Mape Garmin in Tomtom

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Bom kar tukajle napisal. Na kratko: uporabljal sem TomTom na dlančniku, nabavil Garmina, Garmina prodal, prodajam dlančnik z GPS modulom. Garmina sem prodal, ker mi je zelo slabo lovil signal satelitov v mojem avtu, predvsem pa, ker mi ni hotel sproti prikazovati POI točk, ki sem jih želel vidne (pač sem bil razvajen iz TomToma), dlančnik pa prodajam, ker rabim dva polnilca v avtu, to pa ni v vseh avtih na razpolago.
Ker bom pa šel čez nekaj tednov na križarjenje po Franciji, me zanima, kateri (TomTom ali Garmin) ima bolje pokrito to državo. Kolikor sem do sedaj prebral, bi lahko imel TomTom stvari celo malce bolje pokrite. Mogoče kakšno mnenje?
Zadeva bo šla na dlančnik z vgrajenim GPS, tako da dejansko rabim le podatek, s čim dobim najboljšo pokritost.
LP Company
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Res mislim, da je pokritost enaka. In Garmin kot TomTom uporabljata kartografijo od podjetja Navteq. Edino moraš pazit, da pri tomtomu uporabiš Navteq-ovo karto.
Če pa uporabiš Teleatlasovo pa tudi nemoreš zgrešit.
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Mimogrede, če bi slučajno vedel, ali se da iz verzije (po oznaki) razbrati, za katere mape gre?
LP!