse zna. Kar pa ne, pa na YouTube pogleda.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj tu ti hocemo povedat, da lahko dandanes veliko narediš sam doma...
Alteraš ne vozimo k zlatarjem
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Daj ti pa se kdo obdrzite bedarije za sebe, ce ne klikne poanta teme..
Ce bi bil zleht, bi rekel, da ste denar , ki ste ga vlozili v solanje prakticno vrgli skozi okno..
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Očitno mi je šola dala to, da danes za razliko od vas ne rabim gledat, koliko stani olje pri mehaniku in ciganit. Pa ne, da razsipavam denar, ampak dam vsakomur možnost, da zasluži.

Kot je že nekdo povedal na forumu; to, da stane kava 0,10 EUR vas ne moti. Da je ura frizerja višja od ure mehanika, ali pa v nekaterih primerih ure odvetnika vas ne moti.

Spoštujem tudi vsakega, ko zna doma kaj popraviti. Super. Jaz po pravici povem, da sem prelen zato. Raje plačam, da mi nekdo pobeli stanovanje pa vem, da bi sam to naredil 10x ceneje. Pa se mi ne da. Grem raje smučat ali pa na morje.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Kot že (večkrat) povedano - mene ne zanima, kolik ima mehanik pufov, pa koliko rabi, da odplača (amortizira) orodje. Ker njega tudi ne zanima, da sem imel smolo z avtom in da se je pokvrail sam od sebe... Pri denarju se simpatije nehajo...

Od njega pričakujem, da če mi bo zamenjal dele, da jih bo obračunal nekje med svojo svojo nakupno ceno in prodajno v trgovini. Ker tako se splača obema. Na koncu koncev on ni trgovina, ampak storitev... In tako funkcionira tudi z mojim mehanikom in mu še v življenju nisem prinesel svojih delov zraven, ker je pač dal fer ceno. me tudi vpraša, ali želim original dele (in pove ceno) ali drugo firmo ter mi pove njegovo priporočilo. Odločitev je na koncu še vedno moja...

Tudi mojim strankam (sicer druga branža) ne prodajam (kupljenega) materiala po zlatarskih cenah, tmeveč nekaj nižje, kot jih lahko najde na spletu (ali kje drugje). Če jih dobi cenej, super za njega, mi z veseljem vgradim/popravim/naredim, zaraunam moje delo, dam garancijo na delo, ne morem pa dat garancijo na uporabljen del. Funkcionira BP.

Dokler pa bodo mehaniki vihali nos nad tem, da stranka prinese svoj material, ker mu mehanik pač hoče zaračunat nenormalno in nemoralno ceno za porabljen material, pač tako dolgo bo odnos takšen kot je...

Koliko bi naj bila ura mehanika? Težko rečt... Za preprosta opravila nižja, za zahtevnejša pa višja. Vprašanje je tudi, kako kdo obračunava - eni računajo popravilo na normo - zaračunajo celo uro, čeprav so morda delali pol ure. Nekateri obračunajo dejansko porabljen čas...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.921
5.194
113
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Dokler pa bodo mehaniki vihali nos nad tem, da stranka prinese svoj material, ker mu mehanik pač hoče zaračunat nenormalno in nemoralno ceno za porabljen material, pač tako dolgo bo odnos takšen kot je...

Ti res misliš, da majo mehaniki čas okoli gledat in cene primerjet. Njemu B2B pokaže kaka je cena ali pa pokliče trgovino ko dela račun pove ident on mu pove ceno. Rešeno 10 sekund in to je to. Ali bi mogo zaj za vsak del še guglat in primerjat cene, da lahko rukne potem malo nižjo kot je na netu. Torej ni mehanik kriv, da ima del določeno ceno ampak B2B trgovina ki mu v programu tako ceno napiše. Tak da lahko zdaj začnete jamrat čez trgovine zakaj imajo take cene.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Očitno mi je šola dala to, da danes za razliko od vas ne rabim gledat, koliko stani olje pri mehaniku in ciganit. Pa ne, da razsipavam denar, ampak dam vsakomur možnost, da zasluži.

Kot je že nekdo povedal na forumu; to, da stane kava 0,10 EUR vas ne moti. Da je ura frizerja višja od ure mehanika, ali pa v nekaterih primerih ure odvetnika vas ne moti.

Spoštujem tudi vsakega, ko zna doma kaj popraviti. Super. Jaz po pravici povem, da sem prelen zato. Raje plačam, da mi nekdo pobeli stanovanje pa vem, da bi sam to naredil 10x ceneje. Pa se mi ne da. Grem raje smučat ali pa na morje.

Ura odvetnika je po tarifi 45,90 EUR
priden.gif


Je pa takšno hvalisanje, ki ga v vsakem postu ne pozabiš, znak, ki o tebi vse pove.

Pravi car si ja, vse si lahko privoščiš
evil.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.110
752
113
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
...

Dokler pa bodo mehaniki vihali nos nad tem, da stranka prinese svoj material, ker mu mehanik pač hoče zaračunat nenormalno in nemoralno ceno za porabljen material, pač tako dolgo bo odnos takšen kot je...
...
467716-post_slo.gif

nekdo zgoraj je omenjal spoštovanje do mehanikov... spoštovanje gre v obe smeri. če mi mehanik prodaja nek rezervni del po 2x ceni, mi najprej pade na pamet beseda "nateg". če me že očitno nateguje pri ceni materiala, kdo mu brani, da me ne bi nategnil še pri obračunu ur in mi zaračunal 2x delo? ali pa bo raje menjal kompleten del, kot pa bi ga popravil, ker ima več marže pri preprodaji rezervnih delov kot pri popravilu. skratka, očitno se tudi mehaniki (servisi) počasi ločujejo v dve skupini: na tiste, ki vihajo nos, če prineseš svoje dele, in na tiste, ki tega problema nimajo, ker dajejo normalne cene na dele.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.110
752
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Ti res misliš, da majo mehaniki čas okoli gledat in cene primerjet. Njemu B2B pokaže kaka je cena ali pa pokliče trgovino ko dela račun pove ident on mu pove ceno. Rešeno 10 sekund in to je to. Ali bi mogo zaj za vsak del še guglat in primerjat cene, da lahko rukne potem malo nižjo kot je na netu. Torej ni mehanik kriv, da ima del določeno ceno ampak B2B trgovina ki mu v programu tako ceno napiše. Tak da lahko zdaj začnete jamrat čez trgovine zakaj imajo take cene.
zakaj pa bi mehanik iskal najnižjo ceno, saj bodo rezervne dele itak preplačale stranke... dokler bo imel dovolj tommyev med strankami, mu bo tak poslovni model dobro tekel
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ksz

Kar se marž tiče, se strinjam. In to je tudi tisto kar človeka razbesni. Toda - zakaj se najprej ne lotite trgovcev, ki vam niti pod razno ne bodo nikoli razkrili, koliko nad 100 procenti marže si prisvojijo? Na njih pa ne pljuvate, kako to
sprasujem se.gif
?

V glavnem pa, delajte raje svoje delo za katerega ste specializirani, ostala dela pa prepustite strokovnjakom, ki so pa specializirani za njih. Razen če gre za hobi seveda. Tako boste bolj učinkoviti in boste tudi več zaslužili. Če pa imate neznosen občutek da vas je mehankar preveč odrl, greš pa naslednjič naprej k drugemu! Jebiga
tongue-1.gif
. Ni vrag da po parih poizkusih ne boš našel tapravega.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.323
-8.450
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Toda - zakaj se najprej ne lotite trgovcev, ki vam niti pod razno ne bodo nikoli razkrili, koliko nad 100 procenti marže si prisvojijo? Na njih pa ne pljuvate, kako to
sprasujem se.gif
?
Pogledaš kitajske štacune in hitro vidiš maržo naših trgovcev. Zato se tudi marsikaj nabavi od tam.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Očitno mi je šola dala to, da danes za razliko od vas ne rabim gledat, koliko stani olje pri mehaniku in ciganit. Pa ne, da razsipavam denar, ampak dam vsakomur možnost, da zasluži.

Kot je že nekdo povedal na forumu; to, da stane kava 0,10 EUR vas ne moti. Da je ura frizerja višja od ure mehanika, ali pa v nekaterih primerih ure odvetnika vas ne moti.

Spoštujem tudi vsakega, ko zna doma kaj popraviti. Super. Jaz po pravici povem, da sem prelen zato. Raje plačam, da mi nekdo pobeli stanovanje pa vem, da bi sam to naredil 10x ceneje. Pa se mi ne da. Grem raje smučat ali pa na morje.

Ura odvetnika je po tarifi 45,90 EUR
priden.gif


Je pa takšno hvalisanje, ki ga v vsakem postu ne pozabiš, znak, ki o tebi vse pove.

Pravi car si ja, vse si lahko privoščiš
evil.gif

Se vidi, da tvoje izkusnje ne sezejo dlje, od foruma.

Eno je odvetniska tarifa, ki jo prizna sodisce. Za ta denar te bo zastopal odvetnik, dodeljen po uradni dolznosti, ce ne bos imel denarja zanj.

Drugace pa v 20 letni karieri dela se nisem srecal dobrega odvetnika, ki bi delal za to tarifo. Menda ne mislis, da Krstic, Ceferin, Senica, Zdolsek, Ilic, Zidarjeva, Albreht, Ketler, Korosec, Fiser ipd. delajo po tarifi?
hysterical-1.gif


Zgornja imena sicer niso garancija za uspeh, amak se nisem spoznal dobrega odvetnika, ker bi delal po dejanski tarifi. Ce ga poznas, se priporoca, za kontakt.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Ksz

Kar se marž tiče, se strinjam. In to je tudi tisto kar človeka razbesni. Toda - zakaj se najprej ne lotite trgovcev, ki vam niti pod razno ne bodo nikoli razkrili, koliko nad 100 procenti marže si prisvojijo? Na njih pa ne pljuvate, kako to
sprasujem se.gif
?

V glavnem pa, delajte raje svoje delo za katerega ste specializirani, ostala dela pa prepustite strokovnjakom, ki so pa specializirani za njih. Razen če gre za hobi seveda. Tako boste bolj učinkoviti in boste tudi več zaslužili. Če pa imate neznosen občutek da vas je mehankar preveč odrl, greš pa naslednjič naprej k drugemu! Jebiga
tongue-1.gif
. Ni vrag da po parih poizkusih ne boš našel tapravega.

467716-post_slo.gif


Ves kaj je smesno. Ko so razprodaje in so cunje znizane za 60% ali 70% trgovine polne in trgovci zadovoljni se nihce ne vznemirja, koliko trgovci zasluzijo sele takrat, ko ni razprodaj, ce se jim splaca cunje prodajat s taksnim popustom.

Ali za zakaj je kos usnjene torbice LV 1.000€, material za izdelavo,pa stane 10€?

Jeben je pa bogi mehanik, lopov, nategunnin zlatar, ki dela, se valja pod avtom, je ves umazan...

Skratka, vsako tele naj ima svoje veselje. Se dobro, da obstajate in imajo razni Eurotoni delo. V tujini ga ne bi imeli, ker bi vas hitro kdo obtozil dela na crno.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.411
5.910
113
pri taščici
Alkoholik
Jaz privoscim mehaniku 10 jurjev letnega dobicka pri enem zaposlenem. Po moznosti pri dveh strankah tedensko. Zakaj bi imel dve na uro, ce ravno.toliko zasluzi pri dveh na teden.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Očitno mi je šola dala to, da danes za razliko od vas ne rabim gledat, koliko stani olje pri mehaniku in ciganit. Pa ne, da razsipavam denar, ampak dam vsakomur možnost, da zasluži.

Kot je že nekdo povedal na forumu; to, da stane kava 0,10 EUR vas ne moti. Da je ura frizerja višja od ure mehanika, ali pa v nekaterih primerih ure odvetnika vas ne moti.

Spoštujem tudi vsakega, ko zna doma kaj popraviti. Super. Jaz po pravici povem, da sem prelen zato. Raje plačam, da mi nekdo pobeli stanovanje pa vem, da bi sam to naredil 10x ceneje. Pa se mi ne da. Grem raje smučat ali pa na morje.

Ura odvetnika je po tarifi 45,90 EUR
priden.gif


Je pa takšno hvalisanje, ki ga v vsakem postu ne pozabiš, znak, ki o tebi vse pove.

Pravi car si ja, vse si lahko privoščiš
evil.gif

Se vidi, da tvoje izkusnje ne sezejo dlje, od foruma.

Eno je odvetniska tarifa, ki jo prizna sodisce. Za ta denar te bo zastopal odvetnik, dodeljen po uradni dolznosti, ce ne bos imel denarja zanj.

Drugace pa v 20 letni karieri dela se nisem srecal dobrega odvetnika, ki bi delal za to tarifo. Menda ne mislis, da Krstic, Ceferin, Senica, Zdolsek, Ilic, Zidarjeva, Albreht, Ketler, Korosec, Fiser ipd. delajo po tarifi?
hysterical-1.gif


Zgornja imena sicer niso garancija za uspeh, amak se nisem spoznal dobrega odvetnika, ker bi delal po dejanski tarifi. Ce ga poznas, se priporoca, za kontakt.

Ja, žal bolj malo vem o tem, nekaj pa le.

Odvetnik mora v vsakem primeru delati in obračunati po tarifi, razlika je le v tem, al se zmeniš na punktum, pavšal ali procent itd.
Jaz sem ti dal primer za punktum.

Je pa lepo pogledati sodbo in sklep o stroških, ko nasprotna stranka, ki je imela renomiranega advokata, popuši in je preplačala storitev.
Renomirani (tisti, ki se največkrat pojavi na tv) ti reče: "to mi bo izziv, se že veselimo (zgubljen primer) in odšteješ".

Če pa slučajno zmaga, pa dobi povrnjeno samo stroške po punktumu, ne pavšala in ne procenta, kar pri manjših zadevah pomeni pirovo zmago, saj ni dovolj niti za stroške odvetnika
hysterical-1.gif
(ne, niso anekdote).

Matoza si pozabil
evil.gif
on pošola vse ostale.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Ksz

Kar se marž tiče, se strinjam. In to je tudi tisto kar človeka razbesni. Toda - zakaj se najprej ne lotite trgovcev, ki vam niti pod razno ne bodo nikoli razkrili, koliko nad 100 procenti marže si prisvojijo? Na njih pa ne pljuvate, kako to
sprasujem se.gif
?

V glavnem pa, delajte raje svoje delo za katerega ste specializirani, ostala dela pa prepustite strokovnjakom, ki so pa specializirani za njih. Razen če gre za hobi seveda. Tako boste bolj učinkoviti in boste tudi več zaslužili. Če pa imate neznosen občutek da vas je mehankar preveč odrl, greš pa naslednjič naprej k drugemu! Jebiga
tongue-1.gif
. Ni vrag da po parih poizkusih ne boš našel tapravega.

467716-post_slo.gif


Ves kaj je smesno. Ko so razprodaje in so cunje znizane za 60% ali 70% trgovine polne in trgovci zadovoljni se nihce ne vznemirja, koliko trgovci zasluzijo sele takrat, ko ni razprodaj, ce se jim splaca cunje prodajat s taksnim popustom.

Ali za zakaj je kos usnjene torbice LV 1.000€, material za izdelavo,pa stane 10€?

Jeben je pa bogi mehanik, lopov, nategunnin zlatar, ki dela, se valja pod avtom, je ves umazan...

Skratka, vsako tele naj ima svoje veselje. Se dobro, da obstajate in imajo razni Eurotoni delo. V tujini ga ne bi imeli, ker bi vas hitro kdo obtozil dela na crno.

Dandanes pravih razprodaj ni več, ker so nonstop neka znižanja ipd. Nakupi preko spleta itd...

A ti misliš, da v nemčiji nimajo "eurotona",

https://www.kfzteile24.de/ itd...

Včasih dobiš še celo prej po pošti iz Nemčije, kot pri naših zlatarjih.

Očitno ti ne ločiš, kaj je to opravljena storitev in kaj prodaja delov.

Glede prve ni dileme, tu si serviserji konkurirajo s kvaliteto, znanjem itd., pri prodaji delov (istih, sploh ko smo omenili olja) pa gre za čisto plenilstvo, ki nima nobene veze s servisom.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.507
1.157
113
Autodoc je tud švabski....kapo dol za hitrost dostave.



Alteraš sam kupuje večinoma olje in filtre, mogoče še kakšno sklopko in vztrajnik (ker to lahko dobi v tujini občutno ceneje).
Alterašu se zdi neumno odšteti 30eur za L olja, če za to ceno lahko dobi 4-5 litrov. Oddaja naročila, plačilo in podpis pri poštarju ob dostavi mu vzame max.10min..
Alterašu.v žepu ostane 100+ eur (za 10min dela 100eur - Alteraš je hujši od mehanika, zdravnika in odvetnika skupaj!).
Za ta denar Alteraš pelje družino na izlet (časa ima na pretek, saj mu je nabava olja vzela le 10minut. To je opravil prek službenega računalnika, v službenem času, v javni upravi
smile-1.gif
)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Hitro je to ja.

Drugače pa mi je uganka, kakšne alter vozovje je to, da je nonstop na servisih, alterašu se avto je na kvari.
Do 20 let zdrži vsak pa če mu olje menjaš letno ali na 4 leta, ni razlike.

p.s.
saj ti pa lahko v službo dostavi, lol