Medion tablica

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Količine naročene tehnike so enormne, ker je Hofer del multinacionalke Aldi in Medion je njihova hišna znamka za tehniko. Res pa je, da količina odobrena za slovenski trg varira. Včasih kaj prodajo instantno, spet drugič se valja mesece in potem znižajo cene. Moraš pa vzet v račun, da ima Hofer samo pri nas čez 70 trgovin in če je v vsaki recimo po 5 -10 tablic je to količina, katero dvomim da v primerljivem obdobju v promet spravi katerikoli slovenski trgovec.

Sicer Medion spada pod skupino Lenovo (ex IBM) in ni kar neka no name znamka.

Ostala dva diskonta pri nas Lidl in Eurospin praktično nimata tehnike na prodaj.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.897
113
pri taščici
Nekoč so za neke mislim da hoferjeve zadeve jambrali da je wi-fi totalno slab. Pobrskaj še v to smer in potem poročaj. Sicer pa imam dobre izkušnje tako z Lidl kot Hofer vračilom denarja. Boljšo kot z ostalimi trgovci, zato me ostali vedno redkeje vidijo. Je pa res da so izdelki ponavadi cenejši od 50 evrov. Vendar fotoaparat ki je bil dražji so menjali brez hudih pojasnil.
Še komentar na cene oziroma marže. Če že Hofer služi z nekaj 100% maržami da si lahko privošči vračanje denarja brez vprašanj, koliko imajo šele ostali marže ki iste ali enake izdelke prodajajo še precej dražje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.897
113
pri taščici
Lidl ima mogoče celo več tehnike naprodaj, je pa res da ne računalniške oziroma elektronske z izjemo kakšnih radijev.... In da se mi njihova tehnika zdi še bolj kitajska kot hoferjeva ampak za občasno uporabo čisto ok.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
... Če že Hofer služi z nekaj 100% maržami da si lahko privošči vračanje denarja brez vprašanj, koliko imajo šele ostali marže ki iste ali enake izdelke prodajajo še precej dražje.

Niso toliko marže višje drugje, kot ima Hofer verjetno nižje nabavne cene, zaradi svoje velikosti in naročenih količin. Ne moremo primerjati enega npr. BigBanga, ki naroča samo za svoje (SLO) trgovine in Hoferja, ki ima trgovine skoraj po vsej Evropi.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Na tehniki so marže nekaj %.

Trditev ne drži popolnoma. Odvisno od tehnike in koliko posrednikov je v verigi od proizvajalca do končnega kupca.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.897
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Hvala vsem za info (nisem še bil v Hoferju in podobnih diskontih).

Hofer je velik in si to z vračili izgleda lahko privošči. Baje količine PC-jev, tablic, ipd. niso prav velike in jim je vseeno, če jo vrneš, saj razliko/izgubo lahko krijejo tisti, ki tam kupujejo hrano.

Palični mešalnik in podobne kitajske zadeve manjših vrednosti pa verjamem, da povrnejo denar, če nisi zadovoljen, saj je vsak tak izdelek 2-3x preplačan,

Kaj zdaj nekaj % ali 200-300%. Zmenita se.
 

mer

Pripravnik
23. sep 2013
51
0
6
Mislim, da lahko zaključimo debato o maržah in poslovanju Hoferja.

Tablica je pri meni DOMA.

Sedaj pa pride na vrsto podrobni test!

Lp
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.444
6.567
113
Za začetek se odpravi ven, na sonce, in poročaj o berljivosti zaslona ob takšnih pogojih.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.263
5.837
113
Super če je poceni in dela dovolj dobro. Če ne pa neseš nazaj in greš zapravit več denarja.
 
22. jul 2007
12.823
1.318
113
123
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
važen da je pocen.

Kolikokrat si ti že zamenjal mobilni paket? Važno da je poceni.
evil.gif
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Mene pa zanima odgovor na vprašanje @darjan-a, berljivost na soncu ?

Jaz imam Asus memo pad hd7 in je ok za moje potrebe, ampak berljivost na soncu je pa nula, zaenkrat ga uporabljam samo doma, ampak če si kdaj morda zaželim uporabo zunaj na soncu sem pa oplel.

Je to pri Nexusu 7 (2013) kaj bolje ? oziroma kaj svetujete ? Se da dobiti kaj uporabnega za na sonce tam do € 400 ?
 

mer

Pripravnik
23. sep 2013
51
0
6
1. gledanje v sobi ko sonce sveti skozi odprta okna OK

2. odzivnost aplikacij in vzpostavljanje WI-FI povezave OK

3. priložene slušalke Ne OK

4. zvok pri predvajanje filma ali glasbe pretiho Ne OK

Ostalo pa jutri, ampak ne prav zgodej.
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Mene pa zanima odgovor na vprašanje @darjan-a, berljivost na soncu ?

Jaz imam Asus memo pad hd7 in je ok za moje potrebe, ampak berljivost na soncu je pa nula, zaenkrat ga uporabljam samo doma, ampak če si kdaj morda zaželim uporabo zunaj na soncu sem pa oplel.

Je to pri Nexusu 7 (2013) kaj bolje ? oziroma kaj svetujete ? Se da dobiti kaj uporabnega za na sonce tam do € 400 ?
Praktično vse so neuporabne pri močni sončni svetlobi. Edino kar pomaga so specialne anti glare mat folije, samo potem seveda nekaj zgubiš na barvah.
http://www.ebay.com/itm/2X-Ant...=item58a6af7d5a
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Tablico uporabljam premalo da bi bil pripravljen dati zanjo € 600, sicer pa verjamem, da je lumia 2520 dober izdelek. Se mi bolj splača trogat en dežnik za € 10 poleg tablice in je problem kolikor toliko rešen
smile-1.gif


Sem malo poguglal in vidim da ni prav dosti izbire, Apple, Lumia, Sony in miljon OEM izdelkov ...