Mehanik leta 2017

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.351
678
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Moras pa vedet, da Altersave cas ni vreden nic.

Približno minuto traja, da na MV naročim 5l olja za nekaj manj kot 30EUR. Na servisu mi enako olje prodajo za slabih 90EUR.
Če je tvoja minuta več vredna kot 60 EUR, OK. Jaz z veseljem prišparam teh 60 EUR.
Nikoli mi ni bilo problem plačat poštene cene. Ampak 90 EUR za 5l olja ni poštena cena, ker poštena cena bi bila 30 EUR, pa še pri tej ceni bi imel mehanik profit.
Če mehanik s 40EUR na uro ne pride skozi, potem naj dvigne ceno svojega dela. Ker je mehanik in ne trgovec.

In zakaj potem sploh dajes avto servisirat takemu nepostenemu serviserju? Ker to ne drzi, da imajo vsi servisi tako ceno olja... to je postal nek urbani mit oz. prepricanje, da je povsod tako... jaz na pooblascenem servisu recimo placam liter olja okoli 8 do 9€...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.910
3.028
113
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Max. 40€ bruto, verjetno manj...

Ja bo držalo in nekdo ki razvija sistem zasluži manj kot tisti ki ga samo zamenja. Ker ta ki ga zamenja naj bi se moral precej izobraževat za to v primerjavi s tistim ki ga mora razviti. Tako nekateri tukaj gor razmišljajo.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
slej ali prej se bodo cene dela morale dvigniti
če odmislim material, ki prihaja od vsepovsod, pa sigurno na račun znanja, ki ga potrebuješ za rešitev kompleksnih problemov (DPF, avtomatski menjalniki, ADAS nastavitve kamer itd.)
Aha..potem se bo morala tudi raven izobrazbe dvigniti iz poklicne vsaj na 5-6 stopnjo ali kako?
cool-1.gif

Najmanj dva dokončana post doktorska študija mora met.
evil.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.194
2.428
113
v lokalni ostariji
ok koliko pa ni "zlatarsko"? koliko bi vi privoščili enmu mehaniku dohodka in koliko dobička v enem letu. koliko je tisto?

dobička 1000€ dovolj? 5000€?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.894
5.169
113
Dobočka si itak ne zasluži. Če ma samo 3 letno šolo. Minimalc mu bo dovolj
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Glede na stan in vloženemu delu primerno, ne pa, da je merilo, koliko olja in filtrov in po kakšni ceni bo prodal strankam.
wink-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.194
2.428
113
v lokalni ostariji
no dejmo konkretizirat. koliko € dobička mu privoščimo. koliko let mora delati da bo povrnil investicijo v delavnico koliko da si bo privoščil en konkreten 2 tedenski dopust (kar pomeni plačilo še zaposlege) na hrvaški obali.
dejmo bit konkretni.

kaj je poštena cena
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
moj mehanik dela za cca 15-20€/h + zasluži še nekaj od rezervnih delov; meni se zdi to pošteno, dokler je delo opravljeno tako kot se zagre
zmaga.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.194
2.428
113
v lokalni ostariji
morda se komu zdi da je zlatar ker zasluži še na rezervnih delih. pač alter matematika: 200€/dan samo od dela x 21dni = 4200 samo od dela plus material mu še enkrat tolk prnese. in to en buhtl s dvigalom za jurja.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.930
5.463
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
no dejmo konkretizirat. koliko € dobička mu privoščimo. koliko let mora delati da bo povrnil investicijo v delavnico koliko da si bo privoščil en konkreten 2 tedenski dopust (kar pomeni plačilo še zaposlege) na hrvaški obali.
dejmo bit konkretni.

kaj je poštena cena

A ni ta cifra 1500eur netto/mesec?
tongue-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Mene nič ne briga, koliko ima še pufa za "mercedesa in super orodje", mogoče še delavnico..to je njegov problem, ne moj in mu ne mislim subvencionirat njegovih pufov preko dragih storitev. Če ne gre drugače, pa naj zapre-ne bo prvi ne zadnji..
A je to težko zastopit?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.194
2.428
113
v lokalni ostariji
dejva še enkrat.

KOLIKO lahko zasluži da ne bo predrag? da ne bo preveč imel? kje konkretno je tista meja. jurja? dva? koliko lahko zasluži?

sej ko en "poceni" crkne pa jokajo vsi kako je lohk propadel sej je imel ja tolk dela je čist pocen delu...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To ni "naš" problem, koliko naj zasluži, da bo predrag.

A ko greš kupit nov avto, ga kupiš pri najdražjem prodajalcu? al iščeš cenejšo varianto za popolnoma enak izdelek.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.194
2.428
113
v lokalni ostariji
seveda je "vaš" problem. nikjer niste definiral kaj je predrago. očitvno dovoljujete samo dumping ponudbe,pa čeprav potem firma /izvajelec crkne ali ap se naredijo nategi nekje drugje... eh ja...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Predrago je če liter olja pride 30 eur, v trgovini pa 9 eur. + ostali material, kateremu nabija ceno.

O uri dela mehanika se dejansko sploh ne pogovarjamo (še).
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.910
3.028
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
seveda je "vaš" problem. nikjer niste definiral kaj je predrago. očitvno dovoljujete samo dumping ponudbe,pa čeprav potem firma /izvajelec crkne ali ap se naredijo nategi nekje drugje... eh ja...

Evo jaz ti lahko povem vse kar je več kot 40€/uro je predrago za moj avto. Če je to ferrrari ali kakčna luksuzna limuzina je pač toliko več. Če za material računa 10-20 % več ni problema ne pa 200+
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.894
5.169
113
Ko vam avto recimo v nemčiji crkne. V avtu familija, naslednji dan šiht. In je treba plačat 2-3x ceno naše cene, da se pride domov, tudi handlate? Asistence alteraš itsa nima ker nerabi.
Najlepše je šraufat takim ko najprej sami začarajo, pol začara še oni ki šraufa za 15€ in na koncu ko je treba odčarat pa po kolenih hodijo samo, da se zrihta

In fantje pošten odnos do mehanika se vam večkrat splača pa se tega sploh ne zavedate. Takemu ki ti že tri dniprej razloži samo olje in filter pa še to zraven prinese pol pa še za popust gnjavi veš, da boš sam enako nardil. Zgolj minimum kot ga zahteva. Popravlaš ne čeprav vzame 3 sekunde. Rečeš da rabi nov del in rešeno.
Taki ki ne pametuje in ni načitan in ni žid se pa marsikdaj še kaj zrihta pro bono ko prvemu 100% nebi. Nekaj na elektriki treba zrihtat. Veš da bo 3 minute lotanja zrihtalo in usput zalotaš. Crkne nek drag del ti maš od enega motorja ki je šel v kose in daš gratis zraven in podobno.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.194
2.428
113
v lokalni ostariji
ja ker vsi bi neki đabe. vse je predrago.

iščejo neke opcije da b "zastonj" čez pršli. to so sploh balkanci mojstri. pa potem reklamacije da zvijejo izvajalca...