Medion Lifetab P9702 pri Hoferju za 189 EUR

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Za 50 eur več si z amazon.de naročiš samsungovo 10 colsko tablico, ki je bila letos prenovljena in dela kot bomba.

Ogo, te lahko se enkrat prosim, katero tablico si imel v mislih?

Trenutno imam naroceno tole Hoferjevo tablico, ampak ce ne bom zadovoljen, jo bom vrnil, ker danes sem dobil Leclercov katalog, v katerem je Samsung Galaxy Tab 9.7 SE VE za 380 eur.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik sass pravi:
če boš nabavil, povej se obnese tablica. tudi sam namreč iščem zamenjavo za nexus 10, za nek spodoben denar.

Eto, pa imam tablico. Instaliran ima Android 6.0.1. Za tisto, kar jo jaz potrebujem je zadosti hitra. Ekran je lep, locljivost dobra, YT prevaja v 1440p popolnoma tekoce. Trenutno me moti le, da je kar tezka - 570g.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik sass pravi:
če boš nabavil, povej se obnese tablica. tudi sam namreč iščem zamenjavo za nexus 10, za nek spodoben denar.

Eto, pa imam tablico. Instaliran ima Android 6.0.1. Za tisto, kar jo jaz potrebujem je zadosti hitra. Ekran je lep, locljivost dobra, YT prevaja v 1440p popolnoma tekoce. Trenutno me moti le, da je kar tezka - 570g.

Ok, še ena zoprna zadeva. Ko tablica predvaja kakršenkoli zvok, naj bo to klik od tipkovnice ali YT video ali karkoli drugega, se in iz zvočnikov in na slušalkah v ozadju sliši konkreten šum, ki se nadaljuje še cca. 1 sekundo po tem, ko neha predvajati zvok in se seveda, spet ponovi ob naslednjem predvajanju kakršnegakoli zvoka. Glasnost šuma se ne spreminja glede na glasnost predvajane vsebine.

Če imaš YT video ali kakršenkoli video z naprave in imaš glasnost predvajanja nastavljeno na dokaj potiho ali če na posnetku ni kakšnega glasnega dogajanja, stalno v ozadju slišiš ta šum.

Po mojem bom v kratkem tole tablico vrnil.

Še hčerkina 7" tablica iz Hoferja nima kaj takega.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Eto, sem še poslal vprašanje na Medion Slovenija, pa da vidim, kaj bodo odgovorili.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Včeraj sem se ustavil v Leclercu in pogledal Samsung Galaxy Tab 9.7" S2 za 380 EUR. Tablica je zelo lahka in tanka, krasna za držati, ampak ima tudi minusa, ki sem ju takoj opazil.
- zvočnika sta postavljena na spodnji del tablice, tam, kjer je home gumb, levo in desno. To ni kaj koristno, ko gledaš video posnetke in držiš tablico postrani in imaš oba zvočnika na eni strani tablice.
- home, back in window-switch gumbi so fizični in fiksni. Na UI teh gumbov, kot so na ostalih tablicah, ni, tako da, ne glede na to, kako imaš tablico obrnjeno, imaš te tri gumbe fiksne, ki se odmaknejo hkrati s tablico

Ali je vredna dodatnih 200 EUR? Težko rečem. Bom počakal do sobote, vmes uporabljal Hoferjevo in videl... mogoče pa se je bom navadil.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Hvala za predlog!

Sem pogledal specifikacije:
- debela in težka je skoraj toliko, kot Hoferjeva
- AR je 16:10, jaz pa sem iskal tablico z AR 4:3
- ločljivost je 1920x1200, Hoferjeva ima 2.5k x 1.4k
- Hoferjeva je 32GB

Tako, da neke razlike ne vidim. Če ju primerjam, potem imam raje Hoferjevo.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Če si jo preveril in ti je OK, potem OK.
Jaz sem vzel Samsunga iz Nemčije, ker se mi s Hofer poceni robo in raznimi glitchi na slednji ne da več ukvarjat. Sem ratal prestar.
smile-1.gif

Samsung dela kot bomba, 32 GB SD kartica je pa za par burekov. V Sloveniji imajo pa zanj zlatarske cene, kar sploh ne razumem, zato sem vzel iz Nemčije. Samsung si kle koplje jamo s tem dobaviteljem/uvoznikom. Tudi po 50% višje cene kot čez mejo.
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno: