Mbčan bežal pred škifarijo

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
to, kaj ti privoščiš temu divjaku oz vsakemu divjaku mene niti ne zanima...

Kar pa me zanima je to, ali je bilo res potrebno 1 urno zasledovanje in nore vožnje?
je to zate sprejemljivo? (ker zame namreč ni)
ali nimajo nikakršnih postopkov, ki bi pohitrile aretacijo in ob tem skrajšale norenje in ogrožanje ostalih udeležencv v prometu?

v vsakem primeru je vedno tko, da je krivec ubežnik in ne policija. in tudi tu noben ne prelaga krivde od norca na policijo.
 

Tempo

Zelenc'
11. sep 2007
22
0
1
Groenda foerda hoerda
Citat:
Uporabnik Bobek007 pravi:
Ksz

Nisem vsega bral, ampak samo zadnjo stran in ko nekatere stvari preberm, se lahko samo primem za glavo.


Citat:
Uporabnik Tempo pravi:
Policaji so ponovno pokazali, da so z logiko skregani kavbojci. Popolnoma se strinjam s tem kar je napisal Denis. Preverili bi ujemanje registerske in avta, mogoče bi ga zaradi lažjega dokazovanja še posneli; za vse to bi potrebovali 5 minut, potem pa bi ga v miru počakali doma.
En razlog je napisan spodaj...

Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Citat:
Uporabnik zdravnik pravi:

No JUNAKI, ME ZANIMA ČE SE SPLAČA PRED ŠKIFI BEŽAT
hysterical-1.gif

Meni se je splačalo.
Sicer so vedeli kdo sem, ampak dokazati pa niso nič mogli.


Citat:
Uporabnik zdravnik pravi:
hm, meni sploh ni jasno kako so lahko fiesto s 4 osebki lovili celo uro ?????????????
ma saj policaji ne vozijo, tko šfohno....
Saj mu ne smejo nič naredit, iz ceste ga ne smejo zrinit, če bi ga, bi še lahko on njih tožo.

Kateri pa pravite, da so policaji krivi, da je on divjal STE PA IDIJOTI. Če bi lepo ostavil, kot bi moral, bi bila samo kontrola prometa in če bi bilo vse vredu bi policaj lepo rekel, varno vožnjo želim.

To je tako, kot tisti vic. Ko voznik vozi pod vplivom alkohola, povzroči prometno nesrečo policaj mu, da za pihat, seveda napiha in potem reče. Sej sem vedel da je bil alkohol kriv. (Pijan voznik nič kriv, sam alkohol
bonk.gif
) al nekako tako gre.

Ok. Vsi, ki razmišljamo drugače kot ti, smo idioti.

Naj napišem še en idiotizem. Ne morem se sprijazniti z dejstvom, da ob vsej moderni tehnologiji, obilici pravnega znanja, kupu zakonov in številnih policajih, ki so bili priča dogajanju, človeku ne moremo dokazati nekega dejanja ne da bi ga držali za roko.
 

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
KSZ

Ok, če prav razumem.
Policaj te lovi, ti zaradi hitrosti padeš v jarek, se prevržeš, ko vidiš, da je vse v redu, z roko razbiješ šipo, da imaš neko poškodbo, potem te rešilec pelje v bolnico, avto ti gasilci ven postavijo, po možnosti ti ga še amzs (kjer si član) domov dostavi, da se ne rabiš mantrat...

Dobiš kazen, rečmo 1000 eur, ker nisi nobenega avta oplazil in nič (pač bolj hitro greš v jarek).
Tožiš zavarovalnico iz naslova AO+ in še treh nezgodnih zavarovanj, ki jih imaš, na koncu pa še policaja, ker te je spravil v jarek. In ne moreš spat, ker se ti sanja, da te zasledujeta mož v modrem in njegova plavolasa sodelavka.

Tak to gre?
 

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Ko govorijo, da je policist kriv, ker lahko oni naredi nesrečo. Ne vem, če je ravno on kriv. Verjetno pa on MORA poskusiti takega voznika ustaviti in dat ven iz prometa, čeprav s tem povzroča kaos na cesti.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Spredaj bullbar pa bi ga po hitrem postopku ustavil. Je kar prav da če beži (zakaj že bežat?!) da ga ustavijo. Če bi se bilo treba katapultirat v njega, zakaj pa ne
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
Kar pa me zanima je to, ali je bilo res potrebno 1 urno zasledovanje in nore vožnje?

Ubistvu je tle vseeno politično vprašanje
wink-1.gif
.

Ali ga policaji pustijo, pa ga pričakajo na domu (ter pred tem razbije en ducat, če ne 2 avtomobilov, katero škodo krije zavarovalnica-posledično Država);

Ali jh pa ceneje pride, da ga stalno ganjajo....?
Teb že da zdrava pamet vedet, kaj bi ti al pa jz naredu, ampak, ko je v igri velik denar.... Žal, tko je.

Enako je pa z helikopterjem...Vedt morte, da nej bi ena ura helikopterja v zraku stala državo 2 Mio bivših sit (tko je reku od kolega fotr, k je v GRZS).

Žal je taka politika.

LP, Ovca
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Tempo pravi:
ksz

Policaji so ponovno pokazali, da so z logiko skregani kavbojci. Popolnoma se strinjam s tem kar je napisal Denis. Preverili bi ujemanje registerske in avta, mogoče bi ga zaradi lažjega dokazovanja še posneli; za vse to bi potrebovali 5 minut, potem pa bi ga v miru počakali doma.

In ga počakaš doma, in on se pripelje z x avtom od sestre, al pa pride z taksijem.
Kje maš avto? Posodil sem ga kolegu.
Nevem kako ze se glasi člen ampak je nekako tako, da nerabis pričat proti njemu zaradi družinskih/familjarnih/prijateljskih vezi.

Gre tudi tale: Kje maš avto? Ukradli so mi ga, vidite da sem z taksijem prisel. Kje mas ključe? ja v avtu so bili. Nasledni dan jih pokličeš in jim poveš da si avto našel na x parkplacu ko si sel v sluzbo/šolo. Z ključi in neko vizitko.
Ko te vprasa kako vizitko, rečeš z vizitko avtošole za policiste. Zgleda da neznate vozit.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Ales pravi:
Povej mi nekaj - kaj bi storil, če bi bil na policistovem mestu? Bi se peljal za njim ali ne?
Valjda da bi se pognal za njim, če bi bil policaj. Važno, da od njega pokasiram tistih nekaj 100€ ostalo me ne briga.
Če bi on zaradi zasledovanja pospešil, bi pospešil za njim tudi jaz. In ni važno, če kakšen otrok skoči na cesto in ga povozi on ali pa jaz. Itak bi vso krivdo naprtil njemu, tudi če otrok skoči meni pred avto, jaz pa zaradi 100km/h skoz naselje ne bi mogel pravočasno zaustaviti. Še lepše, pa če bo kje zletel s ceste, ali v koga ki je pripeljal nasproti, da bo imel še več škode. Če ga bom zasledoval, bo najbrž še kakšen dodaten prekršek naredu, pa bo kazen višja. Taki so hvaležni plačniki, niso kot oni varnostniki pred globalom, tja se še blizu ne upam.

evil.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
Kar pa me zanima je to, ali je bilo res potrebno 1 urno zasledovanje in nore vožnje?

Ubistvu je tle vseeno politično vprašanje
wink-1.gif
.

Ali ga policaji pustijo, pa ga pričakajo na domu (ter pred tem razbije en ducat, če ne 2 avtomobilov, katero škodo krije zavarovalnica-posledično Država);

Ali jh pa ceneje pride, da ga stalno ganjajo....?
Teb že da zdrava pamet vedet, kaj bi ti al pa jz naredu, ampak, ko je v igri velik denar.... Žal, tko je.

Enako je pa z helikopterjem...Vedt morte, da nej bi ena ura helikopterja v zraku stala državo 2 Mio bivših sit (tko je reku od kolega fotr, k je v GRZS).

Žal je taka politika.

LP, Ovca

Mimogrede cel helikopter pride 250k€, ura letenja pa 10k€? malo pretirano ni?

Sicer pa kaj se tiče to da ga ganjajo, namesto da bi ga počakali doma,
a) sumijo ga da ima v avtu substance/orožje/vkradeno/blago/itd.
b) model stanuje tam samo na papirjih
c) kajveš kdaj bo prišel domov
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Enako je pa z helikopterjem...Vedt morte, da nej bi ena ura helikopterja v zraku stala državo 2 Mio bivših sit (tko je reku od kolega fotr, k je v GRZS).

Saj zato bi moral pa malo zakone spremenit, da bi celoten strošek take "operacije" šel na breme obtoženega...
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Sam eni pa ste kekci, da ni večjih. Pizdite se zakaj so šli polaciji za njem. Če pa ne bi šli za njim in bi se čez kakšno uro pijan zaletel v drug avto, kjer bi umrlo nekaj oseb, bi se pa spet vsi pizdili kje je bila policija in zakaj ga niso šli lovit. Dejte nehte že vedno pluvat čez nekaj, samo zato, da ste frajerji ker tovčete kontro. Tazga kretena je treba ulovit, prefukat, polomt roke da ne bo več mogu vozit in zapret v bolnico. Prvo se pizdite kako so kriminalci zaščiteni, zdej jih pa zagovarjate in ko končno policija nardi nekaj konkretnega pa spet ni prov. Ja lovit so ga šli, me prov zanima kako bi vi reagiral pri takem scenariju? Če bi šel pa helikopter v zrak bi pa spet pizdil zakaj je treba davkoplačevalski denar trošit.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Enako je pa z helikopterjem...Vedt morte, da nej bi ena ura helikopterja v zraku stala državo 2 Mio bivših sit (tko je reku od kolega fotr, k je v GRZS).

Saj zato bi moral pa malo zakone spremenit, da bi celoten strošek take "operacije" šel na breme obtoženega...
Zakaj pa v breme obtoženega? Saj on ni naročil "operacije" niti jo ni želel.

Ampak glede na to, s kakšno lahkoto policija celo morilce pušča na svobodi, tud ne bi bilo tko tragično, če tvega da se jim kakšen malce prehiter voznik izmuzne brez kazni.

tistih 2miljona stroškov na uro pa verjamem, da bi policaji radi računali. In zraven fajn zaslužili. Ampak pilot ima plačo če leti ali ne, leasing pa je tud treba plačat, če helikopter leti ali ne.

Pred leti se je zrušil helikopter, ker je pilot v želji da zašije voznika vozil prenizko. A bi v takem primeru tud stroške novega helikopterja računali vozniku? al mogoče raje pilotu, ki je tud kršil predpise?
 

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Zgleda, da te še niso pravi policaji prijeli
grin1.gif

ko sploh ne upaš pomislit, da bi kaj narobe rekel...
smile-1.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
Citat:
Uporabnik Ales pravi:
Povej mi nekaj - kaj bi storil, če bi bil na policistovem mestu? Bi se peljal za njim ali ne?

Itak da
1. bi peljal za njim...
2. Pridobil bi podatke o lastniku na podlagi registerskih tablic
3. Če bi videl da je divjak začel vozit preveč nevarno za ostale udeležence v prometu bi: opustil zasledovanje z vozilom
4. Postavil zasedo in blokado s stingerji na poti med trenutnim položajem in njegovim domom
5. Zahteval zasledovanje vozila iz zraka (no, tu bi se dalo pregovarjati kako dobro opremo ima naša policija - dejstvo pa je da bi moral tak nadzor imet vedno v pripravljenosti)

ko bi mulc vidu da mu policija ne sledi več bi umiril vožnjo (vsaj nehal nevarno prehitevati in voziti po nasprotnem pasu, vijugati po cestišču kao da bi jim pot zaprl,...) in se nebi zavedal da ga v bistvu sedaj spremljajo iz zraka in da jim bo padel naravnost v zasedo...

absolutno bi vse stroške take akcije moral nase prevzeti obtoženi.

In če bi bil avto in/ali tablice ukradeni? Kje bi potem postavil zasedo?
Kako naj policaji vedo, da gre samo za sociopata, ki je v prometnem prekršku? Kaj če gre za krajo vozila, tihotapstvo....

Nabijaš brez zveze. Za divjanje se je odločil (!) voznik, naj nosi tudi vse posledice. Policaji so plačani, da izpolnjujejo svoje naloge in eno izmed njih so uspešno opravili.
nahrung002.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Zakaj pa v breme obtoženega? Saj on ni naročil "operacije" niti jo ni želel.

Naročil jo je v trenutku ko ni ustavil ampak pritisnil na plin...
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
In če bi bil avto in/ali tablice ukradeni? Kje bi potem postavil zasedo?
Kako naj policaji vedo, da gre samo za sociopata, ki je v prometnem prekršku? Kaj če gre za krajo vozila, tihotapstvo....
mislim da je človeško življenje plus materialna škoda v primeru da se zgodi huda prometna nesreča več vredna od enega avtomobila.


Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Policaji so plačani, da izpolnjujejo svoje naloge in eno izmed njih so uspešno opravili.
nahrung002.gif
ja, dokler ne bo prišlo do katastofalnega trčenja zaradi takega "lovljenja" in bodo pri tem umrle popolnoma nedolžne osebe...
že pri tej so lahko SREČNI da se je izteklo tako kot se je (nedolžni človek zapeljal dol s ceste da je preprečil trk)
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
In če bi bil avto in/ali tablice ukradeni? Kje bi potem postavil zasedo?
Kako naj policaji vedo, da gre samo za sociopata, ki je v prometnem prekršku? Kaj če gre za krajo vozila, tihotapstvo....
mislim da je človeško življenje plus materialna škoda v primeru da se zgodi huda prometna nesreča več vredna od enega avtomobila.


Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Policaji so plačani, da izpolnjujejo svoje naloge in eno izmed njih so uspešno opravili.
nahrung002.gif
ja, dokler ne bo prišlo do katastofalnega trčenja zaradi takega "lovljenja" in bodo pri tem umrle popolnoma nedolžne osebe...
že pri tej so lahko SREČNI da se je izteklo tako kot se je (nedolžni človek zapeljal dol s ceste da je preprečil trk)
Hmmmm, torej po tvoje bi bilo tako:
Peljem se po cesti. Malo prehitro. Policaj mi maha z liziko in me ustavlja.

Odločitev:
1) ustavim, plačam za prehitro vožnjo
2) odpeljem naprej, ko jih jebe, saj me tako ali tako ne bodo lovili

confused-1.gif
Zakaj hudiča potem sploh še rabimo policaje?
A ja, da jim osle kažeš, ko se mimo pelješ. (saj se itak ne bo za tabo odpravil)
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
In če bi bil avto in/ali tablice ukradeni? Kje bi potem postavil zasedo?
Kako naj policaji vedo, da gre samo za sociopata, ki je v prometnem prekršku? Kaj če gre za krajo vozila, tihotapstvo....
mislim da je človeško življenje plus materialna škoda v primeru da se zgodi huda prometna nesreča več vredna od enega avtomobila.


Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Policaji so plačani, da izpolnjujejo svoje naloge in eno izmed njih so uspešno opravili.
nahrung002.gif
ja, dokler ne bo prišlo do katastofalnega trčenja zaradi takega "lovljenja" in bodo pri tem umrle popolnoma nedolžne osebe...
že pri tej so lahko SREČNI da se je izteklo tako kot se je (nedolžni človek zapeljal dol s ceste da je preprečil trk)
Pa nadaljujmo "kaj bi, če bi"?

Kaj pa v primeru, da v avtu beži Cashiragi (policisti rega seveda ne morejo vedeti), ali pa Plut - oba seveda s kakšno ugrabljenko? Ali je pregon v tem primeru vreden tveganja? Kaj pa če gre za kurirski avto za tihotapljenje mamil? Kolikšna količina je vredna pregona? 1 kg - 10 min, 100 kg - 1 uro?