Garmin Mobile XT vs TomTom 6

grega29

Pripravnik
7. okt 2007
62
0
6
Tale Garmin je ena katastrofa. Pomešane hišne šteilke,.....
Edina prednost je edin še, da ima Slovenijo najbolje pokrito.
Druge prednosti, pa ni (Adria Route), ker ima IGO isto karto Hrvaške in Bosne.
Torej edina prednost Adria Route pred ostalimi je, da ima Slovenijo pokrito. In mislim, da se Garminu v Sloveniji zelo kmalu obeta propad. Ker ga konkurenti ne samo dohitevajo, ampak so ga že prehiteli.
Ko bodo imeli TT, IGO, Navigon pokrito Slovenijo, se lahko Garmin kar poslovi iz Slovenskega trga.

Sam uporabljam IGO, ki mislim, da ima tudi najboljšo pokritost, posebej to velja za Vzhodno Evropo (lokalni dobavitelji kart). Edino Slovenija je tako-tako. Sem prevozil pred dvema mesecema Slovaško, Češko, Polsko,....IGO me nikoli ni pustil na cedilu. Pa IGO ima precej dodatnih funkcij, ki jih uporabljam. Žal to pri konkurentih pogrešam.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Katere so te prednosti?
smile-1.gif
Da ne bo pomote imam tudi igo/miomap in tomtom...
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik grega29 pravi:
T. In mislim, da se Garminu v Sloveniji zelo kmalu obeta propad. Ker ga konkurenti ne samo dohitevajo, ampak so ga že prehiteli.
V Avstriji ga je po trgovinah pravzaprav kar težko dobit. Tam pravzaprav prednjači TomTom, potem je kup "eksotike", zadnje čase so pa Mioti vse pogostejši.
 

Bane

Pripravnik
22. jul 2007
210
0
16
Danes na Zemlji, jutri pa v vesolju
Tako, Garmina imam dost. Leti kartica v formatiranje. Ker sem dnevno (tedensko) po celi SLO sem se pač poizkušal privaditi na G (seveda na tazadnga) pa mi je danes prekipelo. Ko me je G tko lepo zapeljal v napačno smer, ker mi za vsak križišče oz kvazi križišče trobi "pelji sem" največkrat pa "pelji naravnost" (kar je ponavadi brezveze), ko pa je treba zaviti je pa tiho in seveda ravno takrat je tudi pogled tako pomanjšan, da nimaš pojma kje si, oz kam moraš iti. Pa se peljem počasi naprej, češ saj mi bo preračunal, je ta preračun TRIKRAT prišel na diplay kao "zavij nekam", ko sem bil že ravno sredi križišča in nisem mogel več zaviti. Problem je bil v križišču, kjer je glavna cesta zavijala desno, stranska pa je (fizično) šla naravnost (seveda je prava pot vodila naravnost na stransko cesto). Garminov je*** zoom je seveda v takem primeru tak da nič ne vidiš. TT tak primer 10000000000000000000000000× bolje izpelje. Ker je pogled stalno nekaj 100m naprej ob vsaki najmanjši dilemi kam zapeljati samo "vržeš uč" na displej in takoj veš kam iti, čeprav ni bilo zvočnega opozorila.Seveda če pa že ravno želiš pogledati malo bolj naprej pač malo pomanjšač uoom in pogledaš kolikor daleč ti srce poželi, pa nekaj sekundah pa se zoom avtomatsko vrne na tekoče delovanje (ne kot pri G ko deluje prekinjajoče).
Poleg tega pa še dve bistveni prednosti TT-ja.
1. Na kokpitu je smer naslednjega zavoja jasno prikazana ves čas in tudi oddaljenost do le tega. (G je tu totalno pogorel, ker izpisuje npr. "zapeljite levo na ~ ulico bla bla").
2. TT vedno pravočasno v zaporedju večih bližnjih križišč ali odcepov, ponavadi pa že eno križišče pren napove naslednje dejanje v smislu "čez x metrov zapeljite desno, nato držite se levo" kar je izredno praktično ko prideš v večje mesto v času prometne konice in je pravočasna izbira voznega pasu zelo pomembna.

Glede pokritosti in h. št. pa samo tole. TT ima večja mesta pokrita ravno tako kot G. Na podeželju pa sem malo poizkusil z G a kaj ko sem prišel do hišne 25 (ki sem jo iskal), se ustavim stopim ven in vidim, da je bila na hiši št 26. Vprašam mimoidočega kje hudiča pa je št 25? Ja, veste ta je pa na sosednem hribu.(no coment).
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Bane pravi:
Tako, Garmina imam dost. Leti kartica v formatiranje. Ker sem dnevno (tedensko) po celi SLO sem se pač poizkušal privaditi na G (seveda na tazadnga) pa mi je danes prekipelo. Ko me je G tko lepo zapeljal v napačno smer, ker mi za vsak križišče oz kvazi križišče trobi "pelji sem" največkrat pa "pelji naravnost" (kar je ponavadi brezveze), ko pa je treba zaviti je pa tiho in seveda ravno takrat je tudi pogled tako pomanjšan, da nimaš pojma kje si, oz kam moraš iti. Pa se peljem počasi naprej, češ saj mi bo preračunal, je ta preračun TRIKRAT prišel na diplay kao "zavij nekam", ko sem bil že ravno sredi križišča in nisem mogel več zaviti. Problem je bil v križišču, kjer je glavna cesta zavijala desno, stranska pa je (fizično) šla naravnost (seveda je prava pot vodila naravnost na stransko cesto). Garminov je*** zoom je seveda v takem primeru tak da nič ne vidiš. TT tak primer 10000000000000000000000000× bolje izpelje. Ker je pogled stalno nekaj 100m naprej ob vsaki najmanjši dilemi kam zapeljati samo "vržeš uč" na displej in takoj veš kam iti, čeprav ni bilo zvočnega opozorila.Seveda če pa že ravno želiš pogledati malo bolj naprej pač malo pomanjšač uoom in pogledaš kolikor daleč ti srce poželi, pa nekaj sekundah pa se zoom avtomatsko vrne na tekoče delovanje (ne kot pri G ko deluje prekinjajoče).
Poleg tega pa še dve bistveni prednosti TT-ja.
1. Na kokpitu je smer naslednjega zavoja jasno prikazana ves čas in tudi oddaljenost do le tega. (G je tu totalno pogorel, ker izpisuje npr. "zapeljite levo na ~ ulico bla bla").
2. TT vedno pravočasno v zaporedju večih bližnjih križišč ali odcepov, ponavadi pa že eno križišče pren napove naslednje dejanje v smislu "čez x metrov zapeljite desno, nato držite se levo" kar je izredno praktično ko prideš v večje mesto v času prometne konice in je pravočasna izbira voznega pasu zelo pomembna.

Glede pokritosti in h. št. pa samo tole. TT ima večja mesta pokrita ravno tako kot G. Na podeželju pa sem malo poizkusil z G a kaj ko sem prišel do hišne 25 (ki sem jo iskal), se ustavim stopim ven in vidim, da je bila na hiši št 26. Vprašam mimoidočega kje hudiča pa je št 25? Ja, veste ta je pa na sosednem hribu.(no coment).

No,... tako bogato in izčrpno osebno nisem analiziral. Sem preveč navajen na iGO/MIO in sem TOMTOMa še manj testiral kot sem Garmina.
Mi je pa nekaj zelo všeč pri Garminu kar nisem zasledil niti pri TOMTOM in niti pri iGO/MIO. Namreč, evo en primer. Iščem ulico v Ljubljani in recimo, da je to leskoškova oz. tehnični pregledi na leskoškovi. Če pridem iz smeri avtoceste ( obvoznice ) mi Garmin lepo pove "čez 300 metrov ste prispeli na cilj NA LEVI". No to, na LEVI mi pove na kateri strani, to ne naredita ne iGO/MIO in ne TOMTOM ampak povesta v stilu "čez 300 metrov prihod na cilj" in me v bistvu pusti sred Leskoškove, kar je za navigacijo nesprejemljivo
10.gif
, če nekdo išče točno določeno stavbo se mora potem še ustaviti gledati po hišnih kje za vraga bi bila prava.
Sicer še naprej ostajam pri iGO/MIO
cheer.gif
a Garmin vendarle ni tako zelo slab...
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Se strinjam. Združeni skupaj, bi pa hlače trgali.

Sam sem dodal svoji zbirki še Route 66 in EE mapo, a me je razočaralo. Tako da gre danes nazaj v trgovino, pa naj oni z njim navigirajo, če mislijo, da bodo kam prišli. Bogami, prav daleč in prav že ne.

Sam sem enostavno ugotovil, da so mi TT, Mio map in Garmin uporabni v nulo. Ne bi bil brez nobenega, a v odvisnosti od namena vožnje se odločim kaj bom uporabil. In ker ni več časov, ko sem sedel na parkirišču in hecal navigacijo preko proxja ter zraven živčno preklinjal in gledal na uro, danes z lahkoto preklopim. Par klikov po dlančniku in že me pelje nova navigacija. Vsak je za svojo stvar dober in vsak ima določene pomanjklivosti.
In prostorsko na 2 GB kartici se lahko igram, še za Via Gps se je ostalo prostora, čeprav sem ga 2x v življenju uporabljal, bolj za umetniški vtis, ko pridem na Hrvaško (imam njihovu navigaciju in to je kot da bi dobili 13 plačo, tako se jim fajn zdi).
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Malo off ampak, da ne odpiram nove teme.

Kaj pa primerjava Que via GpsGate (ali GpsProxy) in XT. Glede izgleda in prikaza ne-odklenjenih kart je jasno, kaj pa delovanje, hitrost fixa, hitrost izračunavanja rute, hitrost preračunavanja, pravočasno opozarjenje, itd.
 
Nazadnje urejeno:

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Kar se tiče preračunavanja se mi zdi stari que boljši, fix se mi zdi da je percej enak, izračunavanje rute je tudi bil hitrejši que,opozarjanja pa que nima. Samo ne moreš pa primerjat enostavnosti XT z starim que, jaz sem imel kup težav če sem ugasnil PDA ne da bi prej zaključil que in gpsgate.
 

Jodlar

Pripravnik
20. jul 2007
742
0
16
Havla za info!
Z opozarjanjem sem mislil na tisto: "Čez ... metrov zavijte ...".Mani so včasih zaradi rahle zamude (LooxN560, GpsGate) "škripale" gume (ne dobesedno).
 

SeBr1nG

Pripravnik
10. nov 2007
118
0
16
Citat:
Uporabnik leni pravi:
Kar se tiče preračunavanja se mi zdi stari que boljši, fix se mi zdi da je percej enak, izračunavanje rute je tudi bil hitrejši que,opozarjanja pa que nima. Samo ne moreš pa primerjat enostavnosti XT z starim que, jaz sem imel kup težav če sem ugasnil PDA ne da bi prej zaključil que in gpsgate.

Pri meni je pa sedaj fix na XT precej precej hitrejši kot prej na kombinaciji GpsGate in Que. Zdaj se mi celo na oknu skoraj takoj fixa.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Zgolj kot opomba:
nekaj je odvisno od programa, drugo od zemljevida

Hrušk in jabolk ni pametno mešat.
 

Jarovit

Pripravnik
7. sep 2007
105
1
18
Pozdravljeni!

Navigacije (IGO, Ozi in Garmin XT uporabljam na dlančniku HP 2190. Pred tremi dnevi sem si instaliral tudi Garmin XT. Lahko rečem, da je vmesnik, v primerjavi z Qui, po moji oceni precej boljši vendar za IGO zaostaja za svetlobna leta. Preveč je stvari, ki me motijo, da bi vse tukaj našteval. Najbolj motečeje je, kot so nekateri že omenili ZOOM, slaba kvalitega pri gasovnem vodenju in predvsem pomankanje osebnih nastavitev Sicer bom GArmina obdržal kot rezervo za pomoč, ko želiš priti do določene hiše.

lp
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Citat:
Uporabnik Jarovit pravi:
Sicer bom GArmina obdržal kot rezervo za pomoč, ko želiš priti do določene hiše.

lp

Pa vseeno se ne preveč zanašat na to da boš tudi našel pravo hišo, sploh kje na vaseh.
Kar se pa glasa tiče je pa popravek oziroma update na njihovi uradni strani, je malce bolje a še vedno bogo.
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Pred časom sem se pritoževal nad odzivnostjo samega programa Garmin Mobile XT na dlančniku.
Sedaj sem imel priliko malce testirat Nuvija 650 in moram priznati, da je zadeva veliko bolj odzivna (zoomiranje kart, izbira menijev..) kot na PDA-ju. Nuvi nima toliko balasta, ki bi teklo v ozadju kot na WM6. Ali Nuvi deluje na prilagojenem Linuxu?
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik Bane pravi:

Tako, Garmina imam dost. Leti kartica v formatiranje. Ker sem dnevno (tedensko) po celi SLO sem se pač poizkušal privaditi na G (seveda na tazadnga) pa mi je danes prekipelo. Ko me je G tko lepo zapeljal v napačno smer, ker mi za vsak križišče oz kvazi križišče trobi "pelji sem" največkrat pa "pelji naravnost" (kar je ponavadi brezveze), ko pa je treba zaviti je pa tiho in seveda ravno takrat je tudi pogled tako pomanjšan, da nimaš pojma kje si, oz kam moraš iti. Pa se peljem počasi naprej, češ saj mi bo preračunal, je ta preračun TRIKRAT prišel na diplay kao "zavij nekam", ko sem bil že ravno sredi križišča in nisem mogel več zaviti. Problem je bil v križišču, kjer je glavna cesta zavijala desno, stranska pa je (fizično) šla naravnost (seveda je prava pot vodila naravnost na stransko cesto). Garminov je*** zoom je seveda v takem primeru tak da nič ne vidiš. TT tak primer 10000000000000000000000000× bolje izpelje. Ker je pogled stalno nekaj 100m naprej ob vsaki najmanjši dilemi kam zapeljati samo "vržeš uč" na displej in takoj veš kam iti, čeprav ni bilo zvočnega opozorila.Seveda če pa že ravno želiš pogledati malo bolj naprej pač malo pomanjšač uoom in pogledaš kolikor daleč ti srce poželi, pa nekaj sekundah pa se zoom avtomatsko vrne na tekoče delovanje (ne kot pri G ko deluje prekinjajoče).

Poleg tega pa še dve bistveni prednosti TT-ja.

1. Na kokpitu je smer naslednjega zavoja jasno prikazana ves čas in tudi oddaljenost do le tega. (G je tu totalno pogorel, ker izpisuje npr. "zapeljite levo na ~ ulico bla bla").

2. TT vedno pravočasno v zaporedju večih bližnjih križišč ali odcepov, ponavadi pa že eno križišče pren napove naslednje dejanje v smislu "čez x metrov zapeljite desno, nato držite se levo" kar je izredno praktično ko prideš v večje mesto v času prometne konice in je pravočasna izbira voznega pasu zelo pomembna.



Glede pokritosti in h. št. pa samo tole. TT ima večja mesta pokrita ravno tako kot G. Na podeželju pa sem malo poizkusil z G a kaj ko sem prišel do hišne 25 (ki sem jo iskal), se ustavim stopim ven in vidim, da je bila na hiši št 26. Vprašam mimoidočega kje hudiča pa je št 25? Ja, veste ta je pa na sosednem hribu.(no coment).




Ej Bane, 1000x hvala za to obrazložitev kako si (ne)zadovoljen z programom.

Sem imel namen se danes spravit to sranje nameščat na PDA, ampak tvoj post mi je vse povedal .... NE HVALA !

Čeprav Garmin Mobile XT nisem uspel sprobat so mi nekateri posti uporabnikov dovolj nadzorno prikazali, kakšen program je to. V tem primeru prisegam na TT6, ki sem ga uporabljal do nedavnega, sedaj pa je njega menjal Navigon 6, nad katerim sem tako navdušen, da sem si hotel kupit celo Navigon PNA 7000T, ampak so me prepričali kaj mi bo, če pa imam dlančnik na katerem lahko izbiram kateri program bom uporabljal, pa še prav imajo.



Toliko ...
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik HITMAN pravi:Čeprav Garmin Mobile XT nisem uspel sprobat so mi nekateri posti uporabnikov dovolj nadzorno prikazali, kakšen program je to. V tem primeru prisegam na TT6, ki sem ga uporabljal do nedavnega, sedaj pa je njega menjal Navigon 6, nad katerim sem tako navdušen, da sem si hotel kupit celo Navigon PNA 7000T, ampak so me prepričali kaj mi bo, če pa imam dlančnik na katerem lahko izbiram kateri program bom uporabljal, pa še prav imajo.

Toliko ...
Hehe, če program rabiš za igranje potem imaš prav v celoti. Za to je TT ali MioMap precej boljši. Če pa ga rabiš dejansko za navigiranje po Sloveniji je pa uporaben po manjših naseljih. Res da, včasih čisto zamuti številke, ampak recimo ravno danes me je pripeljal v manjšem naselju do hiše. TT žal tega še ne zna. Ko bo pa zemljevid za TT ali MioMap na isti (oz. boljši) ravni kot za XT, potem bo pa vse jasno.

Tako da, za igranje džeka in igračkanje sta pa TT ali MioMap res boljša.
tongue-1.gif
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Citat:
Uporabnik Bane pravi:
Tako, Garmina imam dost. Leti kartica v formatiranje. Ker sem dnevno (tedensko) po celi SLO sem se pač poizkušal privaditi na G (seveda na tazadnga) pa mi je danes prekipelo. Ko me je G tko lepo zapeljal v napačno smer, ker mi za vsak križišče oz kvazi križišče trobi "pelji sem" največkrat pa "pelji naravnost" (kar je ponavadi brezveze), ko pa je treba zaviti je pa tiho in seveda ravno takrat je tudi pogled tako pomanjšan, da nimaš pojma kje si, oz kam moraš iti. Pa se peljem počasi naprej, češ saj mi bo preračunal, je ta preračun TRIKRAT prišel na diplay kao "zavij nekam", ko sem bil že ravno sredi križišča in nisem mogel več zaviti. Problem je bil v križišču, kjer je glavna cesta zavijala desno, stranska pa je (fizično) šla naravnost (seveda je prava pot vodila naravnost na stransko cesto). Garminov je*** zoom je seveda v takem primeru tak da nič ne vidiš. TT tak primer 10000000000000000000000000× bolje izpelje. Ker je pogled stalno nekaj 100m naprej ob vsaki najmanjši dilemi kam zapeljati samo "vržeš uč" na displej in takoj veš kam iti, čeprav ni bilo zvočnega opozorila.Seveda če pa že ravno želiš pogledati malo bolj naprej pač malo pomanjšač uoom in pogledaš kolikor daleč ti srce poželi, pa nekaj sekundah pa se zoom avtomatsko vrne na tekoče delovanje (ne kot pri G ko deluje prekinjajoče).
Poleg tega pa še dve bistveni prednosti TT-ja.
1. Na kokpitu je smer naslednjega zavoja jasno prikazana ves čas in tudi oddaljenost do le tega. (G je tu totalno pogorel, ker izpisuje npr. "zapeljite levo na ~ ulico bla bla").
2. TT vedno pravočasno v zaporedju večih bližnjih križišč ali odcepov, ponavadi pa že eno križišče pren napove naslednje dejanje v smislu "čez x metrov zapeljite desno, nato držite se levo" kar je izredno praktično ko prideš v večje mesto v času prometne konice in je pravočasna izbira voznega pasu zelo pomembna.

Glede pokritosti in h. št. pa samo tole. TT ima večja mesta pokrita ravno tako kot G. Na podeželju pa sem malo poizkusil z G a kaj ko sem prišel do hišne 25 (ki sem jo iskal), se ustavim stopim ven in vidim, da je bila na hiši št 26. Vprašam mimoidočega kje hudiča pa je št 25? Ja, veste ta je pa na sosednem hribu.(no coment).

Še eden iz množice nezadovoljnih z Garminom. Me pa čudi, da še nimaš nobene zvezdice. Ko sem ga jaz pokritiziral, so mi ljubitelji garmina takoj nalimali po eno zvezdico.

Kateri je najpogostejši izgovor lastnikov garmin navi naprav, če ne najde hišne številke, ali pa ga pelje po gozni vlaki? "Sigurno sem kaj narobe nastavil!"
bonk.gif