Mehanik leta 2017

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Lani poleti nas je hecal škodilak pri vžigu - v bistvu že od nakupa (rabljenega) dalje - pač je težko vžgal. Smo v sklopu rednega servisa na Porsche to omenili in so gruntali in gruntali in ... pa nič zgruntali. Kot zadnja opcija se omenili zamenjavo injektorjev cca 700€ po spominu vsak X 3. So pa omenili možnost, da ko nas vpokličejo (lani jeseni) zaradi eko "updata", da lahko potem oni javijo, da je očitno nekaj narobe z injektorji in jih dobimo pod kulanco za nižjo ceno (se ne spomnim, ampak je bilo menda za 1/2). V vmesnem času je prišel še velik servis, ki pa smo ga po pridobitvi predračunov opravili na nepooblaščencu za pol cene (cca 400 proti 800€). Od takrat nas Porsche sploh ne kontaktira več, tudi na vpoklic nas niso klicali.
wink-1.gif


Vmes smo ugotovili, da avto precej normalno vžge, če mu ob vžigu držiš "gas pedal" nekje na polovici.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Snecer, a za iPhone te pa ne moti, ker ga lahko samo zlatar (pooblaščen servis) popravlja v garancijskem roku?
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.376
303
83
Snecer, z zadnjim se popolnoma strinjam.
Verjemi, ce bi vedel, kdo sem, mi ne bi razlagal o servisiranju izven pooblascenih servisev :D
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.998
5.291
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Ni problema, dokler ni potrebno uveljavlajati garancije. Potem se pa hitro lahko zaplete in se hočejo izvleči ven, ker servisi niso bili na uradnem servisu. Pri podaljšani garanciji pa sploh
podaljšana garancija je jamstvo. In za tisto pač veljajo drugi pogoji. Če jih ne sprejmeš se pač posloviš od tega.
Pri popravilih v garanciji pa ni nobenih težav če se je servis delal redno po predpisanih pogojih in je vse dokazljivo z štempli in računi. Torej, da imaš papir kaj in kdaj se je na avtu zamenjalo. Alteraš menja olje sam seveda tega nima in potem se zaplete. Pa lahko tam prodaja zgodbice kak je 23 jutub videjev pogledal in ve najmajn 64.3x več od njihovega vajenca.
Vsaj vag, MB in bmw in ford 100% ne komplicirajo. Za te vem, ker smo jih šraufali od novega in so reševali v garanciji na pooblaščenem. In vse je bilo rešeno. Je pa res, da so jim na začetku prodajali zgodbice kako garancija ne velja. Potem so jim pa razložli kak zadeva stoji in je blo rešeno brez vprašanj. Seveda pri vseh računi z specifikacijo kaj je bilo menjano in pa poštemplane servisne.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.113
3.590
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Snecer, a za iPhone te pa ne moti, ker ga lahko samo zlatar (pooblaščen servis) popravlja v garancijskem roku?
Ti pa ne ločiš servisa zaradi okvare in servisa zaradi vzdrževanja. Iphona lahko vzdržuješ sam brez problema, tudi update lahko narediš brez pooblaščenega serviserja ...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.113
3.590
113
Marlbor
Ko boš sedaj skrbno razmislil in poskusil najti boljšo primerjavo, boš ugotovil, da si je samo avtomobilska industrija priskrbela ekskluzivno pravico za vzdrževanje artikla, v kolikor želiš obdržati garancijo. Pa čeprav so razne zveze za potrošnike, zakonodaja in odločbe sodišč ugotovile, da nimajo prav in lahko vozilo vzdržuje tudi kdo drug, se v glavnem proizvajalci avtov še vedno delajo precej trde in butaste okoli tega.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.511
1.166
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Jp..jaz raje vozim avto , ki je v garanciji na pooblasceni servis, ravno v izogib takim situacijam..pac pozrem, da mi zaracunajo olje, vitrex, razne sprejcke, preizkus zavor na valjih po zlatarskih cenah. Ampak samo do izteka garancije, potem me pa ne vidijo vec..
Za ta avto je servis(osnovni) 200;, za drugega, ki je starejsi in ga servisira lokalec, pa 60..
17758-icon_confused.gif

A so novi avti v vrednosti 15-25k eur res tako zanič, da ne morejo delovati recimo 5 let (150.000km) BP in je potrebno uveljavljat garancijska popravila.

Sam imam neka FLAR jajca letnik 2005, 300.000km...od tega jaz z njim prevozil 280.000....do 150.000 ni crknila niti ena stvar, ki bi lahko bila predmet garancije.

Recimo, da letno narediš 30k km in imaš 5 let garancije.
Pri rednem servisu na 15.000km narediš 150€ razlike pooblaščeni vs. registriran nepooblaščeni (ne kozolčar).
Letno 300€ samo pri rednih servish. V 5 letih 1500€ samo iz naslova rednega servisiranja.

Pa pri novih vozilh res crkenjo v parih letih stvari v vrednosti recimo 1500€ ali več (turbina, sklopka vztranjnik, šobe)?
Ker, če je tako bom gonil staro garo do konca dokler ne razpade oz. jo rja ne požre
smile-1.gif
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.087
1.282
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Očitno mi je šola dala to, da danes za razliko od vas ne rabim gledat, koliko stani olje pri mehaniku in ciganit. Pa ne, da razsipavam denar, ampak dam vsakomur možnost, da zasluži.

Kot je že nekdo povedal na forumu; to, da stane kava 0,10 EUR vas ne moti. Da je ura frizerja višja od ure mehanika, ali pa v nekaterih primerih ure odvetnika vas ne moti.

Spoštujem tudi vsakega, ko zna doma kaj popraviti. Super. Jaz po pravici povem, da sem prelen zato. Raje plačam, da mi nekdo pobeli stanovanje pa vem, da bi sam to naredil 10x ceneje. Pa se mi ne da. Grem raje smučat ali pa na morje.

Clovek bozji, nehaj. Tako poniznega sw delas, pa moras obvezno v vsaki objavi povedat, kako ti hodis na smucanja, morja, pomagas revnim, placas 150% za servis vec, ker lajko itd. Spusti se z neba in se postavi v kozo nekoga na minimalcu. 600eur. Bo slo? Da se razumemo, dobro mi gre, pa se s tem ne hvalisam v vsaki drugi temi. Na ten svetu ne zivite sano taki s polno ritjo vsega, ki potem glede na visino svojih dohodmov placujete necaku vrtec.

Ce nekdo na minimalcu prispara 50eur na rednem servisu, je to greh? Pa ce prispara 200eur na turbini, ki jo naroci iz Nemcije? Ce mu mehanik del vzame, zakaj ne?

Mojemu ni problem vzeti dela, ki mu ga prinesem/ce mu ga. Enkrat sem prinesel olje, ker sem ga mel za dolivanje na zalogi. Drugace sicer nikoli, ker ma dobre cene. Ne bom pa dajal za egr 250eur, ce ga dobim za 80.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.998
5.291
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Ko boš sedaj skrbno razmislil in poskusil najti boljšo primerjavo, boš ugotovil, da si je samo avtomobilska industrija priskrbela ekskluzivno pravico za vzdrževanje artikla, v kolikor želiš obdržati garancijo.

daj ne bluzi ker to ni res.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Očitno mi je šola dala to, da danes za razliko od vas ne rabim gledat, koliko stani olje pri mehaniku in ciganit. Pa ne, da razsipavam denar, ampak dam vsakomur možnost, da zasluži.

Kot je že nekdo povedal na forumu; to, da stane kava 0,10 EUR vas ne moti. Da je ura frizerja višja od ure mehanika, ali pa v nekaterih primerih ure odvetnika vas ne moti.

Spoštujem tudi vsakega, ko zna doma kaj popraviti. Super. Jaz po pravici povem, da sem prelen zato. Raje plačam, da mi nekdo pobeli stanovanje pa vem, da bi sam to naredil 10x ceneje. Pa se mi ne da. Grem raje smučat ali pa na morje.

Clovek bozji, nehaj. Tako poniznega sw delas, pa moras obvezno v vsaki objavi povedat, kako ti hodis na smucanja, morja, pomagas revnim, placas 150% za servis vec, ker lajko itd. Spusti se z neba in se postavi v kozo nekoga na minimalcu. 600eur. Bo slo? Da se razumemo, dobro mi gre, pa se s tem ne hvalisam v vsaki drugi temi. Na ten svetu ne zivite sano taki s polno ritjo vsega, ki potem glede na visino svojih dohodmov placujete necaku vrtec.

Ce nekdo na minimalcu prispara 50eur na rednem servisu, je to greh? Pa ce prispara 200eur na turbini, ki jo naroci iz Nemcije? Ce mu mehanik del vzame, zakaj ne?

Mojemu ni problem vzeti dela, ki mu ga prinesem/ce mu ga. Enkrat sem prinesel olje, ker sem ga mel za dolivanje na zalogi. Drugace sicer nikoli, ker ma dobre cene. Ne bom pa dajal za egr 250eur, ce ga dobim za 80.


Deloma se strinjam s teboj, ne pa v celiti. Ko, kar jaz počnem za moj denar in kaj komu pomagam je moja stvar, ki tebe nič ne stane. Glede moje polne riti; ja jo imam. Priznam. Zato tudi še komu kaj dam, pomagam in ne težim za popuste. Ko enkrat ne bom imel polne riti, drugim ne bom pomagal, ker ne bom mogel. A veš zakaj? Ker upam, da bo tudi meni kdaj kdo pomagal, če bom v težavah.

Glede minimalca je pa takole. Priznam, jaz za ta denar ne bi preživel. ali pa res težko. In marsikdo se mi res smili, ne pa vsi.

Ti povem primer; prejšnjo nedeljo v oddaji Fokus na POP TV; vzdrževalec vozil na MNZ, ki dela tam za 600 EUR. Ti jare ne povem, kako in kdo tam vse služi in kako. O tem ne bom, ker sem to že povedal tistim, ki so za to pristojni. Se pravi dela za 600 EUR, ampak pravi, da mu nekako gre, ker se znajde in še kaj zasluži. A res, kako pa zasluži? Med delovnim časom in preprodajo delov?

Ampak vse to niti ni pomembno.

Poznam primer iz podobne branže, kjer iščejo podoben profil (primer zelo dobrega prijatelja). Skrb za vozni park cca. 200 kamionov, ureditev registracije, terminov na servis, ipd. Plača cca. 1.000 neto + malica in prevoz. Dajo ven razpis. Nič posebnega od zahtev. dobijo cca. 500 prošenj, od tega je 490 takih, da ne veš, ali jih je napisal nekdo resno, ali je to skrita kamera. Se pravi ostane cca. 10 vlog, kjer so kandidati kolikor toliko, da pridejo na razgovor. Se zgodi, da kandidat potrdi, da pride na razgovor, pa potem dejansko ploh na pride.

Skratka, plača se meni zdi korektna. Bo še kdo tukaj povedal, ki se na to malo bolj spozna. In torej, zakaj se tak gospod, ki po tem kar je na TV povedal dejansko paše na to delovno mesto ne prijavi? Imel bi vsaj 400 EUR neto večjo plačo, kar ni malo.

Pri nas v moji firmi kot sem že rekel ni slabi plač. V 20 letih kariere se še ni nikoli prijavil na delovno mesto nihče iz JU? Zakaj? Morda zato, ker je dejansko treba delat za plačo?
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.511
1.166
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Ti povem primer; prejšnjo nedeljo v oddaji Fokus na POP TV; vzdrževalec vozil na MNZ, ki dela tam za 600 EUR. Ti jare ne povem, kako in kdo tam vse služi in kako. O tem ne bom, ker sem to že povedal tistim, ki so za to pristojni. Se pravi dela za 600 EUR, ampak pravi, da mu nekako gre, ker se znajde in še kaj zasluži. A res, kako pa zasluži? Med delovnim časom in preprodajo delov?
Popoldne gre delat na fuš? Mogoče nima zadostne izobrazbe, da bi ga privatnik vzel za vzdrževalca? Če je na minimalcu ima verjetno 4 stopnjo ali manj.
Nas pa verjetno vse zanima kako in kdo od tam zaposlenih služi. Povej kaj več, ker te fore jaz vem ampak ne povem so na nivoju otroških pravljic.
 
Nazadnje urejeno:

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.087
1.282
113
Glej tomy, nisem ti minimalca omenil zaradi dveh primerov, ki si jih nastel. In vem, da v tvoji firmi ni slabih plac, si se ze 10x pohvalil. Ali zakaj si zdaj nastel ta dva primera? Posplosujes na vse? Dejstvi je, da je veliko ljudi na minimalcu. Dejstvo je tudi, da je ogrom o ljudi tik nad njim. Povprecna placa neto v privat sektorju je cca 940€neto. V javnem skoraj 200€ vec. To pomeni , da ima v zasebnem veliko veliko ljudi pod 940 neto.

V sosednji temi imas primer preplacil v zdravstvu. Tudi ok? Tudi damo vec, ker imamo?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.125
5.489
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:

Poznam primer iz podobne branže, kjer iščejo podoben profil (primer zelo dobrega prijatelja). Skrb za vozni park cca. 200 kamionov, ureditev registracije, terminov na servis, ipd. Plača cca. 1.000 neto + malica in prevoz. Dajo ven razpis. Nič posebnega od zahtev. dobijo cca. 500 prošenj, od tega je 490 takih, da ne veš, ali jih je napisal nekdo resno, ali je to skrita kamera. Se pravi ostane cca. 10 vlog, kjer so kandidati kolikor toliko, da pridejo na razgovor. Se zgodi, da kandidat potrdi, da pride na razgovor, pa potem dejansko ploh na pride.

Skratka, plača se meni zdi korektna. Bo še kdo tukaj povedal, ki se na to malo bolj spozna. In torej, zakaj se tak gospod, ki po tem kar je na TV povedal dejansko paše na to delovno mesto ne prijavi? Imel bi vsaj 400 EUR neto večjo plačo, kar ni malo.

Pri nas v moji firmi kot sem že rekel ni slabi plač. V 20 letih kariere se še ni nikoli prijavil na delovno mesto nihče iz JU? Zakaj? Morda zato, ker je dejansko treba delat za plačo?

Ko si ravno izpostavil podobno branžo...

Dobro najbrž MNZ majstru ni ravno v interesu ker se za garant službo sicer za minimalca praska po... popoldne pa lahko še kaj pofuša in gre nakoncu še vedno spočit pred TV pred spanjem...

Če si "iz podobne branže"..... Bodi še tam tako kolegialen in si zrihtaj da greš za en dan(prej 2) na teren poleg... Al pa da te ne bo preveč zeblo v tvojo polno vsega ta zadnjo.... Rihtaj vozni park en teden na vašem dvorišču...razkladi...nakladi...peri kamijone...
smile-1.gif
pa da te vidmo frajerja za 1000 +malca +prevoz...

9h++ teženje na šihtu da zrihtaš svakojake zajebe stem da ko šele začneš šravfat si že prepozen...

Pojdi na teren...lepo je potovat... Pa še plačano maš
smile-1.gif


Boš v franciji pr 2h stopinjah v ledenem dežju in vetru menjal blazino na stari zarjaveli prikolci
smile-1.gif
pa za vrat zi bo teklo pa zebl te bo ko cucka...

Da te vidmo dobrotnika
smile-1.gif
že samo če si spremstvo pa da 10min stojiš tam pa gledaš v havbo tam ti po tem času ne rata več matice nataknt nazaj na nov šravf zarad mrzlih prstov

Ampak ja razpisni pogoji so čist u easy.... Mal se bo šravfal....pa take pa teeee
cheer.gif
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Miikech pravi:
Glej tomy, nisem ti minimalca omenil zaradi dveh primerov, ki si jih nastel. In vem, da v tvoji firmi ni slabih plac, si se ze 10x pohvalil. Ali zakaj si zdaj nastel ta dva primera? Posplosujes na vse? Dejstvi je, da je veliko ljudi na minimalcu. Dejstvo je tudi, da je ogrom o ljudi tik nad njim. Povprecna placa neto v privat sektorju je cca 940€neto. V javnem skoraj 200€ vec. To pomeni , da ima v zasebnem veliko veliko ljudi pod 940 neto.

V sosednji temi imas primer preplacil v zdravstvu. Tudi ok? Tudi damo vec, ker imamo?

Ne, ni mi O.K., da plačamo za zdravje več, če več zaslužimo. Razlog:

Ker že tako plačujemo več prispevkov,
Ker je sedanji sistem že solidaren - mladi plačujejo enako (in so statistično gledano bolj zdravi) kot starejši, ki statistično gledano več porabijo,
Ker je denarja za zdravstvo, ne dovolj, ampak preveč. Če ne bi kradli,
Ker mi ni logično, da nekdo ki več dela in več zasluži prispeva več, kot tisti, ki se praska po jaj**h, ker se mu ne da delat, da bi uradno več zaslužil..