Mbčan bežal pred škifarijo

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
tebi & jureku:

kdo je rekel da jih naj nebi lovili!?! A znata vidva brat mogoče!? Lovili bi jih ampak s helikopterjem in ne avtom...

sploh pa ne 1 celo uro! A veš kolk km so moral prevozit v tej uri!? Hrvati se bi pošalil da je to 2x okol slovenije
crazy1.gif


in dvomim da so šli 50kmh a ne? kar pomeni da so prevozil več kot 50 km pa ga še niso ujel!

Lovit bi se ga moral s stingerji in pa komplet blokadami. ko ga bi ujel pa pripeljali do sodnika, bi pa lepo dobil računico in kazen...



a je uredu? sta zdej zastopla? jeez
rolleyes-1.gif




sam ne, bog ne daj da bi se ga šlo varno ustavljat (stingerji)...ne, je treba 1 uro dirkat po cestah...
bonk.gif


pa zarad mene če bi mu mašino prestrelil iz helikopterja...boli me!
 
Nazadnje urejeno:

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
A ti veš koliko traja, da pride helikopter iz Brnika do Maribora?

Sam sem tako za to, da se poveča helikopterski nadzor (pravoverni levičarji bodo seveda poskočili), ampak za učinkovito posredovanje mora biti helikopter na kraju po 15-20 minutah. Znaš zračunati koliko helikopterjev (+ helikopterskih baz) bi bilo potrebno za solidno pokrivanje Slovenije. Znaš izračunati koliko bi vse skupaj stalo?
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Lahko bi uporabili oklepnike za blokado.
17758-icon_confused.gif
Glede na to, koliko je naročenih, ma lahko vsaka vas svojega.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:

Hmmmm, torej po tvoje bi bilo tako:
Peljem se po cesti. Malo prehitro. Policaj mi maha z liziko in me ustavlja.

Odločitev:
1) ustavim, plačam za prehitro vožnjo
2) odpeljem naprej, ko jih jebe, saj me tako ali tako ne bodo lovili

confused-1.gif
Zakaj hudiča potem sploh še rabimo policaje?
A ja, da jim osle kažeš, ko se mimo pelješ. (saj se itak ne bo za tabo odpravil)

Kaj pa ko na avtocesti pelješ prehitro mimo tiste škatle?? Tam te noben ne ustavlja, samo domov dobiš položnico.
Zakaj pa tam ni potrebno, da se en podi za tabo in te ujame?
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Kaj pa ko na avtocesti pelješ prehitro mimo tiste škatle?? Tam te noben ne ustavlja, samo domov dobiš položnico.
Zakaj pa tam ni potrebno, da se en podi za tabo in te ujame?
Z ročnim radarjem te ne slika. Te mora ustavit na mestu prekrška.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
kdo je rekel da jih naj nebi lovili!?! A znata vidva brat mogoče!? Lovili bi jih ampak s helikopterjem in ne avtom...
Ma ti si pa tudi en utopist. Po tvoje bi morala vsaka patrulja imeti v spremstvu še en helikopter?
Pa da ne boš rekel, da pretiravam: recimo ne vsaka patrulja, ampak vsaka občina en helikopter.
Prideš do številke 200 helikopterjev.
Pa da še vedno ne pretiravamo: manjše občine se lahko skupaj zmenijo za en helikopter.
Pa zmanjšajmo številko na, ajde tako med brati, 30 helikopterjev po Sloveniji.
Vsi v 24urni pripravljenosti. Kar pomeni ob 8urnem delavniku 3 posadke na helikopter.
Kar nam z enostavno metodo množenja da 90 helikopterskih posadk.

Zdaj pa pridejo čisto praktične omejitve:
-nakup in vzdrževanje teh 30 helikopterjev: zelo drago.
-plačevanje posadk: drago
-in pa še: ali imamo v SLO 90 pilotov, ki so sposobni leteti ponoči in zasledovati nekoga?

Naj se še tako grdo sliši, ampak človeško življenje ni vredno takšnih stroškov.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
pa kva ti je! pi*da slovenijo se preleti v eni uri s helikopterjem! wtf je s tabo narobe!?
stupid-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
raje reči 1 helikopter na 1 prometno patruljo, ker imam občutek, da bi izogibanje prometnim patruljam hitro postal nacionalni šport.
sicer pa v tem času, ko policaji obvestijo brnik za helikopter, ko pilot naredi kontrolo helikopterja pred poletom in ko helikopter prileti iz brnika do LJ, jaz v miru pripeljem z enega konca LJ da drugega po vsaj 10 različnih variantah (tako da spike-strip odpade), parkiram v sosednji ulici in pripešakam domov. policaju, ki me čaka pred vrati, povem, da jaz pa avta že nisem vozil, saj sem ga pil na klopci v bližnjem parku. in če me vpraša, kje je moj avto, se naredim neumnega in začnem zganjati paniko, da so mi ukradli avto.
zdaj pa naj mi napišejo kazen, če lahko
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
pa kva ti je! pi*da slovenijo se preleti v eni uri s helikopterjem! wtf je s tabo narobe!?
stupid-1.gif
s katerim helikopterjem, ki je trenutno v lastni MNZ ali vojske, pa? mi smo z vojaškim helikopterjem leteli od brnika do planice slabo uro, skupaj s kontrolo pred poletom
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
pa kva ti je! pi*da slovenijo se preleti v eni uri s helikopterjem! wtf je s tabo narobe!?
stupid-1.gif
s katerim helikopterjem, ki je trenutno v lastni MNZ ali vojske, pa? mi smo z vojaškim helikopterjem leteli od brnika do planice slabo uro, skupaj s kontrolo pred poletom


ne vem...ampak recimo
Eurocopter_EC_155
ali pa
Eurocopter_EC_145

mislim da bi bila zelo hitro v planici iz brnika....
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
in koliko teh helikopterjev je trenutno v lasti MNZ?
glej, saj ne rečem, sledenje s helikopterjem je zagotovo bolj humano, kot pa kak high-speed-police-chase, kot jih poznamo iz ZDA. po drugi strani pa tudi helikopter ne bi bil ne nevem koliko učinkovit. naj me sledi do kake soseske z visokimi bloki in veliko drevesi (npr BS3 ali dravlje v LJ). tam bi parkiral pod kakim drevesom in izginil med bloki, medtem ko bi helikopter krožil nad mano. policaji naj me pa čakajo doma.
sicer pa, koliko policijskih pregonov se (v povprečju) konča nevarno? imam npr. znanca, ki je nekoč hotel zbežati policaju. pregon se je končal po manj kot 5 minutah, ko je zapeljal v ulico, ki sta jo na začetku in na kocu zaprla dva policaja, vsak s svojim avtom. povzročene ni bilo nobene škode, nikogar niso ogrožali. policaji so jih hitro dobili in ni bilo nobene potrebe po 10 mio $ dragem helikopterju, ki bi v trenutku, ko se je pregon končal, ravno vzletel z brnika.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
res je, ampak ti helikopterji bi lahko opravljali tudi meritve hitrosti ipd...stvari je milion ki jih lahko opravlja. zato bi lahko imeli več helikopterjev...vsaj recimo: ljubljana, kranj, celje, maribor, novo mesto, murska in pa koper

sej ni tolk takih pobegov, sam kadar pa so (tudi za rope je to idealno sledilno sredstvo) so pa neprecenljivi...

da ne govorim o nočnem nadzorovanju meje....

 
Nazadnje urejeno:

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
žalost..za samo 1400€ je kazni nabasal...
crazy1.gif
pa še stroške akcije mu nej nabašejo...klinc gleda take norce
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
boš ti odprl denarnico? nekako dvomim, da se bo država skeširala za kakih 100 mio $, da bi za vsak primer nabavila nekaj helikopterjev, ki bi preventivno patruljirali nad slovenskim nebom, če bi slučajno kdo poskušal pobnegniti policajem, oropati banko ali nelegalno vstopiti v SLO.