Mehanik leta 2017

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
smile-1.gif
sicer spoštujem tommy17ko v njegovem trudu in razmišljanju...ampak ja ne rabi pa zasmehovat ravno vsakega ki se LEGALNO znajde v 21.stoletju ker ga zadeve malo zanimajo...know-how pa dejansko leži na netu na dosegu...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

poglej si kakšno skrito kamero iz "dobre" restavracije
smile-1.gif

boš raje pod avtom ležal
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Res je..vecina hejterjev v temi proti "nam" je itak takih, ki v reali ne znajo zamenjat zarnice, kaj sele kaj drugega..in se tolazijo, da avte servisirajo pri super duper mehanikih, prezivljajo cas z "druzino" in jedo zunaj v smensi gostilnah..pateticno..
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Verjel ali ne, ampak vcasih (sicer dolga leta nazaj, v casu Golf I in II) sem sam avte popravljal. Zdaj se mi to ne da vec. Skoda casa za servis 1x letno oz. ga sam niti nocem, ker je avto v garanciji. Pa nimam vec ne orodja niti prostora.

@Snecer, ti verjamem. Imam nekaj preverienin in se teh drzim. Zaenkrat se nisem bil razocaran.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ukvrjanje z druzino pri slovenckih- foter pelje mulca iz bloka do trafike, kjer si kupi cike, hitro spije pir v lokalnem bifeju, medtem mamica previje tamalega, skuha juzno, potem zvecer pa skupaj lezijo pred tv..kruta realnost
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hipnos

luka51

Guru
16. avg 2007
13.879
5.157
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Drugo pa je izbira vozila, da si ne kupiš servisne zlate jame, danes so praktično vsi avtomobili lepo vozni, udobni itd.
Če pa hočeš vzdihe sosedov v ulici pa nabaviš eksotiko, ki daje delo serviserjem, da ti že žarnico zamenjajo in pol avta razstavijo.
priden.gif
torej vsi vw avti, ki imajo gumb za ročno so eksotika. Rabiš tester, da greš v servisni način, da lahko narazn bate zadaj potisneš
Renault modus je eksotika ker moreš pol avta raztavit pri prvi generaciji za žarnico
1.6 8v hdi je eksotika, ker rabilš al vakum al pa software za menjat filter goriva.

Btw k dohterju tudi pridete s spisanim izpiskom iz wikipedije o diagnozi?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Tudi ja
zdaj pa se ti spet vklopi domisljijo in natipkaj tvoj kvalitetno prezivljanje prostega casa z druzino..ostalo ze vse vemo..😂
 
I

Izbrisan uporabnik #488

kupiš avto s heblom za ročno, big deal
ločiš med servisom in nekim defektom, ko potrebuješ mehanika?
meni se pač ne zdi normalno, da serviser kasira 30 eur za l olja, ki je v trgovini 9 eur, to je bistvo te teme, nekaterim pa se zdi to normalno, tistm z iberwagni
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Tudi ja
zdaj pa se ti spet vklopi domisljijo in natipkaj tvoj kvalitetno prezivljanje prostega casa z druzino..ostalo ze vse vemo..😂

Otroci so odrasli. Zivijo na svoje. Tako, da kar se tice otrok mi je edina skrb necak.

Drugace pa, kar se tice prostega casa (ga je premalo); zdajke smucanje, pomlad hribi, morje, dobra hrana, potovanja. Ne grem npr. za en teden na morje izlezavat, ampak bolj aktiven dopust npr. po Spanini, Portugalska, Dolomiti...

Drugace pa po lokalih na pivo ne hodim, prav tako sovrazim shoping centre.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Moras pa vedet, da Altersave cas ni vreden nic.

Približno minuto traja, da na MV naročim 5l olja za nekaj manj kot 30EUR. Na servisu mi enako olje prodajo za slabih 90EUR.
Če je tvoja minuta več vredna kot 60 EUR, OK. Jaz z veseljem prišparam teh 60 EUR.
Nikoli mi ni bilo problem plačat poštene cene. Ampak 90 EUR za 5l olja ni poštena cena, ker poštena cena bi bila 30 EUR, pa še pri tej ceni bi imel mehanik profit.
Če mehanik s 40EUR na uro ne pride skozi, potem naj dvigne ceno svojega dela. Ker je mehanik in ne trgovec.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
slej ali prej se bodo cene dela morale dvigniti
če odmislim material, ki prihaja od vsepovsod, pa sigurno na račun znanja, ki ga potrebuješ za rešitev kompleksnih problemov (DPF, avtomatski menjalniki, ADAS nastavitve kamer itd.)
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
slej ali prej se bodo cene dela morale dvigniti
če odmislim material, ki prihaja od vsepovsod, pa sigurno na račun znanja, ki ga potrebuješ za rešitev kompleksnih problemov (DPF, avtomatski menjalniki, ADAS nastavitve kamer itd.)

pri električnih vozilih bo manj kompleksnih problemov, a ne
priden.gif
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.898
3.020
113
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
slej ali prej se bodo cene dela morale dvigniti
če odmislim material, ki prihaja od vsepovsod, pa sigurno na račun znanja, ki ga potrebuješ za rešitev kompleksnih problemov (DPF, avtomatski menjalniki, ADAS nastavitve kamer itd.)

koliko misliš da je ura dela razvojnega inženirja ki razvija DPF filtre itd.?, ne tistega v nemčiji ampak recimo koliko bi bila ura pri nas.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
slej ali prej se bodo cene dela morale dvigniti
če odmislim material, ki prihaja od vsepovsod, pa sigurno na račun znanja, ki ga potrebuješ za rešitev kompleksnih problemov (DPF, avtomatski menjalniki, ADAS nastavitve kamer itd.)
Aha..potem se bo morala tudi raven izobrazbe dvigniti iz poklicne vsaj na 5-6 stopnjo ali kako?
cool-1.gif